Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Snorko2

Rozwiązany: Wyłączenie się komputera.

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem, przed chwilą grałem w NecroVisioN i w pewnym momencie wyłączył mi się PC. Ale nie, że wyłączył tylko tak jak by wyłączył się w pół. Bo dioda na PC migała (!) głośniki były włączone monitor też. PC nie mogłem włączyć nawet po restarcie przyciskiem w tyłu PC. Dopiero jak wyłączyłem listwę zasilania, odczekałem, wtedy dało się włączyć kompa. Nie wiem czy to był uskok prądu bo nie posiadam UPC. Możliwe, że mi się komputer przegrzał, ale nie wiem jak sprawdzić temperaturę proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut później znowu włączyłem NecroVisioN i znowu to samo. Jak otworzyłem kompa i dotknąłem karty graficznej była dosyć gorąca. Zasilacz niezbyt. Mam Logic Logic-400 ATX 400W PFC+CE, mam kompa dopiero 2 miesiące. Przeszedłem już ze 17 gier na full detalach. Mogło to go uśmiercić? A jak to OCCT sprawdzić ?

EDIT:

Nie, nie mam od nikogo. Siedzę dziennie kilka razy po 2, 1.5 godziny może dlatego chcę się spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten Logic jest niebezpieczny dla komputera, może spalić części. Aktualnie mam taką samą sytuację na moim starym PC w którym siedzi Codegen przełożyłem do niego mojego BQ z nowego kompa i zadnych restartów nie ma. Jak się spali to dużej straty nie będzie. Ale twój komp jest dość dobry i szkoda by było go stracić. Co do OCCT ściągnij go, włącz i daj screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale trzeba wpierw go rozgrzać nie? a potem test robić ? Jeśli chodzi i zakup zasilacza. Mamy 4 problemy, Kasa ja mam tylko 200 zł a za tyle nie kupi. 2 sposób to namówić mamę 50%, że się uda. Drugi problem jest taki, że jestem chory, co najwyżej mogę go zamówić przez neta i mi przyjdzie przesyłka. 3 problem jest taki - jak tak patrzę w środek kompa to od tego zasilacza idzie ze 30 kabli do całego systemu! bym sobie musiał narysować co i gdzie, ale to nie wypali. Źle podłącze i co wtedy ? 4 problem jest taki - czy jeżeli chcę aby PC (na razie) dłużej trzymał mam nie grać w gry co zżyrają kompa. Tylko w te co nie wymagają wysiłku karty graficznej. Zaraz zrobię test.

Mam już ten program. Mam zrobić test Power Supply czy GPU ? I na jaki czas ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa ja mam tylko 200 zł a za tyle nie kupi

Mylisz się. Porządny zasilacz pod Twoją konfigurację kosztuje ok. 150 zł. - klik.

(...) od tego zasilacza idzie ze 30 kabli do całego systemu!

Przepraszam, co Ty masz tam podłączone? 20 dysków twardych? Policzmy - ATX 24 pin, ATX 4 pin, dysk twardy, napęd, GPU. Razem - 6 szt. (wiązka 24pin zwykle jest opleciona, dlatego liczę ją jako 1 szt.) + ew. wentylatorki do obudowy (na ogół ok. 3-4 szt.)

Poza tym złe podłączenie kabla jest mało prawdopodobne. Zwykle wtyczki nie będą pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale wiesz... Ten zasilacz można przez neta zamówić, ale trzeba 25 zł za przesyłkę zapłacić. No nie wiem... Wiecie trzeba jeszcze z mamą pogadać co i jak. Osobiście wątpię, żeby się zgodziła. Bo chyba dziecko co ma 14 lat nie może samo sobie kupić zasilacza przez neta ?

EDIT:

Ale tam pokazuję tylko temperaturę 4 rdzeni i GPU. Gdzie mam kliknąć żeby zobaczyć te temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale trzeba wpierw go rozgrzać nie? a potem test robić ? Jeśli chodzi i zakup zasilacza. Mamy 4 problemy, Kasa ja mam tylko 200 zł a za tyle nie kupi. 2 sposób to namówić mamę 50%, że się uda. Drugi problem jest taki, że jestem chory, co najwyżej mogę go zamówić przez neta i mi przyjdzie przesyłka. 3 problem jest taki - jak tak patrzę w środek kompa to od tego zasilacza idzie ze 30 kabli do całego systemu! bym sobie musiał narysować co i gdzie, ale to nie wypali. Źle podłącze i co wtedy ? 4 problem jest taki - czy jeżeli chcę aby PC (na razie) dłużej trzymał mam nie grać w gry co zżyrają kompa. Tylko w te co nie wymagają wysiłku karty graficznej. Zaraz zrobię test.

Mam już ten program. Mam zrobić test Power Supply czy GPU ? I na jaki czas ?

Jak masz niebespieczny zasilacz to nie mozesz w nic grac bo ci spali kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mam 2 gry Twierdzę Deluxe (Co wątpię żeby zrobiła bum) i NecroVisioN - tę sobie mogę odpuścić na razie.

Właśnie tu chodzi o temperaturę procesora i GPU.

Już piszę:

Rdzenie - Średnio 19 stopni

1: 17.5

2: 17.5

3: 17.25

4: 17:25

Skacze czasami na 20, ale średnie to 19.

GPU: 37 czasem nawet 47 - Średnio 45

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się... Media Expert - tam jest drogo i wątpię żeby były zasilacze. Tam gdzie kupiłem PC "Optima", jest sklep na górnym piętrze "Aldika" facet dobrze robi wszystko, ale byłem u niego po ofertę PC i wybrałem inną. Głupio się teraz tam pokazywać... no i tyle, najlepszym wyborem był by ten facet - tylko trzeba jakąś ścieme wymyślić że kupiłem kompa na części. Albo tego co pokazaliście za 150zł + 10 zł przesyłka - powiem mamie że to na gwiazdkę już :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku? Gdzie trzymasz kompa? Jaką masz temperaturę wewnątrz pokoju? Nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek konwencjonalny system chłodzenia powietrzem umie zbić temperaturę do 17*C. W temperaturę karty graficznej mogę uwierzyć, ale nie w CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tak czytam te odpowiedzi to tak sobie myślę że napewno masz coś z zasilaczem ale temp. ok. Kompa kupowałeś 2 miesiące temu nie ??I jak składałeś go sam znaczy kupowałeś części czy cały zestaw np. na allegro ?? . I czy masz na to Gwarancje ??

Aha i może być tak że jak grasz w gry to może ci napięcie skacze i dlatego ci się komp tak jakby się wyłancza . Kup nowy zasilacz i napisz jak chodzi komp i czy się nie wyłancza to jedyne rozwiązanie w tej sytuacij

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku? Gdzie trzymasz kompa? Jaką masz temperaturę wewnątrz pokoju? Nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek konwencjonalny system chłodzenia powietrzem umie zbić temperaturę do 17*C.

W pokoju. Nie wiem, ale nie jest palone. Na korytarzu jest 18*C to tu ze 15*C.

Witam jak tak czytam te odpowiedzi to tak sobie myślę że napewno masz coś z zasilaczem ale temp. ok. Kompa kupowałeś 2 miesiące temu nie ??I jak składałeś go sam znaczy kupowałeś części czy cały zestaw np. na allegro ?? . I czy masz na to Gwarancje ??

Aha i może być tak że jak grasz w gry to może ci napięcie skacze i dlatego ci się komp tak jakby się wyłancza . Kup nowy zasilacz i napisz jak chodzi komp i czy się nie wyłancza to jedyne rozwiązanie w tej sytuacij

tak ma 2 miechy. w sklepie, gotowy zestaw, tak chyba 2 lata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś swoją mamę i pokaż jej to co piszemy. Jesteśmy troszkę starsi i nam powinna uwierzyć ;) Po prostu jeśli nie zmienisz tego zasilacza na MARKOWY nie inny tylko po prostu tylko renomowanej firmy np. Fortron, Seasonic, Delta, Chiftec, OCZ, Tagan, Amacrox, Corsair itp. to możesz stracić całego kompa, zastanów się razem z mamą czy lepiej wydać 1500zł na nowy komputer czy zainwestować 150 w zasilacz. Nawet jak z wysyłką wyjdzie 170zł to i tak w tej cenie w "typowym" sklepie komputerowym nic porządnego nie kupisz.

@UP. Jeśli chodzi o skorzystanie z gwarancji to dadzą z powrotem taki sam badziew za 10zł o ile uznają gwarancję, bo wierz mi póki komputer "działa" to o naprawę gwarancyjną na prawdę trudno.

PS. Na przyszłość będziesz już wiedział, że jak chcesz kupić komputer to gotowym zestawom mówimy stanowcze NIE, no i oczywiście zapraszamy na forum bo tutaj nikt nikogo na minę nie wsadzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxkora1234

@UP. Jeśli chodzi o skorzystanie z gwarancji to dadzą z powrotem taki sam badziew za 10zł o ile uznają gwarancję, bo wierz mi póki komputer "działa" to o naprawę gwarancyjną na prawdę trudno.

Wierz mi coś się o tym wie, pracowałem w serwisie i wiem jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...