Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Novarek

Rozwiązany: Problem ze sterownikami grafiki/windowsem

Polecane posty

Witam.

Mam pewien dosyć uciążliwy problem, a mianowicie bluescreen nie dający się usunąć. Zaczęło się tak, kupiłem i zainstalowałem grę Two Worlds II, uruchomiłem ją a podczas intro zacięła się. Obraz stanął, a głośniki odtwarzały zapętloną 1s dźwięku. Poczekałem minutę czy dwie w nadziei na to że komp jednak dalej ruszy. Uruchomiłem go ponownie za pomocą przycisku "Reset", ładnie się załączył, ale zamiast normalnego ukazało się logo windows xp poprzecinanego jakby paskami niebieskich kropek. System ładował się dalej aż nagle bluescreen i wszystko od początku. Uruchomiłem tryb awaryjny, zgrałem na pendrive wszystkie potrzebne mi dane, a potem przeinstalowałem system. Ładnie się uruchomił (monitor nadal podłączony do karty, logo poprzecinane niebieskimi paskami pikseli) pokazał się pulpit. Zainstalowałem sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej, potem z pendrive skopiowałem i uruchomiłem instalację tych od karty graficznej, wszystko ok, uruchomiłem ponownie poprzez instalator tak jak kazał, system uruchomił się normalnie (logo normalnie). Pobrałem, i uruchomiłem instalację nowszej wersji pobranej z strony nVidii. Ponownie wszystko ok się uruchamia, chwilę system pochodził, potem ekran stał się czarny. 5 minut i żadnej zmiany. Reset komputera, logo znów poprzecinane, ZNÓW bluescreen i sytuacja taka jak na początku. Włącza się komp, chwilę ładuje system, blescreen, znowu się włącza. I tak w kółko. Re-install windowsa xp. Znów audio,i starsze sterowniki grafy. Zmiana jednak jest, tym razem po ponownym uruchomieniu ładnie chodzi parę minut i znów czarny ekran. A muzyka dalej leci, wg playlisty winampa. Re-install windowsa, nie instaluję sterowników do grafy wcale - rezultat mogę napisać tego posta, ale ogólnie grafa się tnie. Dodam że bardzo możliwe że w momencie uruchamiana się Two Worlds II miało miejsce przepięcie mocy w sieci elektrycznej bo u znajomych w okolicy też kompy się popsuły w podobny sposób. Teraz dwa pytania: 1. Czy to możliwe żeby karta graficzna się w tym przypadku spaliła? 2. Jeśli nie, to co się dzieje? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną konfigurację sprzętową komputera (łącznie z zasilaczem).

Najbardziej prawdopodobne opcje to przegrzewanie się karty, lub jej uszkodzenie. Wyłącz na jakiś czas komputer (minimum 30 minut) i zobacz, czy zaraz po ponownym uruchomieniu problem również występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core2Duo E4500 2.2Ghz

Karta Graficzna: Palit GeForce 9500GT 1024mb vRam

Karta Audio: Brak, zintegrowana na płycie

Zasilacz: Fortron FSP-400-60GHN 400W

Ram: 2GB jakiś marki GEiL

A więc tak:

Komp zostawiony przez całą poprzednią noc, i dziś specjalnie dwie godziny wyłączony.

Rezultat: brak zmian.

Panel sterowania nVidia nView nie jest zainstalowany, sterowników ogólnie brak. Czysto, w DxDiag jako ekran pokazuje "nieznane urządzenie" działające pod sterownikiem "vga.dll".

Dodatkowo, pobrałem ponownie najnowszą wersję sterowników z strony nVidii. Po zainstalowaniu ukazała się w instalatorze wiadomość o nieprawidłowej instalacji. Rzekomo "sterownik ekranu" został zainstalowany, ale nie udało się tego zrobić właśnie z "panelem nView" i "sterownikiem systemu". Po resecie, monitor mrygnął wyświetliło się czerwone pole coś o jakichś nieprawidłowościach (zły zakres 0hz czy coś, szybko znikło), a ekran znów zmatowiał. Reset. przywrócenie do punktu kontrolnego i system znów działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta zamówiona, dzięki za pomoc.

I taka ciekawostka, przez ostatnie dwa tygodnie grałem w Dragon Age :huh: nie zainstaluję go na wszelki wypadek przy nowej grafice :dry:

Temat do zamknięcia, THX wszyskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...