Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

calit18

Gimp własna ilustracja

Polecane posty

Eeeee? Czym? Pędzlem w gimpie. Po drugie, jaka ilustracja. Nie wiem, o co ci dokładnie chodzi. Poradniki do lineartów postaci dla przykładu w Gimpie masz pełno na deviantart.com. Gdzie indziej możesz znaleźdź poradniki odnośnie cieniowania itd. Najlepiej rysuje się długopiskiem na tablecie.

Więcej na tak lakoniczne pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo ilustracją według mnie może być dowolne ułożenie figur geometrcznych, którze tworzą jakąś spójną całość. Ilustracje są w książkach...

PS. ,,Ostatnio naszło mnie" nie pomoże ci w robieniu ilustracji, grafiki, czy cokolwiek tam chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@calit18

Człowieku... ty zielonego pojęcia nie masz. Jakie triki? To czyste malowanie przy pomocy narzędzia zwanego ,,pędzlem"(najlepiej rozmiękczonym). Dla przykładu pooglądaj też zdjęcia kotów.

Możesz rysować na żywca bez lineartu(lineart- są to obramowania tego, co chcesz narysować, zaznaczone przy pomocy kresek, inaczej grafika kreskowa) lub też z nim. Jak już zrobisz lineart to go wypełniasz kolorami i potem cieniujesz pędzlem.

Powiedziałem już, gdzie możesz znaleźdź takie tutoriale...

PS. Nie ma trików. Tu chodzi bardziej o styl. Ktoś inny rysuje w ten sposób, a drugi w całkiem odmienny. Style się wypracowuje, choć oczywiście można się opierać na cudzych.

Na youtube.pl są filmiki odnośnie rysowania itd.

PS2. Nie szukaj na siłę trików. Po prostu rysuj, rysuj i jeszcze raz rysuj. Praktyka czyni mistrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...