Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Komentarz zaczerpnięty z gramu:

Przedstawiamy wynalazki Charrów. Dziś - strzelba na duchy. Kwestie designu dyskretnie pominę, skupiając się na właściwościach użytkowych.

Atak 1 - broń może wybuchnąć.

Atak 2 - broń może wybuchnąć.

Atak 3 - broń może wybuchnąć.

Atak 4 - broń na pewno wybuchnie.

Atak 5 - broń może wybuchnąć.

?Jean-Baptiste Emanuel Zorg byłby dumny z charrowych inżynierów...

I jak tu nie lubić profesji inżyniera? :D Jak nudzi się Wam gra ze strzelbą to od razu polecam przerzucić się na 2xpistol. Bardzo pomaga na spore grupki i o dziwo fajniej wygląda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Problemy wieku niemowlęcego w MMO... no nic, tak szybko raczej nie wstaną, więc idę pofeedować w LoLa i czekać na odpowiedź z supportu o upgrade z pre-ordera do pełnej.

Jak dostaniesz jakąś wiadomość to daj znać. Ja na przykład myślę, że wystarczy podać ten kod na tej stronie gdzie aktywowałeś head-start, i wybrać, że masz już konto Guild Wars, albo po tych trzech dniach zostaniesz poproszony o kod na pełną wersję. Sam nie jestem pewnien i wolałbym się upewnić, dlatego jak coś będziesz wiedział to napisz na forum, myślę, że wielu osobom to pomoże.

Udalo mi sie zalogowac tylko raz, wtedy wysłałem link do aktywacji ale gdy naciskam go w meilu wyskakuje komunikat na stronie o jakims błędzie. Ktokolwiek jeszcze tak miał??

Problem z aktywacją maila, ma większość osób, jest to problem globalny, więc nie obawiaj się, Arena Net pracuje nad tym.

Swoją drogą mam nadzieję, że po tym crashu serverów będzie dostępny Auction House.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie piękne w tej grze - nie da się po prostu olewać wszystkiego co się dzieje w koło. Oczywiście możesz darować sobie sporo eventów, ale sam na tym tracisz najwięcej ... a wystarczy tylko stać w miejscu jak z tym gigantem i strzelać z autoatacku jeśli jesteś rDps :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny offline serwerów, a ja nie wiem co ze sobą zrobić siedząc przed komputerem. Wyszedłem, pojeździłem rowerem, a tu nadal nie można zagrać. Nawet mi się LoLa nie chce włączać. Gra naprawdę wciąga i nawet to, że imo poziom trudności jest dość wysoki nie zniechęca nas to do powtarzania nieudanych misji.

Tylko optymalizacja trochę leży, albo to wina tego, że mam tylko 2GB ramu. Ale nawet w BF3 grałem na High bez większych problemów, a tu na Medium są spadki ogromne w szczególności gdy byłem w Lion's Arch.

Grając jako Thief cholernie podoba mi się mobilność tej postaci. Biegamy, skaczemy, tniemy, strzelamy, ukrywamy się. Super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz (czekanie na serwery) opiszę troszkę dokładniej czym się je postać Enginiera smile_prosty.gif

Na wstępie pragnę poinformować, iż jako klasa strikte DPSowa i bardzo mobilna sprawdza się fatalnie - nie jest to żółw, ale zanim się rozstawi te wszystkie działka i leczajki mija sekunda, co w PvP może oznaczać śmierć. Jednak pragnę przestrzec przed skreślaniem owej klasy - jak zdołałem już się rozstawić w taki WvWvW to 3 innych graczy miała istny armagjedon z ogromny problem z ugryzieniem mnie smile_prosty.gif

Polecam korzystanie z 2 pistoletów zamiast 1 strzelby, gdyż zwiększa to nam możliwości szybszego siania śmierci wśród mobów - klej+miotacz ognia i nie ma mocnych. Warto też spoglądać często, czy loot gdzieś nie powypadał, ponieważ mi osobiście dość często zdażało się że wypadały ładne rękawice :)

No i nie można bać się tych wszsystkich urządzeń wprowadzać w inny stan - jak wieżę z miotaczem ognia nadpiszemy to nagle pojawia się wielka chmura dymu i moby traca celnoiść na jakiś czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolej na mnie. (Odkąd padły serwery, to widzę, że forum w tematach związanych z Guild Wars odżywa :)) Otóż moja postać to człowiek elementalista walczący przy użyciu kostura. I powiem, że w moich oczekiwaniach się nie zawiodłem. Mój główny żywioł to ogień, który zadaje spory dmg obszarowy, ale i z pojedynczym wrogiem świetnie sobie radzi. Próbowałem sobie również trochę dłużej dla odmiany magii wody (tak wiem połączenia ognia + wody nie jest specjalnie mądre z logicznego punktu widzenia, ale zawsze mnie taka kombinacja pociąga). Ta z kolej jest świetna w grupie osób, gdyż jeden obszarowy czar bezpośrednio ulecza sojuszników, a jeden zwiększa regeneracja a z kolei podstawowy atak również leczy sojuszników. Żywioł bardzo przydatny w sytuacjach beznadziejnych.

Bardzo podoba mi się to, że magia ognia pod wodą jest właściwie bezużyteczna a magia wody już nie sprowadza się do tylko i wyłącznie leczenia.

Muszę jeszcze spróbować pobawić się piorunami i ziemią.

Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj łyknę trochę PvP albo WvWvW, bo jeszcze nie miałek okazji, więc moja relacja opiera się tylko na PvE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Arena wyraźnie nie doceniła, ilu będzie chętnych do gry i ani system ani operatorzy organiczni nie wyrabiają. Dowodem choćby to, że dopiero teraz otrzymałem maila z supportu z potwierdzeniem przyjęcia mojego pytania i informacją, że odpowiedź otrzymam "shortly".

Ale za to się dowiedziałem z oficjalnej strony, że można do 12 września za darmo dostać stylową czapeczkę bejsbolową z logiem GW2 dla postaci ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, podobnie jak reszta z tej racji, że serwery chyba padły to rzucę paroma spostrzeżeniami z dwóch albo coś godzinek gry moim kobiecym Nornem wojownikiem =] W skrócie? Gra jest fenomenalna, system dynamicznych eventów to cudo, walka jest bardzo przyjemna, ciągle jest co robić, graficznie bardzo cieszy oko a sama rozgrywka cechuje się stabilnością (raz czy dwa teleportowało moją postać o kilka metrów, ale to bardzo nieliczne przypadki były) zatem bez strachu można grać z netem 2mb/s a obstawiam, że i mniej da radę ^_^ Poraża mnie rozmiar świata, poraża ilość miejsc do zwiedzania i "serduszek" do wykonania, achievmentów do wbicia, ale tym samym już wiem, że gra będzie starczyć mi na wiele tygodni i zarwanych nocy, przez które mogę nie zdać sesji studenckiej i to IMO najlepsze wydane 170zł w całym życiu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lag teleportów - wydaje mi się, że skill numer 4 na elementaliście w konfiguracji staff -> ogień jest zabugowany. Po jego użyciu postać powinna wykonać przewrotkę do tyłu, zostawiając za sobą ognisty ślad, tymczasem kilkukrotnie zdarzyło mi się cofnięcie do poprzedniej pozycji po wykonaniu tego skilla i użyciu innej umiejętności, po czym zostałem ponownie teleportowany na właściwą pozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę w GW2 i chyba przyszedł czas, by podzielić się moimi wrażeniami.

Zacznę może od fizycznych stron gry. Dzisiaj odebrałem grę i ucieszyłem się, że są płyty w środku. Licząc na to, że może gra po instalacji z DVD nie będzie dalej w jednym pliku, odinstalowałem wcześniejszego klienta. I to był błąd, nic się nie zmieniło, a ja musiałem ściągać kilka GB danych, których nie było na krążkach.

Jako postać wybrałem człowieka elementalistę. Pierwszą rzeczą, która mi się bardzo spodobała, była gra nastawiona na współpracę. Samemu ciężko byłoby wykonać niektóre zadania, a z innymi graczami poszło bardzo łatwo, a czasem aż za łatwo. Lubię też osobistą przygodę gracza. Jest ciekawa, zwłaszcza przez to, że nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Obecnie mam 16 poziom i ukończyłem całą lokację startową i zwiedziłem miasto ludzi. Teraz wykonuje zadania w lokacjach sylvari. Muszę przyznać, że nie myślałem, iż te rośliny i ich kraina mogą mnie tak zainteresować. Uwagę chciałbym zwrócić również na bardzo ładne tamtejsze widoki.

Wracając do samej postaci, elementalista okazał się bardzo trafnym wyborem, dostosowanym do mojego stylu gry. Moja postać walczy przy pomocy kostura i po odblokowaniu wszystkich żywiołów, muszę powiedzieć, że najbardziej do gustu przypadł mi ogień (który jest też moim głównym). Najciekawszy jest tutaj deszcz kul ognistych (nie pamiętam dokładnej nazwy, może to są meteoryty), nie jest super efektywny, ale jest bardzo efektowny :)

Kolejną ciekawą rzeczą jest system craftingu. Postanowiłem szkolić się w tworzeniu biżuterii i lekkich pancerzy (znowu zapomniałem nazwy). To pierwsze mi nawet wychodzi, natomiast w tym drugim, dalej nie mogę znaleźć ani jednego komponentu (chociażby do produkcji worka na miejsca w ekwipunku). Możliwe, że słabo szukam, bo dalej nie do końca znam wszystkie aspekty gry.

Ostatnią rzeczą, o której chcę wspomnieć jest serwer. Wybrałem Underworld i jestem bardzo zadowolony. Na chacie dominuje język angielski a ludzie odnoszą się do siebie z szacunkiem. Polaków do tej pory nie spotkałem.

Reasumując gdybym teraz grze miał wystawić ocenę, byłoby to 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jako, że dzisiaj pierwszy raz odkąd gram w WoWa złapała mnie nuda, chyba spróbuje GW2. Grałem kiedyś w pierwszą część i grało mi się świetnie. Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o grze? Jak wypada w porównaniu do WoWa? I czy zapowiada się, że skończy jak RIFT czy SW: ToR (czyt. po tym jak hype troche opadnie ludzie przekonają się, że może nie jest idealnie i liczba graczy znacznie spada)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się wypowiada, to i ja gorszy nie będę.

W GW1 nie grałem, jakoś nigdy nie miałem okazji, a to studium, a to praca, ale słyszałem dobre opinie na przestrzeni kilku lat.

Po tym całym budowaniu "hype'u" na temat GW2, i z racji tego że mam więcej czasu wolnego, postanowiłem się zapoznać z tym tytułem.

Nie miałem wysokich wymagań od tej produkcji, ale Bóg mi świadkiem, nie spodziewałem się tak dobrego MMO.

Olbrzymi świat, multum stref klimatycznych i zróżnicowanych środowisk, masywne miasta i ciekawy świat.

Mój asura elementalista zwiedził dopiero 11% świata, wbijając po drodze 26 poziom dzięki tym wszystkim "dynamic events" i odkrywaniu smaczków Tyrii.

Niestety, dopadł mnie syndrom Skyrim...porzuciłem wątek główny mojego bohatera i zacząłem po prostu wszystko zwiedzać D:

A oto Paravel!

Więc, jak na razie, GW2 mnie urzekło i nie mam nawet ochoty grać w cokolwiek innego.

Edit: Rata Sum jest przepiękne nocą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko 10godzin ściągania patchy (ale co to jest przy dwóch latach czekania na samą grę?) i w końcu dane mi było zagrać. O dziwo bez problemów technicznych. Charr wojownik,miał być inżynier ale przekonała mnie ta złota zbroja;p 6poziom, póki co nie mam jakiegoś określonego stylu i gram tą bronią która teraz zadaje największy dmg bo i tak jest masakryczny tłok i jedyna sensowna taktyka to bieganie w kółko i spamowanie wsystkich skilli. Serwer Blacktide, po to było to głosowanie żebyśmy mogli sobie pograć w swoim towarzystwie...śmieszą mnie ludzie którzy celowo uciekają z dala od ,,polaczków,, ... jak tak bardzo wam zależy na inteligentnym towarzystwie(bo polak-debil i dziecko a hiszpan superinteligentny gość) to czemu nie przyszliście na te ,,polskie,, serwery żeby podnieść średnie IQ graczy? inna sprawa że przez tą chwilę gdy grałem, marginesu społecznego spotkałem w oszałamiającej liczbie 0 egzemplarzy...nie taki polak straszny jakiego go tworzycie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Warto jeszcze kupić pierwszą część Guild Wars wraz z dodatkami? Cza gra po wyjściu Guild Wars 2 nadal jest tak popularna jak dawniej i czy nie brakuje ludzi do gry? Chciałbym sprawdzić tą grę uznawaną przez wielu za najlepsze MMOPRG, ale nie wiem czy po premierze części 2 jeszcze warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bossowie i eventy

Zazwyczaj z bossów nic rzeczywiście nie wypada, nie są to jednak pełnoprawne instancje. Jest natomiast jeden event na bagnach w pierwszej, startowej lokacji ludzi (okolice 15lvl, prawy dolny róg krainki). Do ubicia jest przeogromny ducho-boss (wysoki jak blok, z wielkimi łapami) który ma całkiem niezły zestaw umiejętności z przywoływaniem portali spawnujących mobki na czele. Ubicie skubańca zajmuje co najmniej 10 minut i co najważniejsze - wypada z niego loot: 5-6 itemków plus parę miedziaków. Niby niewiele golda, itemki też zazwyczaj niezachwycające ale jak w Diablo III sakwa dropi dla każdego gracza oddzielnie i jest to miły dodatek prócz tradycyjnych ikspiriens pojnts.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z gildiowym chatem? Nie mogę nic na nim pisać, a po dołączeniu do gildii Action Riders chciałem się kulturlanie ze wszystkimi przywitać. Dobiłem do 17 poziomu wczoraj i zacząłem sobie biegać po wyżej levelowej krainie Asurów - na samym wstępie spotkałem event ze Skrittami którego ukończenia pozwalało wejśc do ich miasta, możliwość skorzystania dla każdej klasy z lodowego łuku z łasnym zestawem skilli, albo "serduszko" polegające n malowaniu hyleków na niebiesko. Seriosly, i love this game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy GW2. Czy ta gra warta jest swojej ceny? Swojego czasu spędziłem wiele(setek) godzin przy "jedynce" i nie byłem zawiedziony, aczkolwiek jestem bardziej zwolennikiem WoWa, w którego tydzień temu przestałem grać z wiadomych przyczyn. :D

Pytam ogólnie - czy warto wydać na Guild Wars 2 te 160 polskich złotych czy raczej zachować pieniądze i lepiej je spożytkować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że ten temat służy do dyskusji. Umawianie się na gry czy szukanie serwera - dział Gramy w Sieci.

Poza tym - informuję wszystkich, że posty "Oh nie, serwery znowu nie działają" będą karane. Nie od tego jest ten temat, więc bądźcie tego świadomi.

I, ponownie, przypominam o edycji linków z YT... bo filmiki z YT w formie okienek są niedozwolone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...