Skocz do zawartości
...AAA...

Prawdziwe męstwo (2010) reż. Ethan Coen, Joel Coen

Polecane posty

true_grit_m1.jpg


Odwiedziłem wczoraj Sosnowieckie kino i z braku laku udałem się na świeżutkie Prawdziwe męstwo. Nie przepadam za westernami i klimatami dzikiego zachodu, ale zaryzykowałem, ufając talentowi braci Coen. Nie zawiodłem się. Obraz był pełen typowych dla Ethana i Joela zabiegów, jednocześnie nie zrywając z konwencją. Uświadczyłem więc przydługawych, acz trzymające w napięciu dialogów oraz braku zbędnej subtelności, przy akompaniamencie strzałów rewolwerów i kowbojskich gadek. To co jednak naprawdę dodaje charakteru Prawdziwemu męstwu, to postać Szeryfa Roostera Cogburna. Stary, gruby, brudny, z jednym okiem; jednocześnie konsekwentny, szczery i nie przebierający w środkach.

Film oceniam na 8/10, z poprawką na moją ignorancję w gatunku westernów. Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem wczoraj na tym filmie.Z początku wydawał się nudny,ale wraz z pojawieniem się szeryfa Roostera Cogburna i Strażnika Teksasu LaBeoufa film robił się coraz ciekawszy i śmieszniejszy.Gadki Cogburna(IMO Oscar dla Jeffa Bridgesa za tą rolę) były zabawne,a Matt Damon jako LaBoeuf był pedantyczną niezdarą(zagrał świetnie).Do tego klimatyczna muzyka i zdjęcia...jak dla mnie film 9/10 bo był inny od większości westernów.Najlepszy nowy film,jaki widziałem w tym roku.

Edytowano przez czaroslaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mi się średnio podobał, niestety, choć może to wina gatunku - za wzór westernu (i jeden z 3-4, które autentycznie mi się podobały) uważam 'Unforgiven' (polecam!), w 'True Grit' niby wszystko gra i Jeff Bridges na dokładkę, ale ogólnie - 7/10...

Edytowano przez Chino
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam obawe do remaków westernów i tak też w tym przypadku było , ale zaufałem braciom Coen.

Z początku troche nudnawy , potem się rozkręcił , całościowo bardzo fajny film nie jest jakiś wybitny.

Jeff Bridges jak zwykle pokazał jakim jest świetnym aktorem , i zasłużył na oskara.

Do tego piękne zdjęcia , klimacik jeden z lepszych westernowych remaków jakie wyszły , zasłużone brawa!.

Ocena 9/10 polecam wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za braćmi Coen, więc do tej produkcji podchodziłem jak do jeża, ale tutaj wyjątkowo mi podeszło. Nieoczywiste kino w sosie westernowym praktycznie nie istniało dekadę temu, a tutaj wszystko zaskoczyło. Świetny Bridges.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...