Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeQ

Rozwiązany: Procesor szybko grzeje się w stresie - Core2Duo E4600

Polecane posty

Witam, ostatnio zauważyłem (po dość długim czasie niekorzystania), że na moim PieCyku, przy dość wysokim wykorzystaniu procesora szybo rośnie temperatura. Zapuściłem nawet OCCT, wygrzebany z poradnika z nowej płytki, i rzeczywiście- po ok 2 minutach (po zdjęciu jednej ścianki, z założoną to było ok 1.5minuty) temperatura osiąga max, bodajże ustalone tam 95 st. C.

Nic nie było ruszane, żadnego podkręcania, żadnego niczego... Jedyne co mam na swoją obronę, to to, że sprzęt nie był dość długo czyszczony, niemniej strasznie zakurzony nie jest. Jeśli w grę wchodziłaby wymiana chłodzenia na procesorze, to mógłby mi ktoś polecić jakiś rozsądny zestaw i ewentualnie podlinkować mnie do jakiegoś poradnika, chociaż to drugie niekoniecznie. A jeżeli ktoś ma inny pomysł, to też z chęcią poczytam ;)

Procesor: Intel Core2Duo E4600 (2,4GHz)

Mobo: GA-P35-DS3

Zasilacz: Chieftec CFT-560-A12S (560W)

Zestaw grafó wygenerowanych przez OCCT

post-35047-1314796542_thumb.pngpost-35047-1314796549_thumb.pngpost-35047-1314796553_thumb.pngpost-35047-1314796559_thumb.pngpost-35047-1314796567_thumb.pngpost-35047-1314796573_thumb.pngpost-35047-1314796577_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsampierw trzeba się zorientować czy chłodzenie jest poprawnie zamontowane i czy dobrze dolega do procesora (w co wątpię skoro skok temperatury jest aż tak gwałtowny). Jeśli nie, można je dokładnie przeczyścić, nałożyć nową pastę i je porządnie zamontować. Oczywiście jeśli masz fundusze na wymianę chłodzenia, to zawsze się można o to pokusić (polecam m. in. Zalmana Performę). Jaką masz obudowę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to jest akurat zwyczajny Mustang 2223a, kupiona raczej po to, żeby była, niż żeby była dobra. Zacznę rzeczywiście od sprawdzenia chłodzenia, jak tylko zaopatrzę się w ową pastę... Żadnych cudów mi nie potrzeba? Powiedzmy coś w stylu i cenie pasty Arctic Cooling MX-4 wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pastę, przy okazji wzbogacając się o nowe doświadczenie, i póki co test trwa już 10minut, czyli ponad pięciokrotnie dłużej niż poprzednio, przy temperaturze w tym momencie rzędu 65 st. Wniosek stąd, że usterki się pozbyłem, tylko ni wiem, czy taka temperatura jest już w porzadku, czy zrzucić to na garb braku wprawy w takich działaniach... W każdym razie póki co problemu się pozbyłem, dzięki @yoyo2 za wskazówki i temat jak na razie do zamknięcia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...