Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zelman

Rozwiązany: Problem z grami na maszynie wirtualnej

Polecane posty

Otóż dziś zainstalowałem maszynę wirtualną z win xp na moim sevenie i mam problem, bo zainstalowałem dwie gry (LoTR: Bitwa o śródziemie i Ognisty podmuch) i w pierwszej, jak nie ma płyty w napędzie, wyskakuje komunikat, że nie ma płyty. Kiedy włożę płytę i uruchomię ponownie grę, wyskakuje komunikat: "Nie wykryto napędu DVD-ROM", a poniżej prośba o włożenie właściwej płyty (jest tylko jedna). W przypadku drugiej gry, po odpaleniu przez ikonkę, niezależnie, czy płyta jest włożona, czy nie, wyskakuje okienko, że program wymaga win 95 (...) xp, lub server 2003. Gry odpalałem przy włączonym XP, jak i po prostu w trybie win xp. Pomóżcie :)

E: Gry instalowałem z płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Tryb XP nie nadaje się do grania bo np. nie wspiera grafiki trójwymiarowej. Ogólnie to żadna maszyna wirtualna nie jest dobrym rozwiązaniem. Próbowałeś odpalić to na Windows 7 w trybie zgodności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Żadna gra nie ma zabezpieczeń przed uruchamianiem w trybie XP, jest to po prostu technicznie niemożliwe. Poza tym nawet bardzo proste programy działają na wirtualnym XP bardzo wolno, co dopiero gry... Prawda jest taka, że mimo wszystko Windows 7 32 jest nieco lepszy, jeśli chodzi o kompatybilność wsteczną od swojego 64-bitowego brata. Osobiście uważam że, najlepszym rozwiązaniem do starych gier, jest trzymanie dodatkowego prawdziwego XP na małej partycji. Wszystko chodzi idealnie, jedyna wada takiego rozwiązania to ekran wyboru systemu operacyjnego przy uruchamianiu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...