Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Komputer zostawiony na miesac bez pradu

Polecane posty

Witam. Otoz sprawa jest prosta. Wyjechalem na wakacje na miesiac. Zostawilem komputer wylaczony, ale wpradzie.Jako ze byly burze zaraz po moim wyjezdzie cala listwa zasilajaca zostala odlaczona od pradu. teraz komputer poprostu nie dziala. Wlacza sie, ale ciszej,brak obrazu na monitorze.O co chodzi? HDD sie kreca wiatraczki tez.

Konfiguracja komputera: Procesor: Intel Core Quad Q6600 2.40GHz (jeszcze nie kręcony)

Ram:2x 1GB Kingston 800Mhz

Płyta główna:Asus P5QL/EPU

Karta Graficzna: Ati Radeon EAH5750 1GB.

Zasilacz:COOLERMASTER RS-460 EXTREMEPOWER PLUS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera by się przydała.

Ciężko tak na oko orzec, co dokładnie jest przyczyną problemów, musiałbyś sprawdzać każdą część po kolei. Na początek zobacz czy na płycie głównej nie ma wywalonych kondensatorów albo jakichś innych niepokojących śladów. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź działanie swojej karty na innym kompie lub innej karty na swoim. Dla pewności sprawdź napięcia podawane przez zasilacz (koniecznie miernikiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawda to zależy od płyty. Niektóre czerpią zasilanie dla CMOS-u z baterii tylko jak nie ma napięcia w sieci, niektóre cały czas. Jak masz miernik to wyjmij baterię z płyty, przełącz miernik na pomiar DCV, dokładność 20V, jedną końcówkę przyłóż do jednej strony baterii, drugą do drugiej i podaj wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis tam miernik. Ale ze ten miernik ma dobre nascie lat nie ma tego o czy mowisz. Mam 4 wejscia (na te mierniki ):20 A max, mA, COM, V/omega/f. A mierniku do wyboru "co mierzyc" mam omy, V(z dwoma kreskami ciagla i przerywana), V i linia falowana, 20 kHz, A (tez z takimi dwoma kreskami jak przy V), Cx.

Dorzuciłem Twój konfig do pierwszego postu - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...