Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawidek3294443

Nagrywarka pali płyty

Polecane posty

Od dłuższego czasu mam problem z nagrywarką. Przegrywa płyty CD, nagrywa płyty CD, ale nagranie/przegranie płyty DVD graniczy z cudem. Nie ważne, czy to płyta za 50 gorszy, czy DVD 9 za 5 zł. Po prostu podczas nagrywania wywala błąd 'Nagrywanie zakończone nie powodzeniem'. Używam Nero 7 + XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrób to wywal Nero - od paru lat stał się kombajnem do wszystkiego, czyli jednocześnie do niczego. Zastąp to jakimś freewareowym, lekkim programem do nagrywania typu PowerISO, Ashampoo Burning Studio itp.

edit:

No i podaj prędkości z jakimi nagrywasz, bo 52x w większości nagrywarek to wartość czysto teoretyczna. Zarówno z punktu widzenia sprzętu, jak i nośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił program CDBurnerXP Pro, aczkolwiek tylko dlatego, że wiem, że akurat on jest skuteczny, innych nie używałem :)

Na Twoim miejscu zacząłbym właśnie od wymiany oprogramowania, gdyż wymaga najmniej zachodu. Jeśli masz możliwość, a oprogramowanie nie jest problemem, sprawdź działanie nagrywarki w innym komputerze. Może to być wina samej nagrywarki, która czasami może też objawiać to problemami z odczytem. Zdarzały się jakieś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z odczytem, chyba że płyta była poważnie porysowana

Nagrywam aktualnie w Ashampoo Burning Studio 2010, mam już 7% zobaczymy, czy przerwie. Nagrywam z prędkością 16x (a przynajmniej tak Ashampoo pokazuje).

Nagrywarka to LG HL-DT-ST GSA-4167B (tak pokazuje w menadżerze urządzeń, bo trail Everesta już mi się skończył, więc sprawdzić w nim nie mogę.

edit. Jedna płyta się nagrała, ale druga już nie.

edit2. Trzecią dało się nagrać, ale przy czwartej i piątej wywaliło błąd i przerwało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za każdym razem co innego. Sprawdzałem już wszystko - muzyka, filmy, zdjęcia. Czasami wywali błąd czasami (bardzo rzadko) zdarza się, ze się nagra.

Sprawdzałem przed chwilą ponownie czy kable są dobrze podłączone i tak, są wszystkie dobrze podociskane.

Dodam jednak, że nagrywarka jest dosyć stara, ma ok 5 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat i to jak na takiego "renomowanego" producenta, jak LG, to bardzo dużo :). Innymi słowy - nagrywarka się zużyła, nie ma wyboru, trzeba kupić nową. Można co najwyżej przedłużyć jej agonię poprzez rozebranie jej i wyczyszczenie soczewki oraz podkręcenie mocy lasera. Ale zakup nowej jest nieunikniony.

PS Nie wyskakuje czasem jakiś komunikat typu "Power calibration error"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat i to jak na takiego "renomowanego" producenta, jak LG, to bardzo dużo

Czemu tak twierdzisz? Według mnie LG jest renomowanym producentem, stary LCD od nich przeżył siedem lat i służyłby jeszcze dłużej gdybym nie wymienił go na Samsunga, któremu po miesiącu wywalił martwy piksel. A nagrywarkę od nich też mam (być może nawet taki sam model, o którym mowa w temacie) i pracuje bezawaryjnie też jakieś 7-8 lat - nadal ją używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, objawy wskazują na zużycie nagrywarki i poza sposobami, które podałem, nie da się nic więcej zrobić.

teofi7

Ktoś, kto próbuje być bardzo dobry w wielu dziedzinach nigdy nie będzie lepszy w którejś od kogoś, kto się specjalizuje w kilku albo nawet jednej. Prawdziwi renomowani producenci napędów optycznych to np. Plextor czy Pioneer. A LG to taka masówka, może i nie najgorsza ale i nie jakaś szczególnie wybitna :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radze poszukac nero 6. bylo dolaczane do nagrywarek w wersji express uzywam od 5 lat i owszem kilka plyt bylo nieudanych ale to wina nagrywarki (LG oczywiscie, teraz po 3 latach uzytkowania graniczy z cudem zainstalowanie gry z lekko porysowanej plyty, zmienilem na PLEXTOR'a ktory kosztuje tyle samo i wypala nawet DVD9 esperanzy lub inne po 2zl na max szybkosci bez problemow, oczywiscie nie polecam takiego wypalania dla DVD5 powinno to byc 4x-8x dla DVD9 2,4-4x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...