Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

Wardi, bój się Boga, jaka Leblanc. Nazwy skilli mesmera są "zerżnięte" z pierwszego Guild Wars, czyli Anno Domini 2005, Leblanc to się wtedy jeszcze nawet nie śniła. Co do podobieństwa systemu - możnaby na siłę szukać jakiś podobieństw, ale trochę to naciągane, od samych podstaw sterowania zaczynając - tam mycha, tu WSAD. A LoL trybu dominion też nie wymyslił, pamiętam go pierwszy raz z Unreala Tournamenta z 1999 - i guild wars bliżej do tego niż do LoL-a. Tak że porównanie jak na mój gust daleko nie trafione, i jak wiele artykułów o GW 2 czytałem, tak nie widziałem żeby twórcy wspominali cokolwiek o wzorowaniu się na Moba-ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ani jeden ze skilli mesmera w jedynce nie był choćby podobny do tych LeBlanc. Mirror Image, Distortion, Mimic, Ethereal Chains. Wszystko to samo. LeBlanc była wzorowana na koncepcie maga-iluzjonisty, a mesmer z GW2 jest do niej bardzo podobny. Zresztą nie tylko do niej. Skill "W" Wukonga z LoL zwie się Decoy, tak samo jak utility skill mesmera. Ba, nie tylko nazywa się tak samo, ale działa zupełnie identycznie - twoja postać robi się niewidzialna i tworzy swojego klona na twoim miejscu. Dostrzegłem jeszcze kilka podobieństw, ale w tej chwili sobie nie przypomnę.

Co do podobieństw obu gier - tu nie chodzi o jakieś śmieszne sterowanie, ale o ogólne założenia rozgrywki i mechanikę walki. Dominion, wiadomo, nie jest niczym nowym, jednak łącząc zasady LoLa i tryb point-capture, na myśl przychodzi od razu Dominion. Dlatego go przywołałem na myśl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przyznam, mechanika tworzenia klonów jest podobna, ale jak już jesteśmy przy LoL-u to pierwszy ją miał Shaco o lata świetlne przed wukongiem i leblanc, a późniejsza dwójka po prostu powtórzyła pomysł z drobną zmianą, jak to się często w LoL-u zresztą zdarza. Nie widzę podobieństwa pomiędzy pozostałymi skillami Leblanc a Mesmera - ani nie ma łańcucha którym strzela, ani nie ma opcji powtórzenia ostatniego skilla, teleport ma, ale działą inaczej ( A założenia i mechanika - tak samo możnaby powiedzieć, że GW2 jest podobne do Skyrima. Trochę jest, trochę nie jest, a porównywanie tego nie wiem czy jest sensowne. Najsensowniej byłoby stwierdzić, że GW2 to ewolucja mechanizów z powodzeniem wprowadzonych w GW 1, z dodatkiem hitboksów i "targetowanych" AOE - i styknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitboxy Amasuke nie powodują że "strzał w głowę to zgon", tylko wykrywają kolizje pomiędzy obiektami w grze - takimi obiektami jak przykładowo twój miecz i moja głowa. Było z tym trochę kontrowersji, bo ludzie zaczęli narzekać na uławienia jakie będa miały tycie Asury, któych trudniej będzie trafić niż potężnych Nornów - ale rozwiązano to chyba dobrze: wszystkie rasy mają dokłądnie takie same hitboxy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie jestem pewien na 100%, ale powinna być dostępna chociaż nie wiem jaki jest sens tej wersji skoro bonusy nie są warte tych dodatkowych 40-50zł.

Chalice of GLory czy Tome of Influence to są itemy, których można użyć raz i nie dają nic specjalnego czego nie zdobędziesz sam przy wieczornym posiedzeniu przy grze. Golem Banker działa chyba tylko 5 dni, co do Summon Mistfire Wolf Elite nie napisali czy jest to "czasowy" bonus skill czy permanentny.

Więc serio... czy to jest warte 40-50zł? ;)

_________________

@Z innej beczki

Podano oficjalną listę światów https://www.guildwars2.com/en/news/introducing-the-worlds-of-guild-wars-2/, więc czy polscy gracze mają już jakiś upatrzony świat/y. W sumie nie mam problemu aby grać z międzynarodówkami, itd. ale może dla odmiany pograłbym z rodakami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 21:00 do północy kolejny stress test :P Mam nadzieję, że gra tym razem mi zadziała. Podczas tego godzinnego testu ostatniego zacinała mi się jak tylko skończył się loading i pokazywała się moja postać... A wcześniej tego nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, poprzednie stress testy też potrafiły grać na nerwach, a to lagiem, a to błędy klienta gry, itd. To chyba normalna przypadłość takich testów jeżeli chodzi o GW2. Mogliby w końcu dodać wskaźnik ping'u tak jak w GW2 żeby człowiek mógł widzieć co jest grane z połączeniem, a nie zastanawiać się na pałę czy serwer będzie lagował i czy ma wybrać inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano oficjalną listę światów https://www.guildwar...f-guild-wars-2/, więc czy polscy gracze mają już jakiś upatrzony świat/y. W sumie nie mam problemu aby grać z międzynarodówkami, itd. ale może dla odmiany pograłbym z rodakami wink_prosty.gif

Szczerze mówiąc może teraz pojadę po stereotypie, ale w sumie też chciałbym wiedzieć gdzie pójdzie główna polska fala, żeby nie musieć być jej częścią :D Choć jeśli okaże się, że spora grupa forumowiczów wpadnie właśnie na "polski" serwer, żeby tam założyć 'gildię' dla ludzi z FA to pewnie zastanowię się dwa razy gdzie będę chciał pójść. Na amerykańskie na pewno nie wpadnę przez możliwe lagi, o francuskich, niemieckich nie wspominając, bo język. Z drugiej strony, parcia ogromnego na gildię nie mam, ale zawsze milej w towarzystwie ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze grywałem na serwerach zagarniętych przez Polaków, nigdy nie było tam tragicznie. Właściwie więcej przykrości spotykało mnie ze strony międzynarodowej.

Sam zastanawiałem się nad kupnem GW2 mam nadzieje że świat mnie nie przytłoczy ograniczeniami lub zbytnią pustką zwierzyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wybrać się na Aurora Glade :D Nazwa bardzo miła ;]

Ogólnie możnaby założyć wtedy gildię, jednak coś mi się wydaje, że trzeba trochę za to zapłacić w growej walucie.

@Black Shadow

Powiedz, jak będziesz miał swój egzemplarz to się zmówimy na granie przez Skype :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że trzeba trochę za to zapłacić w growej walucie

Całe 1 sztuka srebra. :trollface: Spokojnie po paru sercach na nooblandach można zebrać fundusze.

Osobiście planuję grać na Far Shiverpeaks, ale i tak nie widzę jakichś mocarnych problemów z tym wyborem, ze względu na mniejsze ciągi do pvp z mojej storny. Na pve ze znajomymi, guesting powinien spokojnie wystarczyć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano oficjalną listę światów https://www.guildwar...f-guild-wars-2/, więc czy polscy gracze mają już jakiś upatrzony świat/y. W sumie nie mam problemu aby grać z międzynarodówkami, itd. ale może dla odmiany pograłbym z rodakami wink_prosty.gif

Szczerze mówiąc może teraz pojadę po stereotypie, ale w sumie też chciałbym wiedzieć gdzie pójdzie główna polska fala, żeby nie musieć być jej częścią biggrin_prosty.gif Choć jeśli okaże się, że spora grupa forumowiczów wpadnie właśnie na "polski" serwer, żeby tam założyć 'gildię' dla ludzi z FA to pewnie zastanowię się dwa razy gdzie będę chciał pójść. Na amerykańskie na pewno nie wpadnę przez możliwe lagi, o francuskich, niemieckich nie wspominając, bo język. Z drugiej strony, parcia ogromnego na gildię nie mam, ale zawsze milej w towarzystwie ;p

Podczas BWE3 "oficjalnym" polskim serwerem było Blacktide. Ja również tam grałem i żadnych trolli czy co gorsza "polaczków" nie widziałem. Zresztą "polaczki" trollują tylko w grach darmowych więc nie obawiałbym się ich. Jak GW2 wyjdzie prawdopodobnie znowu wybiorę Blacktide.

Aurora Glade biggrin_prosty.gif Nazwa bardzo miła ;]

No niestety nie będzie serwera Kourna, który był podczas BWE3, bo wymawia się to to

kurna

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak będziesz miał swój egzemplarz to się zmówimy na granie przez Skype tongue_prosty.gif

Nie ma żadnego problemu. Obstawiam, że albo skajp albo TS3 będą najbardziej odpowiednimi narzędziami do wspólnej gry i zresztą trzeba już wypatrywać odpowiedniego tematu w GwS ;] Ostrzegam tylko, że nie mam żadnego headstartu i tym bardziej niecierpliwie czekam na premierę ^_^

Na pve ze znajomymi, guesting powinien spokojnie wystarczyć. smile_prosty.gif

Jest tak, że na danym serwerze robimy jakąś postać i jest ona na stałe przypisana - chyba, że dodadzą opcję migracji - czy też można sobie skakać między serwerami a baza postaci nie jest z nimi połączona? :) Szczerze mówiąc mam jakąś tam wiedzę o grze, ale zupełnie nie wiem jak właśnie w tym aspekcie wygląda sprawa, możliwe, że przez nieuczestniczenie w żadnych beta testach ;p Tzn. też wiem, że np. w 'walkach światów' każdy z mechanicznego punktu widzenia będzie na równi i o wyniku walk zadecydują skille oraz taktyka graczy. Chyba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, że na danym serwerze robimy jakąś postać i jest ona na stałe przypisana - chyba, że dodadzą opcję migracji - czy też można sobie skakać między serwerami a baza postaci nie jest z nimi połączona?

Na początku rozgrywki, przy tworzeniu pierwszej postaci, będzie wybór home world. Ów home world wyznacza dwie rzeczy - po jakiej stronie możesz walczyć w WvWvW i jakie bonusy (i czy w ogóle) twoja postać będzie miała. Guesting będzie teoretycznie dostępny na zasadzie: jak długo na danym worldzie są twoi znajomi - tak długo możesz z nimi grać w pve. Normalne pvp to chyba jeszcze inna para kaloszy. Gildie też są multiświatowe, chociaż też obowiązuje "na WvWvW grasz tylko z tymi, co mają ten sam home world". A migracje między worldami też są - od 500 do 1800 gemów za taką przyjemność, raz na tydzień i kasacja bonusów z WvWvW. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, że grałem podczas poprzedniego beta weekendu to dopiero wczoraj podczas stress testu zdałem sobie sprawe jak bardzo rozbudowany jest kreator postaci (w szczególności pod względem wyglądu).

Biorąc pod uwagę fakt, że przy innych produkcjach mmo tworzenie mojego towarzysza zabierało mi zazwyczaj 1-1,5 h, to tutaj na mojego przyszłego Sylvari będę musiał przewidzieć conajmniej 2 godziny smile_prosty.gif

przy okazji, również chętnie pograłbym z Wami na skype.

nie zależy mi na gildii tylko na wspólnym graniu z paroma osobami

smile_prosty.gif

jeśli chodzi o serwery to jestem otwarty na propozycje.

byle był w dużej mierze anglojęzyczny

osobiście narazie myślałem m.in o Aurora Glade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dużo gram we wszystkie MMORPG-i, a w guild wars jedynce spędziłem pół życia, ale kiedy odpaiłem guild wars 2 poczułem się trochę zagubiony: nietypowe sterowanie (widząc przeciwnika odruchowo go zaznaczyłem myszą i nacisnąłem spację - na co moja postać grzecznie podskoczyła. Uśmiałem się iedy tydzień później kumpel zrobiłe dokłądnie to samo), ogrom rzeczy do zbadania - tysiąc różnych typów handlarzy i trenerów, rzemieślnicy, craftwoanie, szycie, jubilerstwo i gotowanie, co chwilę w prawym górnym rogu pojawia się informacja, że coś jest do zrobienia, w czymś borę udział, coś się nie udało, gdzieś zwyciężyłem - trochę mi zajęło zorientowanie się w tym wszystkim. Ale nie jest to jakaś wiedza tajemna, wszystko jest dla ludzi, Guild Wars różni się od reszty, ale moim zdaniem ewidntnie na korzyść.

Chętnie też bym z kimś bezstresowo pograł - serwer raczej nie gra roli, w trakcie bety grałem na flagowym polskim Blacktide, i jedyne co mi w nim przeszkadzało to miażdżąca przewaga w WvWvW, ale już za trzecim beta eventem trafiliśmy na w miarę równe serwery. Aczkolwiek jak się tam wbije całą polska, to faktycznie może się zrbić tłoczno, więc jak ktoś ma upatrzony jakiś inny, to niech zarzuci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery (^_^) tym więcej ludzi wchodzi do tego tematu jak widzę ;) Ciągle czytam o nowościach związanych z grą, ciągłe szperanie njusów a i tak jestem głodny tego aby 26go usiąść sobie w HS i zacząć grać :)

Jak wygląda obecnie optymalizacja gry? Stress Testy coś wykazały i ANet to poprawi, czy nie trzeba się bardzo martwić? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi smyrało jak złoto. Ale też kompa mam nienajgorszego: GeForce 460 GTX 1 giga, procek athlon dwurdzeniowy 3,1 ghz, 4 giga ramu. Wystarczyło, żeby puścić w max detalach i komfortowo grać. Klatkowało w WvWvW jak się rzuciła setka graczy z jednej i z drugiej strony, ale moim zdaniem była to wina bardziej lagów sieciowych niż wydajności sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...