Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delfin150

Problem,prawdopodobnie grafika

Polecane posty

witam,po paru minutach grania,w zasadzie byle jaką grę nagle w łamku sekundy cały ekran zalewa się przeróżnymi,kolorowymi artefaktami,czy tzw.robaczkami i potrzebny jest restart kompa(dodam że wcześniej to nie występowało).

wiecie o co może chodzić?sterowniki do grafiki najnowsze,temperatury wszystkich części w normie.Poniżej części w ogólnym zarysie

intel core 2 duo e8400

gigabyte gf gtx280

kingston 2x2gb ddr2 800

asus p5q

ocz modxstream pro 700w

seagate barracuda 500gb

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta na gwarancji to ją oddaj bo raczej innego wyjścia nie ma. Możesz jeszcze się upewnić czy np. cooler na niej działa czy nie padł. Wtedy wymiana chłodzenia. Może coś ruszałeś w budzie i zasłoniłeś kartę kablami/taśmami co utrzymuje w jej pobliżu ciepło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim spakujesz kartę i oddasz ją na gwarancję, uruchom w tle program GPU-Z, włącz zapisywanie temperatur do logów i pokaż nam, jaką temperaturę osiąga karta podczas gry. Wygląda to na przegrzewanie się GPU albo pamięci. Jakie masz na niej chłodzenie? Jak masz ułożone wentylatory w obudowie? Czy komputer w środku jest czysty? Jeśli nie - posprzątaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ten problem jeszcze nie występował,sprawdzałem kartę w trakcie gry Everestem, temp.miała troszkę powyżej 80stopni,także dla tej karty norma.Karta wygląda tak KLIK ,nic,w niej nie zmieniałem ani nie rozkręcałem,chłodzenie ma jak najbardziej sprawne.Może to coś z napięciami?

pozdrawiam

p.s Karta jest już poza gwarancją,czy w tej sytuacji nadaje się ona tylko do "pracy biurowej",czy można jeszcze coś z tym zrobić?

Do gofer:dzięki za rade,dziś już nie mam czasu,ale jutro wrzucę screeny z GPU-z jak poleciłeś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odczyt jest prawidłowy to dużo za dużo - po przekroczeniu około 90C artefakty (dobrze, że nie uszkodzenie ale po jakimś czasie i to byłoby nieuniknione w takiej temperaturze) są bardzo prawdopodobne. Co ciekawe dla tej karty wartość progowa to 105C... to naprawdę za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, bo tak ustalił producent, za duże, bo laminat, ścieżki, układy scalone i kondensatory nie znoszą dobrze ani takich temperatur, ani gdy w ich najbliższym sąsiedztwie znajduje się coś o takiej temperaturze. Tak jak napisałem wyżej - wiem, że dla tej karty temperatura progowa to 105C i że karta jest dość prądożerna. Ale to jakaś masakra. Jest wiele układów które wytrzymają przegrzanie (temperatura osiągana przez maks kilka minut) do takiej temperatury ale niewiele, które wytrzymują stałą dawkę takiego ciepła i producent, cokolwiek by sobie nie ustalił, pewnych praw chemii i fizyki nie złamie. Jeżeli byłaby taka możliwość obniżyłbym nieco taktowanie pamięci ewentualnie też procesora i zobaczył czy efekt się powtórzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...