Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Nagłe usunięcie folderu z grami na dysku?

Polecane posty

Witam. Przed momentem miałem następujący problem iż mój brat instalował grę Saints Row ,jednak nie umiał tego zrobić (chyba najpierw instalowałsię steam)- nie wiem jak było dokładnie. A gdy chwilę później chciałem chciałem uruchomić grę nie było to możliwe gdyż po kliknięciu nic nie dało się zrobić ,a gdy kliknąłem na grę prawym przyciskiem myszy nie było opcji otwórz tylko od samej góry rozwiąż problemy ze zgodnością ,więc uruchomiłem komputer ponownie ,a gdy go uruchomiłem nie było już folderu z zainstalowanymi grami ,który miałem na dysku i nie było ikon na pulpicie ,tak jak gdyby był wykasowany.

Wiecie co mogło się stać (nie było to przypadkowe usunięcie) ,czy jakaś utrata danych z dysku czy co. Proszę o szybką i rzetelną pomoc. (zanim zasiadłem do komputera sam wyinstalowywałem ów steama). :dry: :dry: :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dane są ważne to żeby to zrobić bez ryzyka - podaj SMART dysku (ale nie uruchamiaj już systemu na tym dysku - pobierz program MHDD na innym komputerze, wypal płytę, uruchom z niej komputer z Twoim podłączonym dyskiem, po uruchomieniu programu wybierz ten dysk odpowiednią cyfrą, wpisz w programie komendę SMART ATT, zanotuj wyniki - to SMART o który proszę i wyłącz komputer. Do dalszych kroków musisz sobie załatwić drugi, nie mniejszy od Twojego dysk, (zrobimy na niego surową kopię Twojego dysku). Na pytania: czy muszę itp odpowiadam: nie chcesz ryzykować - musisz. Do rozwiązania sprawy z tego dysku nie korzystaj oprócz procedur, które Ci wskażę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie korzystam z tego komputera ,na którym został skasowany folder. Czy mogę teraz ściągnąć ów program? Czy surowa kopia kopiuje same dany czy jest odzwierciedleniem całego dysku i muszę mieć większy dysk ,na którym ma być robiona kopia. To znaczy to był sam folder z grami ,a ważne tam były save'y ostatecznie mogę się bez nich obejść ,ale nie wiem dlaczego tak się stało (dysk ,a właściwie partycja ,na której znajdował się folder był w dużym stopniu zajmowany przez dane ,czy to mogło być powodem??).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie korzystaj z tego dysku, bo prawdopodobnie cały czas zamazujesz to co jeszcze można odzyskać. Co do danych - Twoja wola. Kopia posektorowa odwzoruje cały dysk źródłowy i jest tworzona po to, że jak coś pójdzie nie tak, to będzie można się cofnąć. Jeśli chcesz odzyskać dane bez ryzyka - najpierw kopia. Jeśli chcesz ryzykować bez kopii to konsoli wpisz chkdsk /f C: gdzie C: to litera sprawdzanej partycji. Jeśli chcesz sprawdzić stan dysku - podaj SMART.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać jak przywrócić dane i zdiagnozować dysk za pomocą HIREN'Sa ,gdyż mam taką wersję którą idzie uruchomić w windowsie i tak chyba będzie szybciej.

Poniżej dostępne opcje hiren'sa

Jeszcze jedno co robi komenda chkdsk /f C: ,gdyż mam obraz partycji systemowej w ghost'cie ,ale to nie ta partycja ,na której był folder. Jakie jest ryzyko ,o którym piszesz?

Poniżej także SMART sprawdzony w ghost'cie

post-345620-1311886444_thumb.jpg

post-345620-1311886523_thumb.jpg

post-345620-1311886583_thumb.jpg

post-345620-1311887001_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie (nie podałeś SMART więc tylko prawdopodobnie) masz uszkodzoną tablicę partycji a checkdisk (wywoływany komendą chkdsk) powinien ją naprawić. Ryzyko jest takie, że jeżeli program sobie nie poradzi a dysk jest uszkodzony to możesz stracić bezpowrotnie tamte dane i pociachać te które są widoczne. Ryzyko bo opieramy się na przypuszczeniach a nie faktach i nie mamy zabezpieczenia w postaci kopii posektorowej. Z tych programów co wyświetliłeś dobry do odzyskiwania jest PhotoREC ale to i tak ryzyko (bo nie wiemy w jakim stanie jest dysk, to po pierwsze, po drugie nie wiemy dlaczego tamtego folderu nie widać). Większy wybór narzędzi uzyskałbyś uruchamiając komputer z płyty z Hiren's Boot CD w trybie DOS (nie wszystkie są dostępne pod Windows).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy te opcje pokażą SMART? A program ,który podałeś na początku MHDD po ściągnięciu w obrazie iso jest tylko dokument tekstowy ,w którym pisze Please boot from this CD! czy na pewno nie powinien zawierać nic innego?

post-345620-1311887585_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podał odczyty S.M.A.R.T. z HDDScan w tym poście. Odczyty S.M.A.R.T. spod Windowsa nie różnią się od tych spod MHDD, czy jakiegoś programu odpalanego z LiveCD, bo są brane z tego samego miejsca. Różnice mogą wynikać jedynie z ograniczeń programów, którymi odczytuje się S.M.A.R.T., ale HDDScan pod tym względem jest jednym z lepszych programów.

S.M.A.R.T. w HDDScan pokazuje opcja S.M.A.R.T. (cóż za zaskoczenie).

Jeśli chodzi o same odczyty, to jeden błąd zapisu i 13 błędów spowodowanych przez wstrząsy. W sumie, to nic nadzwyczajnego, choć warto sprawdzić, czy dysk jest dobrze umocowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sevard: Fakt, w ogóle nie zauważyłem tego okna - starość nie radość :-/ Chciałem, żeby używał live cd po to, żeby nie zwiększać ryzyka nadpisania danych gdy normalnie korzysta z tego dysku. Cały czas powinien posługiwać się live cd i cały czas to sugeruję no ale nic...

nyac55: Co do stanu dysku to Sevard już napisał. Robiłeś coś PhotoRec-iem? Uruchamiałeś checkdisk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kopie danych,formata dysku i sprawdziłem klikając prawym przyciskiem myszy czy zawiera jakieś błędy,obraz w pliku poniżej.

Mam pytanie czy przywrócenie obrazu dysku lokalnego C: programem Norton Ghost spowoduje przywrócenie początkowego stanu rejestru systemowego?

post-345620-1312066326_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy powiedział ,że jeżeli jest to usunięte z dysku to się nie odzyska. Wtedy nie dało się nawet sprawdzić dysku w poszukiwaniu błędów ,więc zalecił zrobić kopie(zwyczajną danych z dysku ,a nie po sektorową jak wyżej było to przez kogoś nazwane) ,następnie pełny format ,teraz dało się sprawdzić czy błędy występują -> wyświetlił się komunikat ,że dysk gotowy do użycia i działa poprawnie. Powiedział mi jeszcze ,że jeżeli gry miały jakieś powiązanie z dyskiem lokalnym to mogło je usunąć.

Wie ktoś jak odczytywać informacje z HDDsmart???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DMDE (wersja darmowa pozwala na odzyskiwanie tylko jednego pliku naraz - czyli nie da się zaznaczyć kilku plików naraz oraz folderów - ale jest bardzo skuteczny więc co nie odzyskasz innymi możesz próbować pojedynczo na tym).

2. PhotoREC - darmowy i skuteczny - odzyskiwanie plików.

3. Testdisk - odzyskiwanie całych partycji, darmowy, przed jego użyciem należy zrobić kopię posektorową, skuteczny.

Wszystkie te programy można, a nawet trzeba odpalać pod DOS. Nie ma możliwości przewidzieć ile plików i w jakim stanie da się odzyskać bo zdążyłeś już coś zrobić na tej partycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...