Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

@ up

Z częścią się zgadzam - irytuje mnie lekko (w skali od 1 do 10 to takie irytowanie na 4) że ciągle mam te same skile co do riffle - brakuje mi tu troszkę innych strzałów poza 2ma lub trzema ... nie czuję powera tej postaci :<

Chyba pogram więcej Asurą Mesmerem, tylko tu też mam kilka irytujących problemów jak brak rozumienia tego kiedy czy tamtego ... ale to chyba minie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Proszę o wypowiedź osoby, która posiada GW2 na płytach DVD. Czy po instalacji gry z płyt gra jest dalej w jednym pliku? :P Dzisiaj podczas headstartu zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Najbardziej cieszy mnie znacznie większa liczba FPS. Jako serwer wybrałem Underworld i muszę przyznać, że ludzie są mili i nawet wzajemnie sobie pomagają. Jako główny język postrzegam na razie angielski. Ciekawi mnie jak będzie to wyglądało powiedzmy 2 tyg. po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iHS

Taaaaak, Runes of Magic jest zdecydowanie przykładem gry, w której można dostosować postać do siebie... i dostać po łapach tekstem "too low hp, sorry", chcąc iść na instancje. I dopasowanie postaci w RoMie jest tak bardzo łatwe, biorąc pod uwagę jak Frogster pięknie ekonomie załatwiło, że non stop trzeba było w ChIV niskolevelowe instancje grindować, żeby w ogóle mieć kasę na cokolwiek... Nie wiem, może teraz to wygląda inaczej, ale jak ja grałem to "dostosowanie postaci" top levelów polegało de facto na podmianie eq z jednej hight-endowej instancji na drugą i zastraszającej dezaktualizacji statystyk dropniętych tamże po wypuszczeniu kolejnego content patcha.

Co do samej gry, zrobiłem sobie Sylvari Elementalistkę i nie narzekam - wygląda dość Avatarowo. Poziom trudności walk jest spory, bardzo łatwo paść (przeciętny mobek zostawiał mi niecałe 100 z ponad 300 hp) ale chwała Arenie za największą chyba innowację w MMO opartym na castowanych skillach - możliwość rzucania zaklęcia w ruchu. W końcu ucieczka przed mobkiem to coś więcej niż tylko rozpaczliwe modlenie się, żeby oddalić się na tyle, by możliwe było bezstresowe użycie skilla leczącego - można cały czas się odgryzać i leczyć. No i lokacje podwodne - w lokacji startowej Sylvari było małe jeziorko, do którego trzeba było zanurkować by wykonać część eventu; miejscówka rozmiaru mniej więcej klatki schodowej centralnej wieży Nowogrodu w Allods Online a było w niej więcej rzeczy (te glony!) niż w całym morzu w Runes of Magic razem wziętym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie że . . . króliki w grze mają lepszy drop od każdego innego "normalnego" moba w grze ? :D Wczoraj urządziłem sobie farmę na owych milusich skubańcach i na farmiłem masę zielonych itemów nie mówiąc już o tonie niebieskich/białych itemów xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Thaarael

Nie zrozumiałem większości tego co pisałes o RoM ;) Ale zakłądam, że masz rację. Co do poziomu trudności walk - na początku padałem co chwilę, zresztą sa takie venty (walka z fire elementalem w reakotrze) które są po prostu abusrdalnie trudne. Ale wczoraj biegnąc moim Necro do jakiejś miejscówki, wpadłem w sam środek jakiejś części eventu, która skłądała się z grupy sześciu golemów, o równym levelu jak ja. Znałem dość dobrze swoje skille, miałem już odblokowaną zmianę broni, a swojego nekrusia na 14 poziomie już popieściłem i craftingiem i traitami - dałem z siebie wszystko, goniłem się z nimi przez chyba ze cztery minuty, robiąc uniki, wchodząc w death shrouda i wychodząc, lecząc się, stawiając znaki, studnie, obszarówki - kiedy padł ostatni, miałem jakieś 15 hp i leczenie na cooldownie, ale załatwiłem ich szóstkę. Jestem z siebie dumny do dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle próbuję się przyzwyczaić do walki w ruchu i łapię się że stoję moją elementalistką niczym magiem w RoMie jak słup i spamuję 1 zamiast biegać i zdać się na auto attack ^_^. Ale jest coraz lepiej na szczęście.

Pozwiedzałem stolicę Sylvari i jestem pod ogromnym wrażeniem, mając w pamięci rozmaite stolice z Runes of Magic, Allods Online i Tibii, która w moim prywatnym rankingu jest pod tym względem najwyżej (nie śmiać się, stolice w Tibii są znacznie mniej sztuczne niż taki Vanaras w RoM, zwłaszcza dzięki opieraniu ich na znacznie bardziej naturalnej zabudowie niż "Main Plaza" , "Upper City X", "Upper City Y", "Merchant Plaza"; a że są w Paintcie rysowane, to inna historia - zawsze uważałem i uważam że Tibia uwalnia swój potencjał kiedy ma się wyobraźnie i nie ma Polaczków w pobliżu). To drzewo jest niesamowite! I ta radość z wykombinowania, jak się do punktu widokowego dostać po kilku nieudanych próbach, bo grzyb za wysoko... Miodzio! I ci NPC... wreszcie miasto tętniące życiem. Dla samego The Grove warto było wydać te 163 złote. Od jutra eksploruję dżunglę i mam nadzieję, że GW2 jeszcze nieraz zaskoczy mnie równie pięknym/niesamowitym/zapierającym dech w piersiach widokiem.

PS

Moja babcia, która przy rozrywce elektronicznej jest na etapie Pasjansa z Windy, po oględzinach stwierdziła, że gra jest bardzo ładna, ale jej się nie podoba, że gościu zabił jelenia (sarnę?). Piszemy petycję do ANET żeby zablokować możliwość zabijania Słodkich Nieszkodliwych Zwierzątek? tongue_prosty.gif

@EDIT

@UP

NIe wiem, jak jest teraz, bo podobno RoM zmienił się na znacznie lepsze wraz z wyjściem Chapter V, ale mając w pamięci, co Frogster wyczyniał wcześniej ("chwilowe" a jednak całkowite wycofanie diamentów z handlu w domu aukcyjnym pod pozorem walki z handlarzami złotem, co im nijak nie przeszkodziło, przeciągająca się ponad miesiąc niemożność kupowania diamentów za złoto w grze u NPC [notabene po kursie jak za cukier] bo Frogstera przerastała zmiana cyferek podczas cotygodniowej konserwacji, znikający NPC [a na "hotfix" trzeba było czekać do następnego patcha], zbugowane questy przy premierze nowego contentu naprawiane dopiero w kolejnym content patchu, skuteczne zabijanie resztek ekonomii przez dewaluację statystyk, czyniącą robienie starszych instancji nieopłacalnymi, niemożność zrobienia żadnej nowej instancji bez posiadania super-gearu z poprzedniej, brak wystarczającej liczby questów w ChIII i IV, zmuszające do kupowania resetu daily questów w Item Shopie tylko po to, żeby móc kontynuować grę, bo strefę pomyślaną na poziomy 59-60 kończyło się na 58 na doświadczeniu x2, banowanie na forum i cenzurowanie wszystkich wypowiedzi niezgodnych z linią "Frogster robi wszystko żeby grało się lepiej", absurdalne momentami sytuację, kiedy boss niezbędny do questu (Królowa Mrówek) miał wspólny dla wszystkich czas odrodzenia 24h a nie było możliwości zabicia jej dzięki kozakom z high-endowym gearem, którzy chodzili ją solować i chwalić się filmikami na YT albo robili dla 2-3 osób z gildii... ) nie dziwie się, że robią teraz wszystko, byle zachować tych starych graczy, którzy jeszcze nie odeszli i przyciągnąć nowych. Ale myślę, że mało kto wróci, mając powyższe w pamięci i pełno świetnych alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o offtopic RoMa - miesiac temu jak rzucalem ta gre sytuacja wygladala z grubsza tak jak opisal Thaarael + bugujacy sie lancuszek glowny misji w nowym kontencie (w starym tez sie zdarzy jak nie ma sie farta) + powtorka problemu z kupowaniem diasow od NPC po podniesieniu maxlevelu + support bladzacy w zawilosciach gry i czytania ze zrozumieniem jak dziecko we mgle + ninja nerf straznika/woja, ktory zrobil z dobrego tanka sredniego dpsa (zeby bylo smieszniej aplikujac tego patcha wydawca zdawal sobie sprawe, ze calkowicie zniszczy tej kombinacji klas mozliwosc bycia tankiem - obiecywal jednak szybkiego patcha, minal juz ponad miesiac i o patchu ani widu ani slychu). Na chwile obecna proby zachwalania RoMa proponuje kwitowac wybuchem smiechu, bo gra moze i ma wspanialy potencjal, ale praktyczne jego wykorzystanie winno sie ocenic w okolicach 3/10.

Wracajac zas do gry z tematu - nie ukrywam, ze patrze na owa pozycje lakomym wzrokiem i w najblizszym czasie chetnie wzbogace o nia swa kolekcje. Generalnie bardzo podobaja mi sie prezentowane przez nie rozwiazania oraz niecodzienne podejscie do rozwoju postaci stawiajace na gre dla zabawy, niz "bycia najlepszym" (czyzby selfheal w praktyce przekladal sie na koniec z wrzaskami na TS, ze kaplan nie leczyl? :-) ). Poza tym - jak tu nie kochac idei lotra wyposazonego w miecz i pistolet (chociaz z tego co czytalem kombinacja srednio sie sprawdza i lepsze sa dual daggers albo dual pistols) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Poza tym - jak tu nie kochac idei lotra wyposazonego w miecz i pistolet (chociaz z tego co czytalem kombinacja srednio sie sprawdza i lepsze sa dual daggers albo dual pistols) ?

Ja tam moim thiefem chodzę z dagger/pistol, bo duals dagger bardziej przydają się na odległość, ale w zwarciu to kiepskie. Dwa daggery moga być, ale trzeba to lubić. Można też sword/dagger, jednak to ułożenie i teleport, jako jeden skill mi nie podpasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualne? Dwoma daggerami można ładny piruet zrobić XD Pistolety, jeśli chodzi o wrażenia to są nudniejsze. Bardziej sprawdza się kombinacja d/p lub d/d, czy s/d jeśli chodzi o lepsze wrażenia wizualne ;]

@down

Przypadkowy przewrót przy jumping puzzle i lecisz xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ale ta gra jest piękna...

Poza tym - 23 poziom, czyli gram na spokojnie raczej. Personal story bardzo fajne (Asura) na razie, eksploracja to sama przyjemność. Niedługo pierwszy dungeon... Crafting to największy problem, bo cały czas nie działają aukcje :f A z nimi będzie łatwiej. Nie chce mi się farmić jute scrapów na low-levelowych obszarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś triale do gw2? I jak można jest zdobyć?

Jestem zainteresowany kupnem tej gry ale nie mam pewności. Bardzo zachęciła mnie recenzja na stronie głównej.

Szczególnie podoba mi się pvp. Równy lvl i eq to coś co chciałem zawsze zobaczyć w tego typu grze.

Strasznie nie lubię farmić ale podobno w gw2 to nie problem. Ciekawi mnie tylko czy mam jakiś wybór w ewentualnym biciu mobów. Czy dany obszar jest z góry narzucony przez mój lvl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam tą grę, robi takie same wrażenie jak WoW gdy wyszedł. Graficznie piękna, optymalizacja bardzo dobra, klimat oraz gameplay. Tyle mogę powiedzieć na 3 dni gry, trochę wkurzają z czasem dynamiczne eventy bo się powtarzają w obrębie jednej lokacji ale to idzie przyżyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triali chyba nie ma jako takich na razie, za to pre-order można by było od biedy za trial uznać, bo dawał 3 dni gry. Ale zdecydowanie warto, choćby dla samej grafiki.

@EDIT

a co to, na forum incepcja jakaś, że można siebie samego raportować czy jak?

@EDIT2

Jak to jest w końcu z ulepszaniem z pre-ordera do pełnej? Po włożeniu zgodnie z instrukcją płyty do napędu wyświetla mi się tylko launcher i nie mam opcji wklepania "właściwego" kodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później dowiedziałem się organoleptycznie, że należy bardzo rozważnie wybierać miejsce, w którym się jest, gdy kończy się grę. Wyszedłem z gry w (wydawałoby się) spokojnym miejscu przy waypointcie. Gdy po jakimś czasie włączyłem z powrotem grę okazało się, że to miejsce takie spokojne już nie jest. Otaczało mnie masę separatystów, ze trzech jeszcze walczących graczy i 2 już nieżyjących. Zanim zdążyłem się zorientować co się dzieje, to już nie żyłem. Niestety nikt mnie do życia nie przywrócił, gdyż ta trójka też padła. Dobrze przynajmniej, że wskrzeszenie wiele nie kosztuje.

Ale tak ma być, świat gry się zmienia i w żadnym miejscu poza miastami nie można się czuć bezpiecznie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kolejnych myśli ...

Wspaniale mi się dziś gra ... sam nie wiem czemu, ale nawet kraina Charrów mnie już tak nie odstrasza jak wczoraj. Możliwe że po części poznałem jej dobre strony? Bardzo ciekawy event miałem okazje oglądac i brac w nim udział o czym zapewne i reszta forumowiczów napisze - Zabijanie Giganta atakującego miasto.

Po 12 minutach zjedliśmy mu 25% hp a atakowało go na moje oko koło 23 osób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś też problemy z logowanie w chwili obecnej? Wyrzuciło mnie z gry po komunikacie, że dostępny jest nowy Build, po czym nic nie ściągnęło, a ja nie mogę się zalogować. "The game clien is unable to make connection with log-in server" (impresja z pamięci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie serwery logowania padły mam to samo.

He he poszedłeś po herbatkę a myśmy go ukatrupili, co ciekawe co jakiś czas na miejscu walki pojawiały się bronie zasięgowe którymi mogliśmy nieźle mu przygrzać zadawałem mu lodowym łukiem 800-900 DMG na strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...