Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Rozwiązany: Dziwny dźwięk z kompa

Polecane posty

Czasami, już w trakcie pracy komputera, nagle zaczyna dochodzić z niego dziwny dźwięk. Przez ok. 2-3 sekundy staje się on coraz wyższy, aż w końcu coś w kompie "tyknie" i po sprawie. Przez okres trwania tego dźwięk aktualnie wykonywana akcja się zacina (np. jeśli uruchamiam total i commandera, i to się dzieje, to program uruchomi się dopiero jak to się skończy).

Kiedyś dysk twardy faktycznie był uszkodzony, były badsektory, wymienili mi to od ręki. Sprawdzałem przed chwilą wszystkie dyski program i nie ma żadnych badsektorów. Mimo wszystko wydaje mi się, że ten dźwięk wydaje właśnie dysk twardy (dochodzi chyba gdzieś z przodu komputera), choć mogę się mylić. Co może być powodem tego dźwięku? Zdarza się tak kilka razy dziennie.

EDIT: Dokładnie taki sam dźwięk dochodzi z kompa, gdy wybudzam go ze stanu wstrzymania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodzi i masz wtedy duże nasilenie dźwięku? Bo zwykle w takiej sytuacji, albo wiatrak od k.graficznej burczy tak albo samo chłodzenie do procesora. Zwykle takie są początkowe skoki obrotów

Wydaje mi się, że ten dźwięk brzmi dokładnie tak samo jak podczas startu komputera.

Podaj SMART dysku oraz jaki masz system operacyjny.

System: Windows 7 64bit Ultimate. Przedtem jeszcze miałem home i też się to działo.

post-109275-1322595897_thumb.jpg

O to się rozchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ustawione "wyłącz dysk twardy po 20 minutach aktywności", ale jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby któryś z dysków ulegał wyłączeniu. Zmieniłem to na "nigdy", zobaczę czy coś się zmieniło.

...

Podziałało, w końcu naprawione, dzięki wam wszystkim.:klaszcze:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...