Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarkCrusader

Rozwiązany: Komputer działa tylko w trybie awaryjnym

Polecane posty

Problem jak w temacie. Komputer mogę włączyć tylko w trybie awaryjnym, a jeśli próbuję uruchomić go normalnie, to gdy ma się pojawić okienko wyboru użytkownika, komp się resetuje i nie mam pojęcia jak to naprawić. Pomożecie? :wink:

Dodam jeszcze, że sprawdziłem, czy wszystko jest dobrze podłączone i nie zalega nigdzie kurz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zacząć od uruchamiania selektywnego, ale to trochę roboty, a dodatkowo nie bardzo umiem wszystko wytłumaczyć (trochę jestem na bakier z pewnymi pojęciami). Wyłącz przynajmniej wszystkie nie będące niezbędnymi, programy uruchamiające się w autostarcie. Jeśli masz włączone przywracanie systemu, to po prostu przywróć system do stanu kiedy działał poprawnie. Możliwe też, że zainstalowałeś jakiś program, który powoduje problemy- przyjrzyj się temu. Oczywiście, może to być także problem sprzętowy np. problem z kartą graficzną lub jej sterownikami. Przydałoby się trochę więcej informacji (jakie były okoliczności, czy miałeś wcześniej problemy i jakie, np. bluescreeny, itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że wcześniej żadnych kłopotów nie było, jeszcze wczoraj wszystko było w porządku a dziś ni z gruchy ni z pietruchy takie problemy. No nic, spróbuję przywracania systemu...

EDIT: Próbowałem przywrócić system trzykrotnie ale bez skutku

EDIT 2: Problem sam się rozwiązał O.O Po prostu komp zaczął normalnie działać (choć mam wrażenie, że trochę przymula), nie mam pojęcia czemu tak się stało, bo nic nie przestawiałem, nic nie ustawiałem, nic nie zmieniałem.

EDIT 3: Problem jednak wcale się nie rozwiązał. Okazało się, że system uruchomił się normalnie, bo włożyłem do napędu płytę z XP'kiem. Gdy płytę wyjąłem, komputer znów nie chce się włączyć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jakiś poważniejszy problem. Po pierwsze, czy robiłeś scandisk oraz czy sprawdzałeś kompa na obecność wirusów? Po drugie, być może to jednak nic wielkiego, więc spróbuj tego. Jeśli to nic nie da, wejdź do panelu sterowania, potem zaawansowane, uruchamianie i odzyskiwanie, ustawienia, i odznacz automatyczny restart po awarii. Włącz kompa w normalnym trybie, teoretycznie powinien wyskoczyć BSoD, jeśli tak się stanie, przepisz kod błędu i przyczynę. EDIT: nie zauważyłem Twojej edycji, a to trochę zmienia postać rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to się rąbnąłem, na szczęście już to zostało poprawione przez bardziej kompetentną osobę.

Dodam, że jeśli to nie jest wirus czy inne tego typu świństwo, to możesz użyć konsoli odzyskiwania systemu, dokładne informacje znajdziesz tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...