Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rino91

Komputer nie działa prawidłowo (muli, nie można prawidłowo skopiować plików, etc.)

Polecane posty

Witajcie, mam następujący problem ze swoim komputerem: komputer strasznie się zacina, wiesza, dodatkowo często przy kopiowaniu plików pojawiają się błędy, wielu programów nie można w ogóle zainstalować.

Dzieje się tak, mimo że kilkukrotnie reinstalowałem Windowsa.

Mój komputer to:

AMD Athlon 2600 XP+

512 mb RAM

HDD WD CAVIAR 160GB

Komputer ma co prawda 7 lat, ale przez 2 lata nie był w ogóle używany, dysk twardy zakupiłem 3 lata temu ale używam go dopiero od pół roku.

Wymieniałem taśmy łączące dysk z płytą główną, ale nic to nie dało.

Załączam log z hijackthis - http://www.wrzuc.to/KwlrAqov5I.wt

oraz zdjęcia z programu HD Tune:

infozs.jpg

Uploaded with ImageShack.us

errorscan.jpg

Uploaded with ImageShack.us

healtha.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zrobiłem test, i po 3 godzinach pracy wyniki są takie:

75d6e082c64b.jpg

Czy to oznacza, że moja pamięć jest sprawna?

Niestety, po wykonaniu testu, pojawił się problem, który uniemożliwia mi kompletnie korzystanie z komputera.

Otóż, tuż po uruchomieniu się systemu (jeszcze zanim pojawi się pulpit), pojawia się komunikat:

8852192f9c81.jpg

po czym wyskakuje okno logowania (pomimo że wcześniej nic takiego nie było):

63e9f0794b47.jpg

i następnie pojawia się kolejny komunikat:

40eeae570252.jpg

po którym wyświetla się jedynie tapeta pulpitu, bez żadnych ikon, nic nie mogę zrobić.

Bardzo Was proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na wirusa choć nie daje 100% gwarancji, stopniowo rosnące problemy z komputerem... jeśli odpala Ci się pulpit ale nie widać ikon ani nic spróbuj tego:

Naciśnij CTRL + ALT + DELETE

Rozwiń zakładkę "Plik" następnie Uruchom i wpisz pulpit. Powinien Ci się odpalić pulpit z paskiem zadań i wszystkim.

Co do testu nie jestem obeznany w tych sprawach więc nie pomogę czy się powiódł czy nie.

Zanim zaczął się mulić komputer jakiego antywirusa używałeś? Ostatnio może jakieś wirusy wdarły Ci się do komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg obrazka masz niecałe 20Gb na dysku c: z czego 17% wolnego, co daje jakieś 3,5 Gb miejsca. Spróbuj zwolnić więcej miejsca np. usuwając pliki przywracania, lub pliki tymczasowe. Wszystko znajdziesz we właściwościach c:\ -> oczyszczanie dysku. Aby wejść do "mój komputer" wywołaj menedżer zadań---> uruchom ---> explorer.exe

Co do pliku oleaut32.dll - można go pobrać z neta, lub skopiować z innego Pc-ta z windowsem XP i wkleić do c:/windows/system32 np. za pomocą płyty z Linuxem Live. Czasem się zdarza, że ten plik sam się "wysypuje".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sformatować dysk, wgrać Windowsa i dopiero zainstalować Avasta? Pamiętaj, żeby mieć tak, no nie wiem zawsze z 5GB+ wolnego miejsca na dysku. Ja bym stawiał na wirusa, bo jeżeli takie błędy są nawet po formacie..

Pamięć RAM na 99% jest sprawna, jeżeli w ogóle przeszło test bez żadnych errorów to można to uznać za sprawność.

Najlepiej wymień kompa, za 500-600zł już kupisz coś w miarę, w miarę. Możliwe, że coś się zepsuło, ale jeżeli dysk przechodzi testy i zero błędów to nie wiem co tu jest grane. Może komputer już kończy swój żywot i tyle..

Nairdak dobrze zasugerował z tym miejscem na dysku i z tym plikiem. Spróbuj go jakoś podmienić. Jeżeli to nie podziała, to wymień go na coś nowszego. Myślę, że nawet jeśli ten dysk przeszedł te testy to może być zepsuty, chociaż.. sam nie wiem.

Moim zdaniem: wirus, dysk albo starość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...