Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lodzik1905

Pytanie o karte graficzną i mały problemik.

Polecane posty

Witam. W tym temacie chcę się was o coś poradzić i rozwiązać pewien problem z moim komputerem. No to może wszystko wyjaśnię, zaczynając od poradzenia się was.

Komputer mam już 2 lata a tu są jego dane, które się chyba zaraz przydadzą: Płyta główna - GA-EG31MF-S2 DDR2-800 VGA GBLAN FW mATX, Procesor - Intel Core 2 Duo E7200 2,53GHz/1066/3MB BOX, Pamięć RAM: 3GB DDR2, Karta graficzna: nVidia Geforce 8600GT 512MB DDR2, Zasilacz - ModeCom ATX FEEL III-350 350W.Od niedawna chcę wymienić sobie kartę graficzną a moje pytanie polega na tym czy pod mój komputer podejdzie karta graficzna nVidia Geforce 460GTX [chciałbym aby karta graficzna którą bym kupił była mocna w grach i innych rzeczach multimedialnych. Karta ma być po prostu dla maniaka.]?

Jeżeli nie podejdzie to powiedzcie co będzie potrzebne do wymiany żeby ta karta podeszła. Czy polecacie mi tą kartę? Co o niej sądzicie? Jaką kartę byście mi polecali? Proszę o podanie konkretnych informacji na jej temat.

A teraz drugi wątek... bardziej poważny i denerwujący. Mianowicie chodzi tutaj o mój komputer a raczej problem z jakim się zmagam. Wyjaśnię dokładnie na czym polega problem.

Gdy włączam komputer to wydaje przez pewien czas on taki odgłos jak by jakiś wiatraczek w środku ocierał się o coś, a kiedy lekko uderzę w mój komputer to ten odgłos zanika. Kiedy komputer już się włączy to z reguły wchodzę w przeglądarkę i oglądam różne filmy lecz kiedy oglądam je w pełnym ekranie to ekran zaczyna mrugać a komputer zwieszać się. Później chce odpalić jakąś grę np. CS. Zamykam przeglądarkę i włączam grę a ta zwiesza się zaś obraz w grze zaczyna mrugać a tekstury zmieniają kolory itp. Później zwiesza się komputer i wyświetla mi się "Blue screen" który niestety bardzo szybko znika a komputer restartuje się. Żeby włączyć grę zawsze muszę uruchomić ponownie komputer a później jak najszybciej włączyć grę bo jak nie to wszystko się psuję. Sądzę że odgłos przy włączaniu a te mrugania tekstur i innych rzeczy na filmach i grach są ze sobą powiązane.

Pewien kolega powiedział mi że to może być wina słabego lub uszkodzonego chłodzenia karty graficznej lub wina zasilacza.

Co o tym sądzicie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :]

Pozdrawiam ^^

Wstawiłem akapity, żeby łatwiej się to czytało :).-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się tutaj kupować GTX460. Karta sama w sob ie jest w porządku, ale Twój procesor nie pozwoli jej na osiągnięcie pełnej mocy, a po drugie sterowniki nowych GeForce mocno obciążają procesor jeszcze pogarszając sprawę. Wg mnie lepiej się tu sprawdzi np. Radeon HD5830 (wydajnościowy odpowiednik GTX460 768MB), którego można kupić już za 400zł w niektórych sklepach.

Niemniej tak czy owak musisz wymienić zasilacz, bo obecny jest zagrożeniem dla sprzętu (Feele są po prostu beznadziejne). Dobry będzie np. Seasonic SS-500ET za ~160zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak piszesz posta, postaraj się robić to składnie, posegreguj informacje, rozdziel je akapitami. Ciężko się czyta takiego "tasiemca".

Co do Twojego komputera:

- koniecznie wymień zasilacz, Twój obecny to tylko marna imitacja zasilacza, w dodatku jego używanie grozi spaleniem komputera.

Wystarczy Ci markowe 350W, może być używany, np: Fortron FSP350-60HLC 350W http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc-350...1525286537.html

lub jeśli planujesz zmianę komputera w przyszłości, możesz kupić coś mocniejszego (XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU)

- Karta graficzna:

GTX 460 odpada ze względu na to, że jej sterowniki zarżną Ci procesor, kolokwialnie mówiąc. Wynika to z niedopracowania tychże.

Do Twojego komputera proponowałbym Radeona HD 5770/5830 - ta ostania była dostępna na Allegro (nowa!) za niecałe 400 zł.

- Problem z wentylatorem

Zacznij od gruntownego przeczyszczenia komputera z kurzu i przedmuchania wentylatorów. Sprawdź, czy jakiś luźno wiszący kabel przypadkiem nie ociera się o pracujący wentylator. Inną przyczyną zaistniałego problemu może być zużyte łożysko wentylatora, które po prostu hałasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to są od grafiki albo złego zasilania, a niestety FEEL jest j.w .

Co do odczytu bsod, to trzeba zrobić tak:

prawy przycisk myszki na mój komputer, wybrać właściwości,potem zaawansowane, na dole w Uruchamianie i odzyskiwanie kliknąć na ustawienia i odhaczyć "automatycznie uruchom ponownie" . Wtedy komputer nie uruchomi się ponownie a będziesz wstanie spisać kod błędu i tutaj go podać do poznania przyczyny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

"Gdy włączam komputer to wydaje przez pewien czas on taki odgłos jak by jakiś wiatraczek w środku ocierał się o coś, a kiedy lekko uderzę w mój komputer to ten odgłos zanika"

To znak że zasilacz po jakimś czasie padnie.

yoyo - miałem kiedyś podobny problem, sugerowałem się tym uderzeniem. Choć nie zaszkodzi dokładnie sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...