Skocz do zawartości

Guild Wars (1, 2)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dedyka PL przez pierwsze pół, a nawet rok raczej nie będzie. Dlatego pewnie EU, bo raczej nie US. xD

Ogólnie szkoda mi, że EK jest dostępne tylko w pre-purchase. Ja bym chętnie kupił, jako pre-order, ale nie było innego wyboru, więc zakupiłem teraz ;/

No ale wiem przynajmniej, że na 100% ją dostanę xD(o ile wcześniej nie rozpęta się III wojna światowa lub gram.pl nie zbankrutuje)

@up

Tej gry jeszcze nie ma(GW 2, był tylko prepurchase, nawet daty premiery nie ma). GW 1 i wszystkie dodatki można jeszcze kupić. Na angielskim dystrykcie jeszcze grają, a ArenaNet powiedzieli, że pierwsza część będzie działać ,,do ostatniego grającego na serwerze", więc spoko xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że granie w GW1 żeby wyrobić sobie oponie o GW2 nie ma za bardzo sensu bo to praktycznie dwa różne mmo (mechanika rozgrywki i całego świata, jego rozmiary i większość zasad panujących w obu grach jej po prostu inna). Ale można pobawić się w GW1 żeby popracować nad lore... jeżeli ktoś teraz ma na to w ogóle czas.

Co do grania solo w GW2 to ArenaNET zapewniała że "da się", chociaż i tak jak to w każdym MMO bywa, grający solo prędzej czy później znajdują jakichś sprzymierzeńców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-purchase Guild Wars 2 już doszło, gra zarejestrowana, teraz tylko czekać aż prześlą link do pobrania.

W jedynkę nigdy nie grałem, ale czytałem opinie, jak najbardziej pozytywne.

A że GW2 miało niedługo wyjść, to zamiast kupować GW1, stwierdziłem że zachowam kasę na dwójkę.

Co do grania solo, miałem tak samo w SWTOR. Mniej więcej do 30 poziomu grałem samotnie, a później siłą rzeczy, nawiązałem znajomości i wykonywaliśmy questy w kilka osób.

Taki urok MMO, mimo iż na początku chcesz grać samotnie, prędzej czy później spodoba ci się granie z innymi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. System zadań i eventów działa tak, że każdy gracz biorący udział (choćby robił mało, albo krótko) zostaje nagrodzony i tak zwane "party" są właściwie tylko dla grających razem znajomych, żeby mieli czat i widzieli się na mapce.

Przykład - pojawia się event/zadanie, by zabić jakiegoś mocnego stwora, który rzadko się respawnuje. Nie musimy zbierać grupy, szukać: "LFM Quest X 1 DPS!", tylko po prostu idziemy tam i spotykamy tam już innych graczy, którzy może już zaczęli go bić, my też zaczynamy, a jak stwór pada, wszyscy otrzymują XP, Karmę i ewentualnie loot. Dodatkowo zadania skalują się w zależności od ilości osób na danym obszarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyłączam się do tematu dopiero teraz. Czytając Wasze posty trochę mnie uspokoiliście, że gw2 będzie zupełnie inne niż guild wars i, że i tak uczyć się trzeba będzie od nowa ( w " jedynkę " nie grałem ), ale ja nie o tym ... mam pytanie, które może wcześniej padło, ale nie chcę czytać 70 stron tematu. Mianowicie jeśli chodzi o pre-purchase to jest to wersja angielska jak mniemam, czy zatem powstanie również polska, czy lepiej od razu sobie kupić i cieszyć się dodatkami wersji pre-putchase czu liczyć na powstanie wersji PL w premierowym wydaniu ( jezyk nie robi dla mnie różnicy, ale zawsze to przyjemniej czytać po polsku więc nie kierujcie się abym ewentualnie czekał na zasadzie, a moze jednak ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Gdyby zrobili wersję polską gry, to by musieli postawić także osobne serwery dla polaków. Nie dałoby się czytać tego spamu na chacie gry w różnych językach.

Brak polonizacji nie jest taki zły. Osoby, które słabo znają angielski prędzej nauczą się tego języka. W przeszłości właśnie dzięki grom mmo nauczyłem się angielskiego, po ty by się móc z innymi porozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja nie jest wykluczona, jednak najwcześniej pojawi się dopiero rok po wydaniu gry. Zatem ci, którzy bez polskiej wersji nie mogą grać(nie potrafią) przyjdzie trochę poczekać. Zostanie jeszcze GW 1, choć gra jest inna (przyznaję) niż GW 2.

PS. Dostałem kodzik pre-purchase. Nie wiem, po co taki wielki karton mi przysłali(na pudełku, prócz fakturki, też napisali, że ma podwójne dno -_-). Już niedługo napiszę maturę, więc czekam na te beta testy, bo będę miał czas wypróbować grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Gram.pl ma chyba kompleks większości, jeżeli chodzi o opakowania, w których wysyłają towar XD Tak czy owak, mam nadzieję, że pierwsza (chyba) semi-otwarta beta odbędzie się niedługo.

@GW2 i spolszczenie

Szczerze? Po co? Mamy 21 wiek, ludzie uczą się podstawowego angielskiego, a przynajmniej rozumienia owego języka w kilka tygodni obcując jedynie z mediami. Ja osobiście nigdy nie uczęszczałem na kursy z angielskiego, a obecnie czytam książki po angielsku rozumiejąc ponad 95% tekstu w lot minus słowa specjalistyczne, etc. Dialogi w grze nie są złożone ani nie są trudne w zrozumieniu, wiem, że dla niektórych gra po polsku jest wygodna, ale to jest nic innego niż zaganianie siebie samego w kozi róg odnośnie języków. Pamiętam swego czasu obcując z japońskim tylko via media, potrafiłem zrozumieć w grze MMO Japończyka posługującego się podstawowymi zwrotami i w sumie trochę mu pomogłem. IMHO nie powinno się stronić od zrozumienia danego języka, tym bardziej międzynarodowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler dość dobrze w ostatnim AR wyjaśnił wyższość dubbingu angielskiego nad polskim. Napisy ok, niechby zrobili tak jak Hiszpanom, ale znając naszych wydawców, na 99% pokusiliby się o pełną lokalizację, a to znacznie zubożyło by rozgrywkę (aksęt, milordzie....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

*Dla niektórych: nie chodziło mi o górę jednego jezyka nad drugim czy uczenie się poprzez granie i opowiadanie mi o tym, że to nie problem bo angielski znam bardzo dobrze. Chciałem się tylko upewnić czy lepiej kupić pre-purchase, czy czekać na premierę licząc, że w tamtym dniu gra będzie spolszczona ( po prostu wolę pograć po polsku, zważając na to, że angielskiego używam dość często ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wolisz grać po polsku pomimo tego, że dobrze rozumiesz angielski? Rofl, ja gram po angielsku kiedy tylko mogę, a jak zakupiona przeze mnie gra jest po polsku, bez możliwości zmiany na angielski, po prostu nie instaluję z płyty, tylko ściągam pełną angielską wersję z torrentów (piractwo to nie jest, bo licencję na korzystanie gry zakupiłem i mam prawo ją ściągać z jakichkolwiek źródeł, nie muszę grać z płyty).

Anyway, żywię WIELKĄ nadzieję, że GW2 nie zostanie spolszczone. Nie ze złośliwości, po prostu wiem, że: a) zrobią pełną zdubbingowaną wersję zamiast samych napisów, b) to spolszczenie będzie śmiechu warte, c) zlecą się 10-latki, które nie umieją angielskiego i zrobi się z tego drugi Kamadan pol-1. Tego absolutnie nie chcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra oryginalnie stworzona po angielsku kompletnie traci klimat kiedy zostaje spolszczona. Jeszcze napisy można przeżyć, ale dubbing już kompletnie odpada. Polskich serwerów i tak nie będzie, a prędzej czy później i tak będziemy obcować z ludźmi porozumiewającymi się po angielsku, więc nie widzę sensu utrudniać sobie gry. Jeżeli polak ma lokacje przetłumaczone na polski, a między czasie rozmawia z kimś kto używa nazw tych samych lokacji (czy np: przedmiotów) po angielsku to dochodzi to niepotrzebnego zamieszania. Pamiętam że i są w grach problemy potem jeżeli lore jest kiepsko przetłumaczone, dwie różne grupy potrafią inaczej zrozumieć tą samą treść XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za całkowitym spolszczeniem, ale napisy by miło było otrzymać ... i nie jestem pierwszym użytkownikiem zarówno angielskiego jak i polskiego w grach który woli takie rozwiązanie.

@KewL

To prawda, zabawa z lokacjami różnojęzycznymi grając na serwerach europejskich ( nawet jak dadzą wersję Polską to nigdy z nią nie zagram jeżeli bym musiał grać na polskich serwerach ) to faktycznie niepotrzebne utrudnienie. Jednak sprawę przedmiotów da się prosto rozwiązać ( tu mi się podoba, nie wiem czy gdzie indziej również istniejący, system z conana ),czyli po wklejeniu danej nazwy itemu na chat, pojawia się jego nazwa i opis w języku gracza który ją ogląda, a nie tego który to wrzucił; tym sposobem może oglądać to samo Francuz, Hiszpan, czy Anglik nawet jeśli przedmiot był wklejony przez Polaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za całkowitym spolszczeniem, ale napisy by miło było otrzymać ... i nie jestem pierwszym użytkownikiem zarówno angielskiego jak i polskiego w grach który woli takie rozwiązanie.

Ano, nie jesteś :) Również uważam, że trochę angielskiego się jednak przyda - trochę się pomęczę, ale przynajmniej będę trochę do przodu z tym językiem :P I napisy PL byłyby dobrym rozwiązaniem, choć słyszałam, że w dniu premiery ich nie będzie. Ale właściwie jestem pewna, że w końcu będą one dostępne w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No tak, jeśli polonizacja nie jest dokładna, to ja się za każdym razem zastanawiam po co ona w takim razie w ogóle jest... do teraz prześladuje mnie obraz słowa "Najwyższy" zamiast "Suweren" z książki serii Mass Effect :dry: A przy Guild Wars też wolałabym nie nabawić się jakiegoś urazu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce fajne było przytrzymywanie klawisza R-CTRL, by szybko zmieniło na drugi język - jeśli grałeś po polsku, zmieniało ci chwilowo na angielski i odwrotnie. Świetna sprawa dla tych właśnie, którzy nie chcieli niedomówień w handlu z innymi graczami, jak i dla tych, którzy nie rozumieli pojedynczych angielskich słów i na szybko sprawdzali, co to znaczy po polsku. Mogliby takie coś wprowadzić w GW2. W GW1 polonizacja była naprawdę na wysokim poziomie, no może prócz kilku "kwiatków" jak popielcy XD

@down

jest link do tego filmiku na youtube - wygodniej. Ten gameplay jest chyba jednym z najlepszych jakie do tej pory widziałem, na dodatek z komentarzami developera. I tak, to jest mesmer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl mnie powala, najpierw jest parcie na to kto pierwszy kupi i nie ma żadnego sensownego info na temat ilość kopi gry "pre-purchase" co zmusza ludzi do kupna Digita'la i rezygnacji z "pudełka". A teraz jak niby nigdy nic widnieje na Gram.pl "pre-purchase" czyli pudełeczko i nikt tego nie tyka....

Może Gram.pl jest jednym z największych dystrybutorów gier, ale ich kompetencje w materii informowania klientów odnośnie "chodliwego" towaru są żałosne =.="

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...