Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Pytanie dla posiadaczy GW2. Czy ta gra warta jest swojej ceny? Swojego czasu spędziłem wiele(setek) godzin przy "jedynce" i nie byłem zawiedziony, aczkolwiek jestem bardziej zwolennikiem WoWa, w którego tydzień temu przestałem grać z wiadomych przyczyn. biggrin_prosty.gif

Pytam ogólnie - czy warto wydać na Guild Wars 2 te 160 polskich złotych czy raczej zachować pieniądze i lepiej je spożytkować?

Problem w tym ze nie wiadomo. Jak nie chcesz ryzykować kasy to poczekaj aż hype opadnie, tak z miesiąc, wtedy będą normalne opinie/recenzje. Bo z diablo3 tez było podobnie czyli po premierze najlepsza gra świata a później już nie bardzo.

A teraz kogokolwiek byś nie spytał to ci odpowie żebyś kupował, mimo że grał w to może 15h. Ja właśnie poczekam tak z 1-2 miesiące, jak wyjdzie na to że da się grać w to dłużej niż chwile to kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ta gra jest genialna a właściwie na razie co tylko lekko mnie irytuje to czasami nieczytelna mapa, a cała reszta - bo już problemów technicznych nie doświadczam - to po prostu miód biggrin_prosty.gif

Tmz7A.jpg

ufWPis.jpgKdAqxs.jpgJxitLs.jpg

Jeżeli kiedykolwiek odwiedzicie The Frozen Maw w lokacji startowej Nornów to polecam zatrzymać się tam na dłużej ;] Ja tak zrobiłem i moja 10lvl'owa postać była świadkiem do tej pory chyba najlepszego eventu jaki można było zrobić dla w miarę początkujących w tym świecie. Gdy zaczęła się solidna zadyma złapałem moment, że nie ma mowy abym tego nie uwiecznił na screenach po czym zrobiłem błyskawiczny alt-tab, odpaliłem Frapsa i zabrałem się do dalszej zabawy, która polegała na powstrzymaniu shamana przed przyzwaniem smoka jeżeli dobrze pamiętam w co wliczało się np. zniszczenie portali, jego lodowych strażników a na koniec jego samego (co proste nie było, gość wytrzymał dobrych kilka minut nawałnicy ponad trzydziestu chłopa a jak sam przywalił to parę osób w tym i ja schodziło na góra dwa hity ;p). Sama atmosfera walki doprawiona jeszcze epicką muzyką w tle zachęcały graczy do rzucania zagrzewającymi do boju tekstami i generalnie widać było, że IMO każdy świetnie się bawi nawet bez żadnych VoIPów albo innych takich. Współpraca, przez mechanizmy jakie zastosował ANet w swojej produkcji, IMO przychodzi naturalnie i to jest świetne :D

Na chwilę obecną w miarę aktywnie zwiedzam sobie najbliższe lokacje w tym już odkryłem wszystko co mogłem w Hoelbrok - stolica Nornów - a teraz chadzam sobie po krainie obok chcąc wykonać wszystkie "serduszka", znaleźć punkty widokowe itd. co nie zawsze jest prostą sprawą. Nie ma waypointów i w niektórych przypadkach ciężko powiedzieć czy dana rzecz znajduje się pod- czy nad ziemią, ale dla mnie to szczególik w żaden sposób nie psujący ogólnych wrażeń z gry. Teraz planuję pofarmić sobie na lokacjach startowych wszystkich ras, może po drodze coś porobić w związku z wątkiem mojej postaci nim rzucę się na głębokie wody. Już teraz nie ma spacerku po parku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu wbiłem 30 level i po południu wybiorę się do pierwszego dungeona. Mam nadzieję, że dropnie mi coś fajnego na końcu :P Na razie zrobiłem na 100%: Lion's Arch, Rata Sum, Queensdale, Metrica Province. Przy czym za zwiedzenie miasta jest mniejsza nagroda, za zwiedzenie lokacji normalnej jest zielony item, albo dwa i materiały do craftingu. Rata Sum IMO najfajniejsze miasto ;P I ogólnie historia osobista mi się podoba, nie żałuję wyboru rasy.

PvP nawet przez sekundę nie dotknąłem.

A co do itemów z HoM - w ogóle nie używam. Raz użyłem, żeby moja zbroja wyglądała tak, jak te itemki, ale później znalazłem lepiej wyglądający sprzęt normalnie w świecie gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ja po 10 minutach próbowania "zaliczenia" Rata Sum wymiękłem, jakieś dziwne to miasto, sporo teleportów, kładek, schodów :P

A co sądzicie o PvP, konkretnie tych walkach 8v8, jak uważacie, jaka klasa najlepiej sobie tam radzi? Z tego co zauważyłem, to 3/4 graczy gra Thiefami i praktycznie na 30 moich zgonów tam to 28 od thiefa z heartstrikiem, mam nadzieje na solidny nerf dla tych bastardów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Z thiefami to mi się przypomina sytuacja, która była podczas premiery WoWa. Wszyscy grali rogalami, bo była to najmocniejsza klasa pvp. Po nerfie okazało się, że 90% rogali nie wiedziało jak się tą klasą gra.

Z drugiej strony lubię stać engim na WvWvW na murach i rzucać w tłumy przeciwników granaty trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocku jakie tam granaty? :D

Wbiłem dziś 20 lvl i od razu z biegu wpadłem na pomysł przetestowania Miotacza ognia (!!!) w WvWvW - standardowo to wypijasz eliksir na szybkość + fury i z włączonym autoatakiem wparowałem przez otwarte wrota twierdzy w grupkę graczy ...

Zgadnijcie ile przeżylitrollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej stronie rejestracyjnej Guild Wars 2, co przedtem. Masz postąpić tak, jakbyś rejestrował konto i wpisać taki sam e-mail, co przedtem(jeśli miałeś zarejestrowane na konto z GW1 to tylko zaznaczasz, że posiadasz konto). Kod zostanie dopisany do twojego konta.

https://register.guildwars2.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę bardzo zaskoczony jakością GW2. Może nie tyle zaskoczony, co zdziwiony, że wszystko im tak dobrze wyszło. Jedyne do czego mogę się przyczepić to optymalizacja, która nie jest za dobra. Gra chodzi normalnie w około 40 klatkach na sekundę, jednak przy większym stężeniu akcji może spaść do 15 (co prawda jest to dość skrajna liczba, ale miałem jeden taki przypadek). Mam nadzieję, że twórcy postarają się to naprawić w najbliższym czasie.

@Dołączam się do pytania o ulepszenie swojego konta do pełnej wersji. Podczas robienia tego, co mówił Shaker, gra od nowa prosi mnie o datę urodzenia, nick oraz inne informacje które już podawałem. Czy jest to normalny przebieg zdarzeń?

@EDIT: Podczas wykonywanie procesu opisanego powyżej, wyświetla mi się informacja "You have an existing Guild Wars account".

@EDIT2: Już sobie poradziłem, przepraszam za problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy dopadł mnie lag - na Desolation w Metrica Province, Brisbane Wildlands nie dało się niestety grać. Nie byłem bardzo zły, bo przegrałem tyle przez ostatnie pięć dni, że łeb puchnie, i należał mi się odpoczynek - ale ciekawe czy sytuacja będzie się powtarzać i czym jest spowodowana.

Przy okazji, myślałem sobie nad tym co do tej pory widziałem w GW2 i mam zasadniczo jeden zawód - szkoda, że twórcy gry nie wcisnęli więcej "lore" do rozgrywki - dość dobrze znam uniwersum tyrii, i śledziłem historię od czasów wężoludzi do czasów obecnych, ale nowemu graczowi właściwie to wszystko umknie - jaki Balthazar, jacy destroyerzy, skąd się wziął Orr, kto to jest Kormir. Nie wiem, być może potem jest to bardziej rozwinięte, mam 18 lvl osatecznie, ale mimo wszysto szkoda - mamy fajniutkie historie rasowe, ale dzieją się na szczeblu lokalnym - nie ma takiego opadu szczęki jak Searing w jedynce.

Dostałem jako jeden z wielu maila z prośbą o potwierdzenie zmiany hasła - wykasowałem go bo oczywiscie żadnej zmiany nie przeprowadzałem, ale ciekawe co to jest, jakaś próba kradziezy kont?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy sytuacja będzie się powtarzać i czym jest spowodowana

Zapewne będzie. Na Far Shiverpeaks, niektóre expo (dla przykładu - wczoraj było to Field of Ruin, 30-40 charrland) potrafią lagować jak diabli przez dobre kilka godzin i to u wszystkich na danym terenie. I co ciekawe tylko na tym terenie, bo na innych gra chodzi perfekcyjnie. Możliwe, że powiązanie jest to z jakimiś poprawkami robionymi na serwerach, ewentualnie jedzeniem ciastek przez pracowników ANetki. :3

Tak nawiasem mówiąc, to dzięki temu wczorajszemu lagowi na FoR, pierwszy raz miałem okazję wziąść udział w walce z Shattererem. Smok spawnuje się na Blazeridge Steppes i to według dość prostego mechanizmu - trzy godziny od poprzedniego ubicia, wskakuje odpowiedni chain eventowy z dwoma zadaniami. Sama walka ze smokiem była taka jaka powinna być: epicka, świetnie wyglądająca i to mimo potężnego pokazu slajdów, jakiego miałem na moim lapku. Jedynie mogę się przyczepić do dziwnego nagradzania, bo tłukłem dziada od samego początku walki...a dostałem jedynie brąz i w cheście same niebieskie itemki. Do tego część ludzi narzekała, że w ogóle nic nie dostała, pomimo dzielnej i walecznej walki. Anyway - tutaj możecie obczaić moje screeny z giewu, w tym te z Shattererem.

szkoda, że twórcy gry nie wcisnęli więcej "lore" do rozgrywki

W dungach jest tego trochę więcej (vide chociażby AC i Rytlock skrótowo przedstawiający historię tego miejsca i finalnych godzin wojny), ale też jak powiedział ZdeniO - rozmowy z npcami, sprawdzanie różnych napisów i ksiąg. Jeśli gracz będzie chciał to trochę tego lore weźmie.

kto to jest Kormir

To aż się prosi o ten niekulturalny obrazek z Oinkiem i Gwen. Ale, że jest niekulturalny, to go sobie podaruje. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, myślałem sobie nad tym co do tej pory widziałem w GW2 i mam zasadniczo jeden zawód - szkoda, że twórcy gry nie wcisnęli więcej "lore" do rozgrywki - dość dobrze znam uniwersum tyrii, i śledziłem historię od czasów wężoludzi do czasów obecnych, ale nowemu graczowi właściwie to wszystko umknie - jaki Balthazar, jacy destroyerzy, skąd się wziął Orr, kto to jest Kormir. Nie wiem, być może potem jest to bardziej rozwinięte, mam 18 lvl osatecznie, ale mimo wszysto szkoda - mamy fajniutkie historie rasowe, ale dzieją się na szczeblu lokalnym - nie ma takiego opadu szczęki jak Searing w jedynce.

Grałem na razie mało, ale może to i dobrze, że lore naszej postaci prowadzi nas przesz konflikty lokalne? Jak powiedział Jurom, jeśli gracz będzie chciał poznać historię tego "kontynentu" to sięgnie trochę dalej niż wątek główny. Skupienie wątku głównego zaś na lokalnych wojnach i konfliktach oraz sprawach "personalnych" (o ile można tak to nazwać), daje jedną, niezaprzeczalną zaletę. Czuć, że coś się robi. Cieszę się, że wątek główny nie kręci się wokół ratowania świata "bo tylko ty możesz go ocalić". Szczególnie, że "ciebie" jest około dwa miliony, i wychodzi na to, że gracz nie robi absolutnie nic oprócz ubijanie potworków i przewijania linii dialogowych. Tutaj wątek główny również jest liniowy, ale za sprawą tego, że dotyczy bardziej ciebie, niż świata, nie odczuwa się, że twoja działalność jest bezcelowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Tiaa... Na 8v8 przynajmniej 4 graczy po obydwu stronach gra thiefem...

Dzięki. Pytam ponieważ chce wybrać klasę (z nastawieniem do pvp). Ale nie lubię iść na łatwiznę. A Theif w większości gier jest rozchwytywany przez dużą liczbę graczy.

Czytałem przed momentem, że inżynier jest "przeciętny" i prawdopodobnie na niego padnie wybór. Jeśli ktoś ma inne zdanie chętnie bym wysłuchał opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gram inżynierem, ale wybrałem tą klasę dlatego, że podoba mi się jej specyficzny, steampunkowy design.

Jeżeli chodzi natomiast o jego skille to dają dużo możliwości CC (crowd control - stunny, spowolnienia itp.) i można się też całkowicie przerobić na healera. Obrażenia ma takie dosyć średnie, chociaż ciężko mi je porównać z innymi klasami, bo jeszcze nimi nie grałem, a na pvp było dosyć średnio. Raz dostawałem baty, a raz łoiłem równo. Poczułem jednak mocny wzrost obrażeń gdy zmieniłem broń z pistoletów na karabin. Karabin daje też możliwość łapania w siatkę, ale jednak zasięg większości skilli jest dosyć mały.

Fajna jest możliwość rozstawiania wieżyczek o różnych właściwościach (np. leczenie, strzelanie, rakiety, siatki). Można też zmienić główną broń na granaty, miotacz ognia lub jak wcześniej wspomniałem skille leczące. Pod wodą nasze skille zmieniają się na torpedy, bomby czasowe, miny podwodne i hak.

Generalnie mam wrażenie, że inżynier pod względem mechanicznym to takie połączenie huntera i szamana z WoWa. Dodaj jeszcze do tego fajny steampunkowy design postaci. Jak na razie gra mi się świetnie, ale mam dopiero 18 lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkołą Borisa the Bullet Dodgera prawie mi się udało wczoraj wysolować bossa eventowego. Zacząłem w sumie nagrywać dopiero w połowie, ale całkiem nieźle mi szło. Na samym końcu ktoś się jednak do mnie dołaczył:

5a6885-4.jpg

Trochę słaba jakość, ale widać to co trzeba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gw2builds.org/create/bwe_1/engineer#0.0-1.4.7.9.0-0.10.0.0.0-11

W tym filmiku nie mam jednak w ogóle wpakowanych skilli w utility. Zamieniłem też Elixir H na Prayer of Dwayna.

Do podwodnych walk użyłbym raczej takiego buildu:

http://www.gw2builds.org/create/bwe_1/engineer#2.0-1.4.7.15.0-0.10.0.0.0-11

W zasadzie to samo, tylko zmienione rakiety na miny. Przydaje się jak walczymy z mobami, które do nas ciągną, ale jest bezużyteczny na moby, które atakują z dystansu.

Nie mam też jeszcze skilla elite żadnego, bo nie mam 30 lvla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie uświadczam dużo lagów, nawet śmiem twierdzić, że wcale :P Trafiam widocznie na dobre overflowy. W ogóle moim zdaniem jedyny poważniejszy błąd to brak Trading Postu. Wielkich bugów nie zauważyłem, wszystko mi działa, leveluje sobie totalnie bezproblemowo. Tylko wczoraj po jednym patchu małym nie mogłem się 20 minut zalogować :P

BTW, tak jak myślałem, ANeta zbanowała tych, którzy wykorzystywali bug z bronią exotic kosztującą 21 punktów karmy (zamiast 30 tysięcy :f). Początkowo miało być 3000 banów perma i 1000 na 72 godziny, ale jednak zamienili wszystkie bany tylko na 72-godzinne. Oczywiście niektórzy się oburzają, ale trzeba nie myśleć, żeby się tego nie spodziewać :P W każdej grze MMO banują za wykorzystywanie błędów w celu wzbogacenia się (a nawet w grach nie-MMO, patrz: Diabolo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...