Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

symmeon

Rozwiązany: Ponowna instalacja systemu po wymianie płyty

Polecane posty

Dodam, że próbowałem już ale komp dziwnie zachowywał się. Odpalał zaraz po podłączeniu do sieci. Nie wiem czy coś źle podłączyłem czy właśnie trzeba ponownie zainstalować. Całą operacje robiłem w pośpiechu-teściowa miała imieniny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to zależy mi na tym, żeby BIOS wystartował, tak aby upewnić się czy płyta jest dobra. Kupiłem ją na allegro jako nową choć ma oznaki montażu. Procek sprawdzałem i jest ok. Wcześniej już pisałem o próbie odpalenia ale jest coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, na ekranie jest tylko czarne tło, czy coś pisze? Czy w ogóle monitor ci się załącza (nie wiem jaki masz typ, ale powinien to sygnalizować diodami - u mnie np. dioda żółta - monitor nie otrzymuje sygnału z karty graficznej, dioda niebieska - działa).

Jeśli to by był problem systemu, ekran początkowy powinien wyskoczyć, a komputer podczas ładowania wyrzucił by ci błąd ewentualnie resetował się.

Zobacz jeszcze, czy dysk twardy ci pracuje - słychać go, ewentualnie dotknij go ręką - powinien lekko drżeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor się nie włączył w ogóle to problem może być z prawidłowym podpięciem karty graficznej czy też kabla. A podłączałeś Pc Spekera? Jeśli nie to podłącz, powiedz ile razy będzie piszczał i podaj model i markę płyty głównej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega, jest to głośniczek umiejscowiony w obudowie komputera, który powinien być podłączony do płyty głównej. W czasie startu komputera wydaje denerwujące piski, ale sygnalizuje też tym piszczeniem ewentualne błędy sprzętowe komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Ponownie podłączyłem płytę i wygląda to tak. Po odpaleniu kompa uruchamiają się chyba wszystkie podzespoły, BIOS się nie pokazuje, a monitor jest czarny i pali się dioda na pomarańczowo. Przy aktywnym jest niebieska. Wszystko bez reinstalacji systemu ale to chyba nie powinno mieć wpływu na wyświetlenie BIOSu. Czy to może oznaczać defekt płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) System operacyjny nie ma na to wpływi

2) Dalej żadnych pisków?

3) Jeśli monitor jest nieaktywny, to nie dostaje sygnału z karty graficznej - trzy możliwe przyczyny: uwalona lub źle podłączona karta graficzna, uwalona płyta główna, uwalony zasilacz.

4) Tak w ogóle to podaj nazwę i model tej płyty głównej, to ta co w sygnaturce czy jakaś inna?

EDIT - jeśli to ta płyta co w sygnaturce, to ona ma wbudowaną karte graficzną. Wyciągnij grafikę ze slotu agp, a kabel od monitora podepnij pod kartę zintegrowaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Żadnych pisków.

2) Monitor nieaktywny - karta graficzna raczej dobrze podłączona(pomagał kumpel bardziej doświadczony), zasilacz dobry.

3) Nowa płyta, z którą mam problem to ASRock 4CoreDual-SATA2 R2.0

4) Zasilacz Modecom FEEL 500 ACTIVE PFC.

5) Wszystkie podzespoły z sygnaturki pięknie śmigają. Problem pojawia się dopiero z nową płytą. Jedyne co na niej zmieniam to procesor na Intel Core 2 Duo E6300. Ale ten był sprawdzony i jest ok.

Ta płyta nie ma zintegrowanej karty graficznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem - wygląda na to, że robiłeś upgrade kompa, który masz sygnaturce. Tak? Wymieniłeś płytę główną i procesor. A zmieniałeś ram? Bo nowa płyta obsługuje ddr 2, a w sygnaturce masz ddr1. Napisz czy chodzi o komputer z sygnaturki, czy o jakiś inny. I najlepiej napisz pełną konfigurację obecnego komputera. Jeśli to co piszesz jest prawdą (wszystko dobrze podłączone, karta graficzna sprawna, zasilacz sprawny) to pozostaje awaria płyty głównej...

EDIT!!!

A sorkiiiii nie doczytałem, ta płyta obsługuje ddr 1 i ddr 2. W takim razie czy pamięci są wsadzone w odpowiednie sloty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Upgrade dotyczył kompa z sygnaturki. Wymieniłem płytę główną i procesor na ASRock 4CoreDual-SATA R2.0 i Core 2 Duo E6300. Po wsparciu otrzymanym od kolegów komputer i tak nie uruchamiał się. Oddałem go do serwisu Komputronika(cierpliwe chłopaki) i po wielu próbach na różnych prockach(P 4 i C2D) udało im się uruchomić na moich podzespołach. Okazało się, że nie chodzą dwa sloty pamięci(DDR I i DDR II). Także musiałem się przesiąść z 2x1GB DDR 400MHz na 1x2GB 800MHz. Jak na razie komp chodzi, a wydajność wzrosła dwukrotnie. Podsumowując reinstalacja systemu w sumie nie miała tu wpływu na problem. Dziękuje za pomoc i temat uważam do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...