Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pein

Rozwiązany: Dziwne temperatury.

Polecane posty

Jeszcze raz włączyłem benchmarka- różnica między value a max to ok 10 stopni. (45-55)

Czy aktualizacja BIOSU płyty głównej jest bezpieczna? Chyba to zrobię, bo nie wierzę, aby komputer działał stabilnie z czymś co ma 90*C. :s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem Twojej edycji posta i stąd mój trochę błędny wniosek, że temperatura procesora jest jak najbardziej w porządku. IMO w spoczynku jest troszkę za duża, natomiast pod obciążeniem jest ok.

Chyba to zrobię, bo nie wierzę, aby

komputer działał stabilnie z

czymś co ma 90*C. :s

To tylko czujnik, który po pierwsze może być zrąbany, po drugie podawać "ciepłotę" nie tego co potrzeba, a po trzecie: działanie czujników jest czasami "dziwne" przy niektórych temperaturach (nie będę się w to zagłębiał, bo za dużo byłoby tłumaczyć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz grzebać, to nie grzeb, nic szczególnego na razie z procesorem się nie dzieje. Jednak temperatura w spoczynku mogłaby być niższa, taka jaka jest obecnie, wskazuje, iż może za jakiś czas wzrosnąć. Zatem przeczyszczenie kompa (kto wie, może dzięki temu tamte "dziwne" temperatury się unormują), jak też wiatraka na procku, na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystszy już nie będzie, wczoraj komputer wrócił z serwisu gdzie wyczyszczono radiator, wymieniono pastę oraz-chwała im!- uporządkowano kable w obudowie (nie mam pojęcia jak oni to zrobili :P). Dodatkowo zamontowałem wentylator na tył obudowy (120mm, CM SickleFlow). Wcześniej, przed oddaniem do serwisu, komputer był zakurzony, 3-letnia pasta, radiator 2 razy cięższy od kurzu, kable w całej obudowie, brak wentylatora. Temperatura przed serwisem:

http://imageshack.us/photo/my-images/854/beztytuunez.jpg/

Jeszcze raz zapytam- aktualizować BIOS? Nie robiłem tego nigdy, a trochę tych BIOSów do mojej płyty wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, tym bardziej nie widzę sensu w jakimkolwiek "grzebaniu", jeśli chodzi o procek- to nic złego się nie dzieje.

Natomiast co do aktualizacji BIOSu, nie wiem co to może zmienić w kwestii temperatur.

Aha, temperaturę Twojego procesora, IMO najlepiej monitorować programem Real Temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł na procesor, a mnie nadal niepokoi to 88* System/MB. Powinienem się przejmować? Pod obciążeniem temperatura "tego czegoś" wzrasta o równe 2 stopnie (nie więcej, nie mniej, nigdy), jeżeli to ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł na procesor, a mnie nadal niepokoi to 88* System/MB. Powinienem się przejmować? Pod obciążeniem temperatura "tego czegoś" wzrasta o równe 2 stopnie (nie więcej, nie mniej, nigdy), jeżeli to ma znaczenie.
Ja bym się za bardzo nie przejmował (ale obserwować trzeba). BTW jednak aktualizacja BIOSu, może coś pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię ją tylko... ehh, ten brak doświadczenia. Nigdy tego nie robiłem.

Wiem, że w płytach ASUS'a nie jest to jakoś specjalnie trudne. Wystarczy mieć pendrive'a z nowym BIOS'em, włączyć program do flashowania w BIOS'ie.

Pytania:

Czy pendrive musi być jakoś przygotowany? (aktualnie cierpię na niedobór tych ustrojstw, mogę użyć odtwarzacza MP3?)

Czy ryzyko jest duże?

BIOS od razu ściągać najnowszy, czy trzeba instalować je po kolei?

Ile to trwa? (nie mam UPS'a, dlatego muszę szanować prąd)

Mam jeszcze pytanie nie na temat- będę przeinstalowywał system, ale mam zepsuty napęd optyczny. Od kuzyna pożyczę napęd na USB. Co mam ustawić w zakładce kolejności bootowania w BIOSie jako pierwsze? USB, czy DVD-ROM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, temperatura procesora wg BIOS'u- 23* przy włączeniu. Identycznie w HWMonitor i RealTemp. Temperatury rdzeni- od 40 do 48*, czyli, jak wyczytałem, tragedii nie ma.

Kwestia procesora zamknięta.

Teraz ten piekielny system- podczas włączenia komputera (pierwszego, wcześniej włączałem wczoraj wieczorem) temperatura MB wg BIOS'u to 88*. Niemożliwe, aby tak szybko się to nagrzało, więc obstawiam zwalony czujnik (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Poza tym, dotykałem radiatory na płycie. Żadnemu nie dałbym więcej niż 40*.

Dla pewności wszystkie wiatraczki ustawiłem na +2000RPM (mam niezłą suszarkę, ale mi to nie przeszkadza).

Temat można zamknąć (chyba, że mylę się w którejś kwestii).

EDIT:

O ja głupi, zapomniałem, że pasta musi się "wygrzać". Pewnie dlatego na procku takie temperatury. ;)

Komputer mam dopiero drugi dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...