Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiesiex

Kilka problemów - Wejdź !

Polecane posty

Witam mam kilka problemów z komputerem, mam nadzieję że mi pomożecie :)

1. Zakupiłem pamięć ram DDR 2 Kingston HyperX 2x 2GB 1066 mhz, niestety system wykrywa mi, że mają one 800 mhz w sklepie powiedzieli że trzeba w biosie ustawić a ja takiej opcji tam nie widzę. Czy ktoś mi z tym pomoże, aby dobrze ustawić te pamięci ?

2. Zakupiłem zasilacz Sunyung 600W, lecz te 600W to jest moc maksymalna a normalna to 400W jak mogę ustawić te 600W ? ponieważ przy 400W strasznie mi muli kompa :/

3. Komputer po wciśnięciu przycisku power długo się uruchamia (ok 20 sekund) po czym dopiero słychać "pipnięcie", że komputer został uruchomiony.

4. To już trochę inny problem nie do tego działu, ale mam nadzieję że na to pytanie również mi odpowiecie :) mam dosyć dobry sprzęt to znaczy: pamięć 2x 2 GB Kingston HyperX procek 2x 3.0 Ghz AMD Phenom II, do tego ten zasilacz z którym mam problem Sunyung 600W oraz karte graficzną Radeon HD 5670 512 mb Saphire GDDR5 (Czyli najszybsza pamięć) a mimo to gry bardzo słabo chodzą (Nawet na wcześniejszym zasilaczu HuntKey 500W) Dla przykładu Fable 3 na średnio wysokich, ale wiedźmin 2 już tylko na niskich :/ z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnij się że płyta główna obsługuję pamięci 1066, kiedy wsadzi się pamięć szybszą niż obsługuje mobo to wtedy będą działać wolniej.

2. Nie bardzo się znam na zasilaczach, ale zasilacz powinien chodzić z pełną mocą, pierwszy raz słyszę o czymś takim jak ty piszesz, słyszałem że lepsze zasilacze energooszczędne, regulują sobie tyle mocy ile potrzeba w danym momencie.

Z resztą ktoś inny musi ci pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj dokładną konfigurację komputera.

2.

mam dosyć dobry sprzęt to znaczy: pamięć 2x 2 GB Kingston HyperX procek 2x 3.0 Ghz AMD Phenom II, do tego ten zasilacz z którym mam problem Sunyung 600W oraz karte graficzną Radeon HD 5670 512 mb Saphire GDDR5 (Czyli najszybsza pamięć) a mimo to gry bardzo słabo chodzą (Nawet na wcześniejszym zasilaczu HuntKey 500W) Dla przykładu Fable 3 na średnio wysokich, ale wiedźmin 2 już tylko na niskich

Masz słaby sprzęt i dlatego gry Ci chodzą kiepsko. Niech zgadnę - gotowiec z marketu/allegro/lokalnego sklepu?

3. Jak już kupować zasilacz, to porządny i sprawdzony, a nie jakieś wynalazki niewiadomego pochodzenia.

4.

2. Zakupiłem zasilacz Sunyung 600W, lecz te 600W to jest moc maksymalna a normalna to 400W jak mogę ustawić te 600W ? ponieważ przy 400W strasznie mi muli kompa confused_prosty.gif

Nie ustawisz, bo te 600W istnieje tylko na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiex - jak rozumiem chodziło Ci o moc szczytową, a nie maksymalną. Tego nigdzie nie ustawiasz - moc szczytową zasilacz może osiągać przez bardzo krótki czas. Gdyby cały czas z nią pracował to by się zwyczajnie spalił. Podawanie mocy szczytowej to czysty marketing bo dla szarego usera nie ma ona najmniejszego znaczenia. Twój zasilacz po prostu ma 400W (zapewne tylko teoretycznie, bo w praktyce jeszcze mniej)... i tyle, musisz się z tym pogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak to słaby sprzęt ? Komputer zakupiłem rok temu (Sam składałem nie jakiś gotowy szmelc, sam wybierałem podzespoły) 4 gb pamięci, procek 2x 3.0 to jest słabe ? jakoś nie widzi mi się co rok zmieniać sprzęt. Pamięci 4 nie wystarczy ? nie widziałem żeby gry potrzebowały więcej, procek tak samo z kartą graficzną rozumiem zasilacz za tydzień zakupię HuntKey 700W za 220 zł, bo mam zaufanie do tej marki po kupnie wcześniejszego zasilacza tej samej marki 450W, chyba że ktoś by mi doradził inną firmę z zasilaczem 550W+ do 200 zł z góry dziękuje :)

P.S dziękuje bardzo za tak szybkie odpowiedzi cieszę się, że próbujecie pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huntkey to akurat też kiepska firma. Miej też na uwadze, że moc tego zasilacza jest zawyżona - Huntkey podaje moc szczytową a nie ciągłą. W jego cenie kupisz lepsze OCZ StealthXStream2 600W oraz XFX Core 550W.

Inna sprawa że przy tym zestawie to zasilacz 300W by miał ogromny zapas mocy, no ale...

HD5670 nigdy nie była przeznaczona do gier, więc się nie dziw że jest wolno. Dwurdzeniowy procesor to też już znak zamierzchłych czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jednak ja na Hunt Key nie narzekam 450W jest lepszy od tego 600W SunYung więc napewno jest trochę lepszy. Co do radeona może 512 to mało ale w tej cenie nie kupię innej karty z GDDR5 :)

Ogólnie teraz zauważyłem, że mam zwolnienia komputera i to nie przez zasilacz, bo zmieniłem na stary dobrze działał wcześniej zmieniałem prócz tego tylko obudowe. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieję ? Wszystko mam podłączone, tylko karta graficzna nie jest przyjręcona, ale jest włożona i komputer ją normalnie widzi strony wczytują mi się dłużej w grach od czasu do czasu lekkie spowolnienia ... gdyby ktoś wiedział w czym tkwi problem to proszę o pomoc :/

Nie pisz posta pod postem. Zamiast tego użyj opcji "Edytuj" - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radeona może 512 to mało ale w tej cenie nie kupię innej karty z GDDR5

512 MB to nie jest mało, natomiast fakt posiadania przez nią pamięci DDR5 nie czyni z niej dobrej karty. Z resztą rodzaj pamięci nie jest jakimś ważnym wyznacznikiem wydajności karty. Dużo ważniejszy jest rdzeń i jego architektura. HD 5670 ma wydajność +/- Geforce 9600GT, a ta karta czasy swojej świetności ma już za sobą.

No, ale jednak ja na Hunt Key nie narzekam 450W jest lepszy od tego 600W SunYung

Po czym wnioskujesz, że jest lepszy? Przypomnę, że Huntkey też zawyża moc swoich zasilaczy. Prawda jest taka, że 350W Fortron/Seasonic zjadają obie te zasiłki na dzień dobry.

Co do gier - w przypadku W2 komp jest niewiele ponad wymagania minimalne gry (dwurdzeniowy procesor + karta pokroju GF 8800/HD 3850) i stąd zapewne jej kiepskie działanie. Poza tym - w jakiej rozdzielczości grasz?

1. Zakupiłem pamięć ram DDR 2 Kingston HyperX 2x 2GB 1066 mhz, niestety system wykrywa mi, że mają one 800 mhz w sklepie powiedzieli że trzeba w biosie ustawić a ja takiej opcji tam nie widzę. Czy ktoś mi z tym pomoże, aby dobrze ustawić te pamięci ?

To zależy jaką masz płytę główną. Z resztą prosiłem o podanie dokładnej konfiguracji.

za tydzień zakupię HuntKey 700W za 220 zł, bo mam zaufanie do tej marki po kupnie wcześniejszego zasilacza tej samej marki 450W, chyba że ktoś by mi doradził inną firmę z zasilaczem 550W+ do 200 zł z góry dziękuje

Kup Seasonica SS400-ET za ok. 130 zł. 100 razy lepiej na tym wyjdziesz.

Ilość W na nalepce nie świadczy o tym, że zasilacz jest dobry. Poza tym 550W+ do 200 zł to nie będzie zasilacz, a jego mniej lub bardziej udana imitacja.

Z resztą, jak już wspomniał yojo2, do tego kompa 350W starczy z dużym zapasem.

(Sam składałem nie jakiś gotowy szmelc, sam wybierałem podzespoły)

Szkoda, że nie przyszedłeś na FA przed zakupem. Znając możliwości forumowiczów dostałbyś lepszego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikaelDorren Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź naprawdę na ludziach z tego forum można polegać. zawsze doradzą co kupić, zmienić dziękuje jeszcze raz za to :) Co do tych zwolnień na komputerze to nadal nie wiem o co z tym chodzi wszystko wydaje się działać dobrze tylko wszystko się dłużej wczytuje czy ma do tego coś nie wkręcona karta graficzna ? włożona w pełni jest. jedynie nie jest przykręcona przez położenie płyty głównej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne zbyt długiego wczytywania mogą być programy uruchomione w tle albo dysk twardy. Jeśli możesz, wrzuć na forum obrazek z zakładki Health programu HD Tune.

czy ma do tego coś nie wkręcona karta graficzna ?

To znaczy, że nie przykręciłeś jej do obudowy? Ja tam bym jej luzakiem nie zostawiał.

Podaj też model swojej płyty głównej, to może będę mógł Ci pomóc z tymi pamięciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przykręcona, bo płyta główna troche nie pasuje do obudowy :) płyta główna to Gigabyte GA-M61PME-S2P. Teraz to już tylko do biura się nadaje ale próbuje coś jeszcze z niej zrobić, bo narazie nie mam na nową płytę główną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tych pamięci i ich zegara - czy naciśniecie CTRL+F1 nie uruchamia czasem w biosie dodatkowego menu z bardziej zaawansowanymi opcjami? W ostateczności możesz spróbować ustawić te 1066 MHz za pomocą Easy Tune. Choć uprzedzam, że wielkiej różnicy w wydajności całego zestawu to nie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to złożyłeś sobie kompa dość słabego co prawda Phenom II x2 nie jest złym procesorem ale rok temu jak i obecnie coraz więcej gier wykorzystuje możliwości 3 i 4 rdzeni więc trzeba było zamiast tego phenoma wybrać Athlona x4 no i płyta główna jest kiepska trzeba było wybrać coś na DDR 3 i płytę posiadającą ACC np: ASRock M3A770DE. Wtedy byłaby możliwość w Phenomie II odblokowania 2 dodatkowych rdzeni lub w athlonie L3 i wtedy byłaby szansa posiadania pełnego 4 rdzeniowego Phenoma II x4 . Jeżeli chodzi o grafikę to tak jak większość mówi HD 5670 swoje czasy ma już za sobą i jego wydajność jest niewystarczająca do nowych gier ( chyba że detale na średnio niskie w niskiej rozdzielczości) a o zasilacz niewspomnę. A i podaj model dyski twardego i zakładki z HDD Tune

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, gdyż zakupiłem zasilacz HuntKey 700W maksymalna moc, a normalna 600W. Na jaki czas wystarczy mi taki zasilacz ? Wiatrak ma 14, a nie jak mój poprzedni 12. Zauważyłem, że po zmianie komputer ma mniejszą temperaturę i szybciej chodzi, więc ja jestem zadowolony, ale chciałbym usłyszeć co wy o nim sądzicie ? Wydałem na niego 250 zł i na razie nie żałuję. Aha mam jeszcze pytanie - udało mi się zmienić w komputerze te pamięci i teraz zamiast 800 mhz przy włączaniu pokazuje 1066, ale w programie AIDA64 Extreme pokazuje, że mają one nadal 800. Czy to przez ten program ? Bo w biosie pokazuje już że mają 1066 ;> z góry dziękuje za odp :D

Poprawiłem najbardziej rażące błędy. W przyszłości przyłóż się trochę do pisania postów. - MD

PS. "Na razie" piszemy rozdzielnie, a "będzie" nie piszemy z czasownikami dokonanymi (a tym bardziej z ich bezokolicznikowymi formami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki czas wystarczy mi taki zasilacz ?

Tego nie można przewidzieć.

ja jestem zadowolony, ale chciałbym usłyszeć co wy o nim sądzicie ? Wydałem na niego 250 zł i na razie nie żałuję.

Moim zdaniem pieniądze wywalone w błoto, w tej cenie można kupić dużo lepsze zasilacze (np. XFX Core 550W). Pomijam już fakt, że do zestawu Phenom II x2 + HD 5670 wystarczyłby zasilacz z mniejszą liczbą Watów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zasilacz kupię już na jakiś czas i jak wymienię płytę główną, to nie będę musiał do tego wymieniać zasilacza. Z tego co zauważyłem, to Hunt ma trochę większą moc ciągłą (600W), ale do xfx dodają smycz :(

P.S. Aha zapomniałem dopisać zakupiłem sobie jeszcze dziś najnowszego duke nukema i na tym sprzęcie chodzi na największej rozdzielczości i detalach ultra na spokojnie (36-40 fps), więc myśle że przy tym sprzęcie jeszcze jakiś czas będę mógł posiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zasilacz kupię już na jakiś czas

i

zakupiłem zasilacz HuntKey 700W

To w końcu zakupiłeś go, czy dopiero kupisz? Jeśli to drugie, to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz tego XFX-a 550W lub OCZ SXS2 600W.

jak wymienię płytę główną, to nie będę musiał do tego wymieniać zasilacza

Nie słyszałam jeszcze, by wymiana płyty głównej pociągała za sobą konieczność wymiany zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniam płytę główną to mam na myśli również karte graficzną i procesor :) Zakupiłem tego huntkeya i nie żałuję jak już pisałem, jest to mój drugi zasilacz HuntKey i nie wiem co masz do tej firmy.Ludzie zachwalają tą firmę, że ich zasilacze wystarczą na długie lata i do różnego sprzętu. Przepraszam za moje niespójne posty i trudne do rozczytania i dzięki Mikael za zainteresowanie się moim tematem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz do tej firmy.Ludzie zachwalają tą firmę, że ich zasilacze wystarczą na długie lata i do różnego sprzętu.

Ja nie zachwalam. Po prostu wyznaję taką zasadę - jeżeli w cenie zasilacza A można dostać lepszy jakościowo zasilacz B, to zakup zasilacza A jest nieopłacalny.

Poza tym Huntkey jest nierówny. Kiedyś była to całkiem fajna firma, potem obniżyła loty i coś czuję, że ciężko jej będzie powrócić do łask.

Aha mam jeszcze pytanie - udało mi się zmienić w komputerze te pamięci i teraz zamiast 800 mhz przy włączaniu pokazuje 1066, ale w programie AIDA64 Extreme pokazuje, że mają one nadal 800. Czy to przez ten program ?

Zobacz jak pokazują inne programy, np. CPU-Z (zakładka Memory). Obstawiam błąd Aidy.

Te kości 1066 MHz to jedyne jakie masz w kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam 2x2 GB HyperX 1066mhz kingstona w zakładce memory w CPU-Z mam : NB Frequency 2009 mhz, a DRAM Frequency 535 mhz. Sądze, że to 535 to wcześniej było 400mhz czyli 800 mhz nie wiem jak to się mówi, nie jestem znawcą. Sam z tej wypowiedzi bym dużo nie zrozumiał mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to moje ostatnie dwa pytania i można zamknąć temat.

1. Czyli teraz pamięci chodzą normalnie jako 1066 mhz ?

2. Czy jest jakaś gra na której będę mógł przetestować wydajność pamięci ram ? poza Settlers, bo w tą gre grałem nawet na starych i dobrze działało chociaż miałem 2 GB a potrzebuję 4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...