Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cpt. Zero_PL

Dość częste "przycinki" w grach

Polecane posty

Mam taki problem. Często podczas gry zdarzają mi się na kompie krótkie zwiechy trwające ok.2-3 sekundy każda. Jest to irytujące zwłaszcza w czasie potyczek w multi. Mój sprzęt to laptop Acer aspire 5552g (Phenom II X3 N830, 4gb ram DDr3, Radeon HD5650 512mb) z Win 7 64 bit. Wie ktoś może co się dzieje? Myślałem, że to może wina sterowników od karty graficznej. Póki co nic w nich nie grzebałem. Ciągle mam zainstalowane te dołączone z komputerem w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry to m.in. Call of Duty MW2, World of Tanks, Black Ops. Wszystko na full detal. Spróbuje może te sterowniki wymienić....

Jeszcze takie mini pytanko: Na stronie AMD znalazłem najnowszą aktualizację do mojej karty. Ma ona 1.1mb. Czy to nie aby ciut za mało ;)?

Aaa, spoko. Już sam sobie odpowiedziałem. Ten pliczek automatycznie pobiera sterowniki, które ważą 85mb. Chyba zbyt narwany jestem ostatnio....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem stery od Radeona. Pograłem dla testu ok. godziny w Black Opsa. Przycinka 3 sekundowa pojawiła się jeden raz. Temperatura rdzeni procesora dochodziła max do ok 69 stopni, a GPU do ok 70. Może jakbym dłużej pograł i temp by wzrosła jeszcze bardziej to ścinki byłyby częstsze. Nie mniej jednak, czy mogą mieć one związek z temperaturą podzespołów? Może lapek się za mocno grzeje i potrzeba, bo ja wiem, jakiejś podkładki chłodzącej?

W World of Tanks temp proca dochodzi nawet do 78 stopni :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, zobacz na mój komputer, a mam średnio 40 fpsów w WoT, a Black Ops ma taką optymalizacje że przycina przy 70 fpsach... Jeżeli laptopa masz krótko, oddaj na gwarancje, jeżeli dłużej, to prawdopodobnie się zakurzył, wtedy najlepiej oddaj komuś kto się zna, rozkręci i przeczyści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temperatury podzespołów komputera to mój konik (nawet na lapkach), lecz o Twoim procesorze (o temp.) nic nie wiedziałem. Musiałem szukać, niestety nawet na stronie AMD nic o tym nie było (może źle szukałem). Do końca nie jestem pewien, ale wydaje się, iż Twoja temperatura procesora nie jest wcale za wysoka (innym chodzi nawet powyżej stu stopni). Ponieważ jak napisałeś gry tną Ci się właściwie dość rzadko, sądzę że tak po prostu, może się to zdarzać ze względu na optymalizację pewnych gier, oraz ograniczenia Twojego kompa. Poza tym wszystkie inne temperatury masz w normie, stąd też wniosek, że laptop raczej dobrze działa. Jednak skoro go masz na gwarancji, to oddałbym go do serwisu, niech go przynajmniej sprawdzą i wydadzą opinię. EDIT: Pisze z komorki i wyczerpal mi sie limit znakow, takze sorry. Prosze tylko o jedno zdanie, dotyczace mojego pytanie. Jesli to jest bardziej powazny problem, to zaloze nowy temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakoż iż zauważyłem że temat jest w miarę świeży to chciałbym się do niego podpiąć.

Problem mam taki sam jak opisał twórca choć zdarza mi się to częściej i nie wiem dlaczego... a wydajnością mój laptop przebija dwukrotnie laptopa twórcy tematu:

Asus G53JW

-Windows 7 Professional 64 bit

-Intel Core i7-620M, 2.66-3.33 Ghz Turbo

-Nvidia GeForce GTX 460M, 1.5 GB

-4 GB SODIMM DDRAM3, 1066 Mhz

-640 GB SATA

-15.6" Full HD 1920x1080

Sterowniki są wszystkie aktualne (sam robiłem pełny format Windowsa bo był zapchany orginalnymi programikami prezentacyjnymi ;p),

partycje sobie zrobiłem tak: c-100GB (Win7) d-200GB (Instalacje) e-300GB (Wszystko co moje badziewia),

lapka mam od jakiś 2 miesięcy, przycinki są GŁÓWNIE w grach... np. Portal 2 (Full Detale - 60fps, zresztą tak jak w każdej innej grze ;p),

przycinki się nawet zdarzają seriami, 1..2.. do 3 sekund.

Temperatury są chyba jedne z najniższych jakie może osiągać laptop w stresie w porównaniu do innych "geamingowych" laptopów.... 60 do 70'C w stresie.

Tak więc liczę na waszą pomoc, temat zauwarzyłem że w miarę świeży dlatego pisze i liczę na was :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HudyKrk - nie podpinaj się pod czyjś temat, tylko stwórz swój. Ale jak już pisze to....

Sprawdzicie sobie OBAJ, czy wasze dyski nie mają coś z odczytem. Generalnie niby temperatury jak na lapka są oki, więc póki co pomijam to.

HudyKrk - pokaż jakiś screen z temperaturami po obciążeniu dwudziestominutowym. Bo te "60 do 70'C w stresie" nic nie mówi. Czy to CPU, czy GPU ;)

No i to by było tyle.

PS: z tym "... np. Portal 2 (Full Detale - 60fps, zresztą tak jak w każdej innej grze ;p)" to nie przesadzaj. Zapuść sobie takie Metro 2033, czy Crysis w ustawieniach Ultra to pogadamy. Oczywiści w FULL HD, i najwyższymi detalami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam, że odkopuję stary temat. Tak mnie jakoś naszło pytanie takie. Czy te "przycinki" w grach, które opisałem na początku tematu mogą mieć związek z faktem, iż partycja D (ta, na której mam zainstalowane gry) jest sformatowana jako FAT32, a nie NTFS?? X-//

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...