Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Rozwiązany: BenQ G2222HDL - ekran faluję / Nie wina karty

Polecane posty

Witajcie....kolejny problem tak jak w temacie.Obserwuję to intensywnie od kilku dni bo zaczęło mnie to irytować że nowy monitor i "faluję" Efekt falowania to tak jakbyście prześcieradło wachlowali albo kartka na wietrze.Mam taki sam efekt.Nie wiem o co chodzi...monitor LED`owy nowy, profil Standard / Jasność i kontrast na 50%.Problem znika po wył. monitora na jakąś godzinę, lecz po 30 minutach znowu to samo.Może trzeba zmienić odświeżanie?Karta to to na pewno nie jest winna bo na PS3 jest to samo.Może coś poradzicie?Pozdrawiam.matidop

Karta jak co to ASUS Radeon HD4850

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro monitor jest nowy i na gwarancji ja bym zadzwonił do serwisu i się spytał co z nim zrobić. (może już ktoś miał ten sam problem i będą potrafili odpowiedzieć ? )

O ile masz jakiś zastępczy to by problemu nie było nawet jakby go zabrali żeby wymienić na nowy czy tam naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbować możesz :P raczej bardziej się nie zepsuje.

wg mnie i tak nic nie wykombinujesz. skoro to wina monitora ( bo na ps3 też faluje) to trzeba do serwisu.

poczekaj do jutra aż jakiś fachowiec się wypowie, może jakiś genialny plan ktoś będzie miał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, sprawdź kabel, wtyczkę (poruszaj i zobacz czy ma to wpływ na obraz), oraz wejścia. Po drugie, mogą to być zakłócenia w sieci energetycznej i na to niewiele można poradzić; sprawdź monitor w innym pomieszczeniu/ gniazdku.

Po trzecie, ustaw regulację w monitorze na automatyczną, oraz zrób reset na ustawienia fabryczne (co prawda nic nie zmieniałeś, ale zawsze warto spróbować).

A po czwarte, ustaw odświeżanie na 60Hz i pobaw się rozdzielczościami- sprawdź czy na innych ten efekt występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej występuje to zjawisko.Obecnie mam 59Hz.Wiem że nie mogę ustawić na 72Hz...już próbowałem.Zobaczę te 60Hz.Wtyczka nic nie daje.W innym pomieszczeniu to samo.Reset ciut pomógł, lecz nie do końca...na razie temat można zamknąć bo muszę się nieźle namęczyć żeby to dojrzeć.Jedyne co się zmieniło po Restarcie na seryjne to jasność...jest z 25% jaśniej niż sobie zażyczyłem na moim profilu który się zrestartował.

EDIT@UP

Na 60Hz jest niemal nieuchwytne żeby tak sobie zobaczyć...teraz zmniejszę sobie jasność i będzie git :) Dzięki antos22 Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...