Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent Dołu

Edytory html

Polecane posty

Mam problem ajk pisac "jednym wierszem" (prze zemnie tak nazywane)?? Chodzi mi oto ze jak chce miec teks o grubosci 5 i na czerowno i posrodku to pisze tak ( na pajączku):

<CENTRE><FONT SIZE="5">PYSIO</FONT></CENTRE>

jak to uprościc a koloru juz nie wpisalem bo nie wiem nawet gdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ajk pisac "jednym wierszem" (prze zemnie tak nazywane)?? Chodzi mi oto ze jak chce miec teks o grubosci 5 i na czerowno i posrodku to pisze tak ( na pajączku):

<CENTRE><FONT SIZE="5">PYSIO</FONT></CENTRE>

jak to uprościc a koloru juz nie wpisalem bo nie wiem nawet gdzie

<center><font size="5" color="red">XXX</font></center>

<font style="align: center; size: 5px; color: red">XXX</font>

<p style="align: center; size: 5px; color: red">XXX</p>

do wyboru do koloru :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem efekty pracy webmajstera... aż oczy mi zaczynały łzawić na widok kodu... spokojnie można go było zoptymalizować do 1/3 pierwotnej objętości, zyskując na funkcjonalności, poprawności i czytelności.

szczerze odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "troszke" wiem jak robic te stronki tylko RAMKI!!?? To byla jest i bedzie dla mnie czrna magia!!! Nigdy nie wiedzialem jak zrobic ta pier****** ramke. Moz ektos ma jakis szczególowy kusrt htlm na temat "ramki"

wiki-yu: powiem tylko RAZ - za drugirego bluzga jakiego zobacze w poście jest ostrrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, robienie ramek nie jest trudne, nie wytłumacze ci szczegółowo , ale: dla przykładu wklej ten oto kod html . To jest ramka

<html>

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

<meta name="description" content="">

<meta name="keywords" content="">

<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">

<META HTTP-EQUIV="Expires" CONTENT="-1">

<title></title>

<!--#startUserHead-->

<!--#endUserHead--></head>

<body onload="this.focus(); " style="font-size=12px; background-color:#ffffff;">

<!--#body shiftx="0" shifty="0" hasheader="false" hasmenu="false" hasfooter="false" width="750" height="600"-->

<!--# name="IFrame_1" type="iframe" -->

<div style="position: absolute; top:104px; left:101px; width:394px; height:265px;">

<iframe width=394 height=265 src="http://www.cd-action.pl" name="1" frameborder=1 scrolling=auto></iframe></div>

</body>

</html>

Ta ramka ma

Położenie X:101

Y:104

Szerokość : 394

Wysokość : 265

Strona w ramce pojawiająca się w środku : http://www.cd-action.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysio -> zamiast krzyczeć i bluzgać, nie łatwiej i szybciej poszukać samemu?! patrz: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/ - tam masz dwa odnośniki "ramki" i "pływające ramki", tam jest wszystko co ci potrzebne.

fucker -> jak się jest nieświadomym, to może jest i satysfakcja, ale jak się komuś strona na modemie 3 razy dłużej ładuje, a później się jeszcze rozwala, bo nie jest zgodna z normami W3C, to człowieka diabli biorą delikatnie mówiąc.

bez znaczenia czy amator czy profesjonalista - html to podstawa by tworzyć strony. w webmajsterze się tworzy conajwyżej śmiecie internetowe. zrozumienie kodu, to jest dopiero satysfakcja.

pytanie: czy ty znasz html? bo jeśli tak, to nie rozumiem po co w przykładzie znajdują się komentarze nie służące objaśnieniom i parę innych rzeczy zaciemniających obraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz swies.niak , co do twojego pytania odpowiem krótko: Tak

Popatrz jeszcze raz , chodzi mi o to że amator będzie się cieszył z twórczości strony, NIE ważne jak by się ładowała i jak była zapisana.

Nie każdy umie , albo potrafi zrozumieć kod html. DLatego w dalszym ciągu Polecam webmajstera , w drugiej kolejnosci polecam pajączka.

nie rozumiem po co w przykładzie znajdują się komentarze nie służące objaśnieniom i parę innych rzeczy zaciemniających obraz...

A ja nie bardzo wiem czy ty wiesz co to jest ramka . A przykład jest bardzo na miejscu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki diabeł to:

<!--#startUserHead-->

<!--#endUserHead-->

<body onload="this.focus(); " style="font-size=12px; background-color:#ffffff;"> ten JS w onload, definicje body, gdy chcemy pokazać działanie ramki?

wykomentowany kawałek? po co?

<!--#body shiftx="0" shifty="0" hasheader="false" hasmenu="false" hasfooter="false" width="750" height="600"-->

kolejny zbędny koment

<!--# name="IFrame_1" type="iframe" -->

po co pozycjonowanie? do pokazania działania ramki zbędne...

<div style="position: absolute; top:104px; left:101px; width:394px; height:265px;">

(...)

</div>

A ja nie bardzo wiem czy ty wiesz co to jest ramka

uwierz, wiem. poświęciłem wiele czasu przez parę lat nad pracą / opieką / optymalizacją różnych stron.

zresztą nieważne, nie zamierzam się gryźć, kto umie, a kto nie, szkoda na to czasu.

zwróciłem tylko uwagę na zbędne elementy w przykładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę może od podstaw:

Fucker - ramki mają to do siebie że od wersji 4.01 HTML`a są powoli wycofywane, w Xhtml 1.0 były już bardzo na doczepkę, w wersji Xhtml1.1 już ich nie ma lub są wśród znaczników Deprecated.

pozatym od zawsze były z nimi problemy bo po prostu przeczą one niektórym pozostałym znacznikom. zresztą obecnie dużo łatwiej i szybciej jest użyć najprostszego skryptu PHP niż bawić się w ramki.

a co do tego że "Amator będzie się cieszył z twórczości strony, NIE ważne jak by się ładowała i jak była zapisana" to sorry ale z takim podejściem to ja mogę powiedzieć "ludzie jeździjcie po 200km/h samochodami w centrum miast, jeździjcie na rowerach w górach czy na zawodach downhillowych bez kasków. przecież nie jesteście zawodowcami to co się będziecie przejmować ?"

to jest takie podejście że niby amator to masz gdzieś jak mu pójdzie, a naprawdę to masa stron z naprawdę niezłą treścią marnuje się przez zły kod, złą optymalizację strony przez co nie jest ona atrakcyjna dla internautów, podobnie jak nie jest atrakcyjnym dla kupujących chińska terenówka której udało się nie zdobyć ani jednej gwiazdki w testach EuroNCAP.

a z Wies.niak`iem się zgadzam w 100% - po co w przykładzie dodawać te zbędne kawałki kodu ? mam głupie wrażenie że to kod wycięty z jakiegoś webmajstra czy innego pseudo edytora HTML,

Pysio - zostaw ramki, ich era się skończyła około roku 1997 wśród standardów W3C, użycie pozycjonowania dynamicznego {CSS+Div`y/span`y} lub nawet Tabel jest dużo wygodniejsze i szybsze w użytkowaniu, a jeśli się chce zrobić coś łatwego w obsłudze to liźnięcie php zajmie ci z 3-4 godziny {polecam tekst Reguy na http://eprog.pl/php-i-sql-vf20.htm tutaj masz dla początkujących a potem może nawet dwa pozostałe się przydadzą ?}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za tego bluzga troszeczke mnie ponioslo :( . Ten link z tymi tabelkami mam taki sam w kursie html i nic c z tego nie wiem. :( Mam tylko dwa wyjscia:

a) Odpuscic se

B) probowac robic te ramki

Ja nie wyobrazam sobie stronki bez ramki. Tzn. bez ramki byc moze ale jest tu tez stylistyka takze........................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także zmień kurs skoro nalega on na ramki, najlepszym kursem html jaki dotąd widziałem był stary kurs Pawła Wimmera {jest na googlu na bodaj serwerze helionu dostępny}, pozatym polecam Validator.w3.org - przydatna stronka do sprawdzania poprawności kodu.

no i w końcu się nauczysz :P

ważne jest też to aby używać czegoś z kolorowaniem składni i autodopełnianiem tagów. a html i cssa można się nauczyć w weekend na niezłym poziomie.

także wybierz możliwość C => robić porządnie bez ramek.

i one do stylistyki nie są potrzebne, wbrew pozorom lepsze rezultaty wizualne można osiągnąć bez nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie rozumiesz? zadaj konkretne pytanie...

jeśli już korzystać z ramek, to moim zdaniem z pływających... czyli:

<iframe> </iframe> <- znaczniki ramki

musisz jeszcze podać jakieś parametry tej ramki, czyli wysokość, szerokość, nazwa ramki oraz stronka, która będzie się pokazywać domyślnie, czyli:

<iframe width="szerokosc" height="wysokosc" name="nazwa_ramki" src="adres_domyslnej_stronki.html"></iframe>

i to jest cała filozofia. teraz jeśli chcesz załadować coś z linka do tej ramki, to link ma postać

<a href="jakas_stronka_do_zaladowania.html" target="nazwa_ramki">opis odsylacza</a>

na zielono masz elementy, które wypełniasz wg własnej potrzeby.

wiki-yu -> link który podałem odnosi się właśnie do tego kursu:) moim zdaniem nie ma lepszego (szkoda tylko, że niektóre rzeczy nie są uaktualniane, np wielkie litery w znacznikach (jak wiesz teraz są małe))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kurshtml.boo.pl/html/ramki.html#gotowiec

tutaj masz w najprostszy sposób pokazaną ramkę (a nawet dwie [menu i "główna" zawartość]). Skopiuj tylko cały kod, powstawiaj własne zmienne i voila.

Przy okazji przypomnienie (przeczytanie po raz pierwszy? o.O) całego kursu nie zaszkodzi, a wręcz pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoko o HTML mowa....

Załuzmy sytuację:

Przygotowałem sobie obrazek JPG w kszatałcie litery L, które rozciąga się na całą długość okna w pionie i poziomie

Teraz chcę zrobić z niego menu nawigacyjne i:

1) Jak wstawić na taki obrazek linki?

2) jak zrobić z niego ramkę? Tak rzeby obrazek zostawął a linki wczytywały się do innej ramki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że linki mają być tekstowe? jeśli tak, to po prostu na stylach ustaw pozycjonowanie (tu masz jak to zrobić: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/style/style.htm, rozdział pozycjonowanie).

nie wiem, czy ramkę (pływającą) możnaby też wypozycjonować, nakładając ją na rysunek, ale chyba lepszym pomysłem byłoby pociąć rysunek (część lewa, oraz część dolna, pod ramką) i odpowiednio to ustawić stylami, albo tabelką. najlepszym wyjściem byłoby nie wykorzystywać wogóle ramki, czasem jest ona uciążliwa (a szczególnie jak się robią dwa suwaki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam program najlepszy jaki do tej pory widziałem - Core editor

Ten program potrafi wszystko!!!!! I nie polecam kursów internetowych. O wiele lepsze są książki (polecam te z wydawnictwa z Helion).

I jeśli macie jakieś problemy z programowaniem to pytajcie mnie. Muszę odświeżyć swoją wiedzę o programowaniu, bo wszystko zapomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do edycji polecam Tiger2 MiniPad lub kED2. Oba programy wyswietlaja kod kolorujac znaczniki i w miare przejrzysty sposob pozwalaja na intuicyjne rozpoznawanie wpisow nawet dla prawdziwych amatorow.

Co do obrazkow i wstawiania ich jako tlo i ogolnego laczenia wszystkiego w calosc to sadze, ze lepiej byloby polaczyc html'a z css'em. Przygotowanie samych obrazkow w formie jpg, gif, png i w ten sposob kod bedzie odchudzony i nie wszystko bedzie spoczywac na jego barkach. Chociaz w pewnym sensie tak czy siak tak bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecam PSPad. Bardzo dobry edytor, kolorowanie składni, gotowe szablony do html i innych języków(czyli cały nagłówek, sekcja head, body).

A także jak kolega wyżej polecę kED2. Bardzo przyjemnie się w nim pracuje ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...