Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent Dołu

Edytory html

Polecane posty

Mam taką sprawę. Poszukuję prostego edytora html ponieważ jestem poczatkującym twórcą stron www. Czy isnieją programy, w których pożna pozycjonować obrazki na stronie za pomocą myszy itd?

wiki-yu - w związku z tym że pojawiły się osoby w jednym zdaniu polecające program który był polecony, zrobie małą listę programów które już były podane:

EdHTML

macromedia dreamweaver

Front Page

Front Page Express

Zajączek

Pajaczek

Extra Front Page

Webmajster

notatnik

notepad+

ezhtml

i mam nadzieję że rozumiecie że

1. ponawianie polecania tych samych programów wiąże się z odleceniem postu do krainy wiecznego statsu

2. wypuszczenie kolejnej wersji tego samego programu nie wymaga pisania nowego posta :] program to program a wersje pojawiają się często :] - wystarczy dać 'EDIT dd.mm.rrrr > jest nowa wersja : !:' or sth

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackoi

Polecam Ci program EdHTML v5.0 posiada edytor WYSWING (chyba tak to się pisze :) ) i bardzo przyjemnie się w nim pisze tobie początkującemu nie sprawi żadnego kłopotu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"WYSIWYG" jak już

a co do programów

macromedia dreamweaver - trial 30 dni

jest dość dobry, ale i tak BARDZO odradzam korzystanie z tego typu softu, bo nie pójdziesz dalej do kodu tylko zostaniesz w tych programach graficznych, a nie jest to dobre bo tworzą one strasznie rozwlekły kod, na dodatek bardzo często z masą błędów. dlatego polecam połączenie np

edhtmla/ezhtmla/zajączka z kursami html :] np www.kurshtml.boo.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FrontPage robi smieniki w kodzie. Nie uzywaj WYSIWYG, bo w ten sposob niczego sie nei nauczysz. Ja polecam Pajaczka 2000. Bardzo dobrze sie w nim pisze i ma wiele generatorow. No i znakomity kurs HTML'a jest dolaczony. Pelne wersje byly dostepne w komputer swiecie za 7 zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VsMaX

Mi tam sie Dreamweaver podoba :P ma fajna opcje tworzenia ramek :P a jak ktos chce sie nauczyc htmla tosie go nauczy tak czy siak :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackoi

HTML bardzo prosty język każdy go się nauczy jak troszkę posiedzi pod górkę zaczyna już się przy PHP i JavaScript ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem swiją pierwsza stronę www w Wordzie. Zapisałem jako html wysłałem windows commanderem na moje konto na interii i tutaj problem. Niby pliki mam na koncie niby działa ale jak chcę otworzyć stronke to pisze że "właśnie pracuję nad tą stroną".Otwieram "zarządzanie moimi plikami FTP" i klikam wyślij ale też nic.Nie wiem co zrobić. :oops: Czy mógłby mi ktos przyblizyć krok po kroku umieszczanie stron na serwerze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech

plik główny serwisu zawsze musi mieć nazwę index.html [ewentualnie index.php etc zależnie od stosowanej technologii] i tak go nazwij,

BTW nie polecam korzystania z Worda do tworzenia "stron www" bo to co powstaje to nie strona a g... zresztą przepuść ją sobie przez

http://validator.w3.org/ i sprawdź ilość błędów jakie się pojawiają w kodzie.

Gl1zda - w KŚ był już nawet pajączek 5 nxg standard[wiem bo mam]

Jackoi - ale zawsze znajdą się sceptycy którzy "tworzą pod IE" korzystając np z worda czy publishera :/ a chwalą sie że mają swoją strone i znają htmla :/ a co do php to wbrew pozorom nie jest taki trudny język, trzeba tylko chwilę poświęcić na zrozumienie podstawowych zasad jakimi się rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, jak na poczatek polecam notatnik. moze to wydac sie smieszne,ale dzieki niemu szybko nauczysz sie podstawowych czesi kodu html.

Kiedy juz poznasz, co i jak, mozesz przesiac sie na nieco bardziej zaawansowany program, dreamwaver mx. Oczuwiscie dobrze byloby, gdybys poszperal w sieci, w poszukiwani tutoriali, ale i bez nich sobie poradzisz... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, jak na poczatek polecam notatnik. moze to wydac sie smieszne,ale dzieki niemu szybko nauczysz sie podstawowych czesi kodu html.

Kiedy juz poznasz, co i jak, mozesz przesiac sie na nieco bardziej zaawansowany program, dreamwaver mx. Oczuwiscie dobrze byloby, gdybys poszperal w sieci, w poszukiwani tutoriali, ale i bez nich sobie poradzisz... :wink:

wybacz ale zgodzić się z toba nie mogę.

Notatnik ma jedną podstawową wadę - nie koloruje składni, już lepszy jest choćby notepad+ [notatnik + kolorowanie składni 90% języków programowania chyba] jest to o tyle ważne że dzięki temu łatwiej wyłapuje się błędy, braki znaków interpunkcyjnych [choćby przecinki, apostrofy lub cudzysłowy] co naprawdę przyśpiesza pracę.

i podobnie nie mogę się zgodzić na to co dalej napisałeś 'na nieco bardziej zaawansowany program, dreamwaver mx', otóż jak ktoś nauczył się htmla to po kiego ma robić krok wstecz łapiąc się za DW mx ? przecież ucząc się htmla chcemy robić strony z dobrym kodem a jednocześnie szybko i sprawnie, a te cele zaprzeczają korzystania z produktu macromedii czy innych WYSIWYG`ów - tworzą niespójny kod, bardzo zaśmiecony, jednocześnie kiedy musimy dokonać prostej przeróbki strony to kończy się to najczęściej tym że musimy przerobić wszystko niemal od początku co zabiera masę czasu.

dobra wracam do tworzenia strony bo coś się rozleniwiłem ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już tam.... :wink:

Chodzi mi o to, że notatnik(takze i twoj Notepad) pozwala na poznanie calej struktury strony html. Dzięki temu, mozemy w przyszlosci zorientowac sie co i jak powinno wygladac...Osobiscie do drobnych zmian stron, ktorych wykonalem w DW, używam EditPlusa 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prosty to notatnik ;)

Tylko że do notatnika trzeba znać podstawy kodu :) a sorry jest już webmaster 3 http://programy.onet.pl/40,43,10243,programy.html :lol:

:lol:

tyle że widzisz temat to:

"Edytory HTML"

a taki temat oznacza że w programie jaki tu znajdziemy będzie dało się edytować KOD a nie będzie się rysować jak chce sie aby wyglądała strona :] - ot umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania :P

i jeszcze dwa programy

edhtml

ezhtml - ostatnio u kumpla pracowałem na nich i są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prosty to notatnik ;)

Tylko że do notatnika trzeba znać podstawy kodu :) a sorry jest już webmaster 3 http://programy.onet.pl/40,43,10243,programy.html :lol:

:lol:

tyle że widzisz temat to:

"Edytory HTML"

a taki temat oznacza że w programie jaki tu znajdziemy będzie dało się edytować KOD a nie będzie się rysować jak chce sie aby wyglądała strona :] - ot umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania :P

i jeszcze dwa programy

edhtml

ezhtml - ostatnio u kumpla pracowałem na nich i są bardzo przyjazne dla użytkownika.

Ja dlatego to pisze bo kolo chce robić to wszystko myszką :lol: a to jest właśnie taki program :P

wiki-yu - napisałem to raz, piszę drugi - ostatni, potem miło nie będzie - zawieraj TREŚĆ w postach, a ten temat już dawno ewoluował jeśli nie zauwazyłeś z pierwotnego do ogólnego o edytorach html, jak go traktują pozostali userzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak pajączek to dobra rzecz!! I jak jeszcze jest po polsku to tam powinien byc kurs htlm. Ja osobiście jeszcze ramek i tabel robic nie umiem lae jakos se z tym poradze :o :lol: 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajączek jest naprawdę dobry jeśli chcesz zrobić sam swoją własną strone. mówię własną bo można iść na łatwiznę i bawić się jportalami i innymi CMSami ale według mnie jest lepsza statisfaction jak sie samemu zrobi. Oto moja pierwsza strona zrobiona w Pajączku 2000 hyba co w experxie był i gimpa z internetu sciągniętego.

Edit

bym zapomniał linka podać: http://www.st-clan.cba.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...