Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Słuchawki dla Gofra do 130zł

Polecane posty

Krótko, bo się spieszę. Też za wami tęsknię, ale ciągle nie mam dostępu do Intenetu, więc jeszcze nie wracam.

Piszę, bo trafiła mi się świąteczna fucha i chcę kupić porządne słuchawki do 130zł w tym oczywiście koszty ewentualnej przesyłki. Będę za ich pomocą słuchał muzyki z Nokii C5 (a w przyszłości, jak parafianie dadzą, z Galaxy Spicy lub czegoś podobnego) i do PC. Fajnie byłoby, żeby był w tym mikrofon, ale z racji muzycznego przeznaczenia musi być wyciągany jak w Creatywnych słuchawkach Fatal1ty (odpadają, bo mają małe muszle, a ja mam duże uszy), albo chowane w 'opaskę' jak w Gamecom Plantronicsach 367 (mój faworyt). MIkrofon musi być dobry, bo będę nagrywał za jego pomocą komentarze do filmów.

Jakieś pytania?

Z góry dziękuję ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo chowane w 'opaskę' jak w Gamecom Plantronicsach 367 (mój faworyt).

Mam wersje 377 i mogę je polecić. Różnią się tylko tym, że 367 są zamknięte a 377 otwarte. Mikrofon mają przedni, są bardzo wygodne (przynajmniej dla mnie, choć czytałem opinię, że niektórym zbyt uciska głowę), mogę w nich grać przez kilka godzin i nie powoduje to u mnie bólów głowy. Ale czy poleciłbym je do telefonu? Tu się nie wypowiem bo nigdy ich nie używałem ale myślę że kabel byłby zbyt długi....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z microfonem się nie uda. Raczej doczepiany na kabel jak coś... Z bez mica to np AKG K512/K514. Te pierwsze to konstrukcja zamknięta, a te drugie to półotwarta. Całkiem niezłe, z czym te drugie lekko przekraczają budżet te drugie miałem i całkiem nieźle grały. Choć jak źle założyłem to bolały szybko uszy xPP

Są jeszcze półotwarte Philips SHP5401, które grają podobno nieźle jak na swoją cenę, ale za to są słabo wykonane. W tym budżecie coś za coś. I z tej samej półki HD201. Te są zamknięte. Też 'najlepsze z najtańszych'.

P.S. Np koss porta pro by nie dały rady do twoich zastosowań?

Edit: od słuchawek 4gamers trzymał bym się z daleka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie czym się różnią otwarte od zamkniętych? Jakie to ma znaczenie dla dźwięku? Zakładam, że tłumienie lepsze jest w zamkniętych, co poza tym?

A jak z rozmiarem muszli w tych AKG? Bo uszy mam dość duże, więc HD201 odpadają, właśnie w tych Gamecomach było dość dobrze do mojego ucha dopasowane. I przede wszystkim - jak z jakością dźwięku? Ja jestem dzieckiem formatu mp3 i tanich odtwarzaczy, więc melomanem nie jestem a dźwięk 367 mnie satysfakcjonował. Ale wiadomo, jak można lepiej, to po co gorzej? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://itfans.pl/2010/08/29/faq-dzwiekowe/

http://www.techfanatyk.net/publikacje-z-se...polecane-na-tf/

Te dwa linki to kwestia może pół godziny, a po ich rpzeczytaniu wiadomo już prawie wszystko. Ogólnie słuchawki zamknięte dają izolację kosztem wygody. więc z tym należy się liczyć. Choć sposób izolacji (a raczej sposób w jaki słuchawki leżą na uszach i co tak naprawdę wymusza izolację) zależy głównie od budowy słuchawek... W artykułach masz wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, varamirze, podane przez Ciebie poradniki wyjaśniły mi kilka kwestii i już wiem, czego szukam.

Więc tak, Koss Porta Pro odpadają - znam ten model, miałem możliwość używania go przez jakiś czas i wydają mi się bardzo niewygodne. Rezygnuję też z GameComów i innych wynalazków z mikrofonem, po lekturze Twoich tekstów doszedłem do wniosku, że mija się to z celem. Nie ma też potrzeby szaleć i kupować jakichś kosmicznych słuchawek, skoro będę używał ich przy stosunkowo kiepskim źródle.

Co do moich wcześniejszych wypowiedzi, pomyliłem HD 201 z 202, to te drugie są za male, pierwsze miałem okazję ponosić przez godzinkę i muszę przyznać, że okazały się całkiem wygodnie, moje uszy spokojnie się w nich zmieściły. Drugie zresztą też testowałem, dźwiękowo wypadały podobnie, ale dwójki są dużo mniej wygodne.

Martwi tylko ten kabel, to w końcu 2-3 metry. Dwójki mają fajny klips do paska, na który można nadmiar zawinąć, w jedynce mi tego brakuje. Poza tym słuchawki te były jak najbardziej ok.

Reasumując - szukam pełnej zamkniętej muszli, głównie do melodic metalu. Senki <tak, nie umiem tego napisać =P) HD201 są fajne, wygodne i brzmią całkiem nieźle. Są dla nich jakieś sensowne alternatywy w podobnej cenie? Jeśli nie, wezmę 201 i jakiś porządny mikrofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tych akg, wyglądają całkiem Fajnie, ciekawe jak z brzmieniem. Tylko... Skoro różnica nie jest duża, czy jest sens wydawać prawie dwa razy więcej? Do przemyślenia.

Co do filipków, to myślałem o nich, ale straszą mnie trzy kwestie. Po pierwsze podobno ciężko ustrzelić oryginalne na allegro (chociaż to taka wada - nie wada, bo z zasady sprzęt kupuje w sklepach), po drugie miałem kontakt z jakimś modelem, ale zabij mnie, nie wiem jakim i brzmiał slabo w połączeniu z moim telefonem. Po trzecie trójka znajomych posiada ich sprzęt i w każdych był problem z kablem na wysokości jacka.

Co do gier, to mój gejming ogranicza się do okazjonalnej gry w League of Legends (z powodu skype/team speak/Ventrilo), poza tym sam single i to raczej na głośnikach, słuchawki będą pomocne głównie w nocy.

Chyba zdecyduję się na te Senki...

PS - półotwarte/zamknięte... Byle izolacja była dobra! Nie lubię słyszeć jazgotu w autobusie, kiedy słucham muzyki a i dzielenie się muzyką z innymi w publicznych miejscach uważam za wieśniackie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz je brać na miasto, to jednak Philipsy nie są najlepszym wyborem, bo nie należą do najbardziej wytrzymałych tworów. Tu ze wspomnianych już słuchawek lepszym pomysłem są Senki HD201, lub AKG K512. Do tego dorzucam jeszcze AKG K44 v2. Też fajne słuchawki, ale ciężko je dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...