Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtek2320

reinstalacja windowsa na dell latitude d610

Polecane posty

Witam.

Otóż zostałem poproszony o zrobienie formata na laptopie dell latitude d610. Na spodzie laptopa była naklejka z oryginalnym kodem, jednak nie było dołączonej płytki. Użyłem więc własnej jednak przy próbie wpisania kodu wyskakuje błąd, że podany klucz jest nieprawidłowy (naturalnie moja płyta ale kod z laptopa). Prosił bym więc o odpowiedz czy jest jakaś możliwość zainstalowania systemu z użyciem tego kodu z naklejki ze spodu laptopa? Albo jakiegokolwiek innego sposobu na format tego laptopa, poza kupnem następnego systemu co raczej mijało by się z celem? Odrzucam także możliwość instalacji jakiejkolwiek odmiany linuxa, ponieważ użytkownik laptopa nie jest zbyt zaawansowany w tych kwestiach :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć obraz płyty OEM. I to musi być OEM danej wersji (np: jeśli miałeś Vista Home Premium to musi być Vista Home Premium). Możesz też mieć taką sytuację że kod zostanie przyjęty ale aktywacja się nie powiedzie - ale wtedy już doradzam kontakt z Microsoftem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja, nie wiem czy tu dostępna. Czasami na laptopach/gotowych komputerach umieszczana jest tzw. partycja ratunkowa, która pozwala przeprowadzić reinstalację systemu bez użycia płyty w razie potrzeby (dokładniej winno być to opisane w instrukcji). Warto sprawdzić,czy tu coś takiego nie ma miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, normalnie powinien zaakceptować kod i się zainstalować. Sprawdź jeszcze raz dokładnie czy kod dobrze przepisałeś. Tak na wszelki wypadek.

W każdym razie, Dell posiada własne wersje systemów Windows, które współpracują tylko z ich sprzętem, akceptując tylko konkretne kody. Instalator wykrywa czy jest instalowany na sprzęcie Dell'a czy nie - jeśli nie, wyrzuci odpowiedni komunikat, jeśli tak - instalacja jest kontynuowana. Zmierzam do tego, że niektóre serial'e zostały zastrzeżone dla Dell, tylko do wersji dla ich systemów. Dlatego Twój Windows nie akceptuje tego który wpisujesz bo go po prostu nie zna. Musiałbyś zakupić system dedykowany Dell'om, ale to wiadomo wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie nie było i dlatego się nie wypowiadałem. Otóż sam mam oryginalny nośnik win xp, z którego chciałem przeprowadzić formata jednak za każdym razem odrzuca mi klucz, twierdząc, że jest nie poprawny (naturalnie klucz z naklejki na laptopie). Próbowałem kilka razy jednak ten sam błąd mi wyskakuje, w każdym razie wykluczam pomyłkę jeśli idzie o złe wpisywanie.

@MikaelDorren- nie ściągałem. Właśnie nie do końca mi się to legalne wydawało poza tym z neta jeśli już można ściągnać takowe kopie to raczej średnio one bezpieczne są więc podziękowałem. Natomiast co do recovery to wiem o istnieniu, jednak jeśli ten laptop takową posiada to nie mam pojęcia jak w nią wejść, a zwykłe kombinacje klawiszy nic niestety nie robią.

@husar- w tym wypadku może tak właśnie być. Spróbuje jeszcze z windowsem znajomego ale obawiam się, że będzie taki sam rezultat czyli odrzucony kod.

W każdym razie dzięki za porady i odezwę się po próbie z tym drugim oryginalnym windowsem, bo może coś z moją płytą jest nie tak (oby nie :tongue: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...