Skocz do zawartości

Neverwinter Nights 2


korgan

Polecane posty

Na komputerze, który bez problemu odpalił Dragon Age na pełnych detalach NWN 2 strasznie zamula. Jedynie na najniższych gra jest płynna (+30 fps). Miał ktoś podobny problem? Konfiguracji kompa póki co nie zamieszczam, wydaje mi się, że to nie ma większego znaczenia skoro przewyższa wymagania gry około dwukrotnie. Być może gryzie się z karta graficzną/dwurdzeniowcem? Zbyt nowe sterowniki? Proszę o rady,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E4700 2,6GHz->3GHz

2GB Ram (bodajże 800 MHz)

Ati Radeon HD 3850

Po zupełnym wyłączeniu cieni i paru innych rzeczy da się grać, ale gra wygląda wtedy jak za przeproszeniem kupa. Natomiast przy pełnych detalch jest to około 5(!!!) fpsów. Ta gra ma 4 lata a chodzi gorzej niż te najnowsze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zasilacz? Najnowszy patch? NWN2 ma dość wysokie wymagania ale na moim starym Athlonie 64 x2 3800+ 2GHz, GF 8600GT i 2GB ramu na maksymalnych wyciągała 15FPS, a zmiana rozdzielczości cieni z 4096 na 2048 dawało przyrost kolejnych 15FPS. Podaj model zasilacza koniecznie, jak nie wiesz jaki masz to odkręć boczną ściankę obudowy i sprawdź na tabliczce znamionowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na czterordzeniowym athlonie i radeonie 4830 działa na full detalach bez przycięć. Wcześniej miałem athlona (1rdzeń) 2,2 Ghz, 1 gb ramu a działało pięknie na trochę niżej niż wysokich. Spróbuj wgrać najnowsze stery do karty i przeinstalować grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie obsługuje dwurdzeniowców (...)

To ja grzecznie spytam: dlaczego w Zalecanych Wymaganiach jest procesor dwurdzeniowy?

Ta gra ma po prostu ogromne wymagania od karty graficznej; cienie bardzo, bardzo mocno obciazaja gpu, wiec nie dziwota, ze ilosc fps spada. Wylacz cienie i po problemie. Jesli grasz tylko dla wygladu

(...)ale gra wygląda wtedy jak za przeproszeniem kupa(...)
to nie graj, w NWN2 gra sie dla fabuly.

Kiepskie psu tez moze miec wplyw na wydajnosc calego systemu (chwaliles sie, ze masz iboxa, a ten nadaje sie co najwyzej jako paka w cs, jest z czarnej listy zasilaczy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się @adamie spierał bo to nie czas i miejsce, ale skoro Baldur's Gate z poprzedniego wieku wygląda lepiej niż NWN na (co prawda) najniższych detalach to o czym my mówimy. Pokombinowałem ze sterownikami, największą różnicę robi wyłączenie cieni - problemu z 'niegrywalnością' już nie ma - chyba głównie zasługa innych (starszych) sterowników. Dzięki za pomoc -> do zamknięcia. Aha, na (gównianym, prawda, nie mówiłem, że jest nawet dobry) zasilaczu jadę już od ponad 3 lat i póki co nic się nie spaliło mimo podkręcania. Miejsce wiarę ludzie B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...