Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rustine

Częste zacinanie się komputera i Blue Screeny

Polecane posty

Witam. Odkąd mam nowy komputer co jakiś czas występują zacięcia i BS. W momencie zacięcia często zacina się dźwięk w głośnikach. Ostatni BS wystąpił przed momentem, plik dmp w załączniku. Zacięcia strasznie irytują, po prostu system staje w miejscu i wyłączają się urządzenia wskazujące, pomaga wyłącznie reset. Działo się tak w sumie już na Viście, ze starą kartą graficzną. Moja konfiguracja:

  • Nazwa płyty głównej - Gigabyte GA-EP43-DS3L
  • Nazwa procesora - Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz
  • Pamięć fizyczna - 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
  • Karta graficzna - Nvidia Gainward GTS250 DDR3 1GB
  • Karta dźwiękowa - Realtek ALC888 @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller
  • System Windows 7 Ultimate 64 Bit
  • Dysk fizyczny SAMSUNG HD322HJ ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Dodam jeszcze, że sterowniki mam najnowsze, a na [(C:) - partycja systemowa] jest jeszcze 36 GB miejsca, więc to raczej nie przeciążenie dysku z systemem. Temperatury są w normie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź i chęć pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę i moc zasilacza.Nie zmieniałeś nic z kościami RAM?Podejrzewam że masz 2.Wyjmij jedną i zostaw drugą i na odwrót...bo Memtest 64 to nie wiem czy uda Ci się zrobić jak ciągle masz BS`y.Podaj temperatury dokładnie.Nie podkręcałeś procka? Sprawdź dysk / dyski HDTune.Zakładka Health i wrzuć nam tu screen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku masz wszelkie potrzebne dane, z wyjątkiem jednego. Zasilacz. Chociaż to raczej nie jego wina, bo działo się tak na wszystkich moich zasilaczach a to chyba (?) niemożliwe, zresztą podam swój stary, na którym również występowały problemy. Co do RAM-u to popróbuję, mam nadzieję, że to to, bo te błędy zdarzają się kilka razy dziennie, a czasem nie ma ich przez tydzień, co jest irytujące.

Zasilacz 400W SilentLine Q400W.

Ok, obecny zasilacz to CoolWatt 600 Watt

post-209814-1310210306_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że takiego zasilacza nawet Google nie zna...Hmmm...nie znam takiej firmy / marki więc podejrzewam że jest do wymiany na np. SeaSonic SS-500ET (zawsze na przyszłość się przyda)

Temperatura MOBO nie daje mi spokoju...dokup wiatrak do obudowy np. SilentiumPC Zephyr 92/120/140mm zależy ile się zmieści do Twojej obudowy.Pff...jak podkręcałeś procesor to obniż taktowania na stockowe, taktowanie pamięci ustaw na 800MHz albo 667MHz (byle nie Auto), podnieś ciut napięcie procesora na np. 1.12V.Dyski widzę że są w jak najlepszej formie...Może jest coś uszkodzone np. płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qoltec to zasilacze robione przez Huntkeya. Jakościowo sporo poniżej przeciętnej, ale raczej nie czarna lista (choć to ciężko stwierdzić). Niemniej warto go skontrolować i zmierzyć napięcia miernikiem.

CoolWatt na 99% to czarna lista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd, jest to GoodWatt Silent 600 Watt. Procesora nigdy nie podkręcałem, skąd taka informacja? No dobra, czyli to wszystko od zasilacza? To dlaczego na starym błędy również się zdarzały? A ten SeaSonic to dobra marka? Uciągnie moją kartę graficzną? Moja potrzebuje min. 550 W. Zrobię jeszcze skany Memtestem86 i jak nic nie wyskoczy będę pewny, że to sprawa zasilacza. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to GoodWatt Silent 600 Watt

To nie jest na 99% czarna lista, to już jest na 100%.

A ten SeaSonic to dobra marka? Uciągnie moją kartę graficzną?

Seasonic to jedna z najlepszych marek. Spokojnie uciągnie Twoją kartę.

Moja potrzebuje min. 550 W.

Te 550W to bzdura, cały komp uciągnie ok. 350W (klik). 400W starczyłoby tu z zapasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...