Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kpiotrowski

Karta graficzna pada?

Polecane posty

Witam

Na początek mój config:

Procek: C2D E6400 @ 3,2 GHz

Mobo: Asus P5B

RAM: GeiL DDR2-800 - 3 GB

Grafika: Asus GF 8800 GTS 320 MB (O/C ~15%)

HDD: Seagate Baracuda 250 GB (7200, SATA II)

Zasilacz: BeQuite Straight Power 450 W

Ostatnio w trakcie gry w CoD zaczęły mi się pojawiać na ekranie artefakty, po czym gra dość szybko się wysypała, a kolejne próby jej odpalenia kończyły się na ładowaniu misji i zwiecha. Kartę graficzną mam mam podkręconą w następujący sposób - GPU Clock z defalutowych 513 na 600 mhz, pamięci z 792 na 890 mhz. Po wystąpieniu powyższych objawów od razu zszedłem do oryginalnych taktowań - bez rezultatu. W tej chwili udało mi się stabilnie włączyć grę przy 700 mhz na pamięci - czyli 100 mhz mniej niż oryginalnie.

Podejrzewam że katując przez rok czasu kartę na takich ustawieniach doprowadziłem do jej znacznie przyspieszonej degradacji. Krótkie pytanie - myślicie, że coś z tej karty jeszcze będzie jak zostawię ją na niższym taktowaniu pamięci? Czy może powinienem się spodziewać że po takich oznakach lada dzień padnie przy dalszej eksploatacji? Być może powiecie że ciężko stwierdzić, ale pytam bo nie mam żadnych doświadczeń w tej dziedzinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyszczenie nic nie dało. Generalnie nie było za bardzo czego czyścić, ponieważ otrzymuję kompa w dobrym stanie. w BIOSie nie widać żadnych przekłamań. Póki co gram na obniżonym taktowaniu + zjechałem z detalami prawie do min i gra się nie wysypuje.

Jaką kartę moglibyście mi polecić jako zamiennik tej mojej? Taką powiedzmy trochę lepszą, ale żeby była w pełni wykorzystana przy tej konfiguracji kompa.

Dodam tylko, że mam monitor Sony 19'' i gram w rozdz. 1280x1024

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4850

W opisie tej aukcji jest napisane, że wymaga zasilacza min 500W - ja mam 450W - jak się do tego odniesiecie?

Chciałbym również spytać czy chłodzenie tej karty jest głośne?

Znalazłem ją także z chłodzeniem pasywnym: link

Nie wiem czy takie wynalazki są godne uwagi? Pewnie trzeba mieć dość przewiewną obudowę do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania producentów co do zasilaczy są zawsze zawyżone. 4850 bez zająknięcia pójdzie na dobrym zasilaczu 400W.

Co do pasywnego chłodzenia - generalnie się nie opłaca. Do tego trzeba mieć naprawdę przewiewną obudowę, a i tak taka karta będzie miała wyższe temperatury niż model z bylejakim chłodzeniem aktywnym. WYższa temperatura to krótsza żywotność karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara karta właśnie zaczyna sypać się na dobre - artefakty juz w BIOSie, w Windowsie nie da się pracować. Tak więc kupuję tego Radka jak najprędzej. Pytanie tylko o producenta - zależy mi na cichym chłodzeniu. Chciałbym że fabrycznie takie było, bo na pewno nie będzie mi się chciało bawić w wymianę wentylatora. Najłatwiej w sklepach dostać Asusa, ale z doświadczenia wiem i potwierdzają to opinie w necie, że pracują one dosyć głośno. Może Saphire? Zastanawia mnie tylko czemu wersja z 520MB pamięci jest droższa od Asusa 1GB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...