Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mariusz1024

Filmiki z YouTube tną się na starszym kompie.

Polecane posty

Na początku chciałbym powiedzieć, że nie wiem czy trafiłam w dobry dział z tematem.A teraz przejdźmy do sedna sprawy. Na starym kompie gdy oglądam filmiki na youtube, to dopóki się nie załaduje to tnie się ten filmik strasznie, to samo się dzieje gdy jest trochę reklam we flash'u na stronce. Tu się pojawia moje pytanie, czy jest to wina sprzętu czy może coś w systemie.

Parametry starego kompa:

CPU: Intel Pantium 4 1.4GHz

GPU: ATI Radeon 9250 128MB

RAM: jakieś noname 640MB 133MHz - dwie kości 128MB i 512MB

MoBo: DFI WB72-SC/SR

HDD: Seagate 40GB

PSU: chyba jakiś noname

OS: Windows XP Professional 32bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stronka się nie załaduje do końca to może ale nie musi czasem działać z opóźnieniem albo się ciąć ew. działać nieprawidłowo. Ale filmik nie załadowany do końca u mnie chodzi normalnie. Może najpierw zainstaluj najnowszego Flash Playera. A i opisz problem cięcia się tzn. czy chodzi mało fps przed całym załadowaniem czy zacina się na sek. i zaczyna chodzić normalnie i znów się zacina na sek. i zaczyna chodzić normalnie.

A sprawa procka. jeśli nie masz najnowszego flash playera to filmy 480p i wyżej mogą się ciąć. Jeśli masz nowego flash playera to nie powinno być problemów z hd. Gdyż nowy flash posiada funkcję przyspieszenia sprzętowego, czyli na słabych prockach chodzi lepiej. jeśli masz możliwość to sprawdź inną grafę tylko nie przesadź z nią, bo zasilacz może znacznie mocniejszej nie wytrzymać. Więc otwórz obudowę i sprawdź jaki to model, firma i moc zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość mojego neta to 2Mb/s więc to nie wina internetu. Najnowszego flash'a mam, a odnośnie tego problemu to tak jak by było mało fps a jak się całe załaduje to działa płynnie. W grze Hegemonia: Żelazny legion(taka kosmiczna gierka) gdy np. statki kosmiczne są po drugiej stronie planety a kamera po drugiej to te statki widać. Tak jak by planeta była przezroczysta. Może to problem z grafiką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to wina komputera, mam podobnie config to Sempron64 3600+ 1gb ramu i zintegrowana karta i gdy chce obejrzec w hd to przycina. na starszym komputerze Athlonxp 2400+ 2gb ram geforce 7600gs moglem ogladac youtube w fullhd i nic sie nie dzialo. internet tez mam 2Mb a od 23 do 7 4Mb wiec to nie wina netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu może procek jest za słaby. batorzajac na kompie Athlon xp 2400+ 2gb, geforce 7600gs chodziło dobrze, bo miałeś zainstalowany zapewne nowy flash player i dzięki temu miałeś przyspieszenie sprzętowe grafiki(ale czy to na pewno jest prawda to musiałbym zrobić testy). A grafa była już nawet dobra. A na tym słabszym gdzie i proc jest słaby i grafa integra to już się cięło. Ja na sempronie 1Ghz i radku 9550 film w normalnym odtwarzaczu avatar w hd się bardzo mocno ciął i co chwilę stawał w miejscu na 1-2 sek. A i tu flash nic nie miał do powiedzenia. A to, że hd jest wymagające to wiele osób wie, które mają stare procki zwłaszcza o niskim takcie.

Zrobiłem testy na kompie 1.7Ghz modelu procka nie pamiętam(bo u cioci komp jest), 256MB ram, radek 9250. Wcześniej się podczas przewijania stron ścinało a także filmiki nieźle cięły. A po instalacji najnowszego flasha przewija się płynniutko, wprost jak u siebie a filmiki chodzą normalnie. Więc to raczej prawda, że przyśpieszenie sprzętowe jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być tak brutalnym - wystarczy czyścić rejestr i nie będzie się zamulal.

Co do filmów z YT - spróbuj jeszcze znieść ograniczenie szybkości łącza internetowego, poaktualizuj sterowniki i flasha. Warto również zainstalować Google Chrome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na Mozilli wszystkie filmiki działają lepiej a na zainstalowanym chromie(bo miałem) działają gorzej. A system reinstalowałem na początku wakacji i nic tam jeszcze nie mam oprócz przeglądarki i paru programów, jednej gry, firewall'a i avasta. A i żadnego ograniczenia szybkości nie mam. Flasha też mam aktualnego. Po prostu starość nie radość mój staruszek ma już z 10 lub 9 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome korzysta z wbudowanego Flasha. Nie wiem na ile jest on aktualny, w każdym bądź razie warto sprawdzić, czy nie ma dostępnych aktualizacji przeglądarki. Czasem również zdarza się, że programiści coś psują przy aktualizacji, więc czasem trzeba po prostu czekać za następną aktualizacją. Sprawdź jeszcze jak to działa na Operze. Wydajność może również zależeć od tego jakich kodeków użyto przy umieszczaniu filmów. YouTube nie aż tak dawno temu zmieniał te kodeki na inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...