Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Modernizacja komputera

Polecane posty

Witam, ostatnio znowu mnie naszła ochota na modernizację kompa. Nie jest może tragicznie, ale pomyslałem o monitorze 22`(obecnie 19), a to spowoduje, że karta nie pociągnie. Przy okazji nie chciałbym wydawać majątku.

Oto co mam:

- monitor: LG 1900E

- CPU: P2C E2200

- Mobo: MSI P45 Neo2-FR

- RAM: Patriot 2x1GB 800MHz

- PSU: BeQuiet 400W (rocznik 2001 :wink: )

- GPU: Palit GTS 250 512MB (do d.. ze względu na turbinę odrzutowca, którą mozna co prawda wymienić, ale..)

Obecnie zastanawiam się nad:

- monitor: LG E2240S

- CPU: AMD Phenom II X2 550

- Mobo: ASROCK 880GXH/USB3 (nie wiem jak ja przeżyję płytę Asrocka :ohmy: )

- RAM: GEIL DDR3 2GB 1333MHz (docelowo będzie druga kość)

- PSU: OCZ Fatal1ty 550W (lub jakiś inny OCZ, BeQuiet; innego nawet nie polecajcie)

- GPU: GIGABYTE GF GTX 460 768MB

Będę wdzięczny za porady i słowa krytyki. Zastanawiam się jeszcze czy puki co nie zmienić tylko PSU i GPU, ale kto wie kiedy będzie to potem. Za wszystko powyżej chciałbym wydać max. 2300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konfiguracja ma posiadać system?

Moja propozycja:

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X Flex + Wentylator SilentiumPC Zephyr 120 - 138,21zł

Procesor AMD Phenom II X4 965 (AM3/140W) BE - 604,70zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 220,98zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E - 799,99zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 141,99zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 146,99zł

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular - 228,99zł

2281,85zł (ram.net.pl)

Złożenie czegoś razem z systemem i monitorem jest stosunkowo trudne, więc odłożyłbym ten zakup. Monitor może na razie zostać, system (Windows 7) należy dokupić razem z następną kością RAM-u 2GB, w niedalekiej przyszłości.

Procesor w wersji Black Edition (łatwiejsze podkręcanie), bardzo dobre chłodzenie na Niego, karta graficzna w wersji 1GB z niezłym chłodzeniem, bardzo dobra płyta główna, najszybszy dysk na rynku oraz zasilacz z modularnym okablowaniem. Zakładam, że obudowa oraz nagrywarka zostaje, tak?

Oczywiście, mogę podać drugą propozycję, z systemem i monitorem, choć to będzie trudne zadanie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mimo wszystko będę obstawał przy monitorze. Właściwie tylko po to chcę zmienić kompa aby mieć te 22 cale.

Chłodzenie na CPU napewno wybiorę dobre - obecnie Scythe ninja. Czy Phenom II X4 965 nie jest przesadą? Asrock bardzo żle mi się kojarzy, ale skoro wszyscy go polecają to trzeba to rozważyć. A co z USB 3.0? Warto w to teraz inwestować? Co do pamięci to bardzie odpowiadałyby mi jakieś Geile, Patrioty itp. niż Goodramy. Pozostaje jeszcze kwestia PSU - czy 500W to nie za mało? W kalkulatorze wyszło mi, że dla takiego zestawu (z zapasem) dobry będzie 550W.

Jesli chodzi o dysk, to mam nowy Seagate 500GB i nieco starszy Samsung 250GB. Oba na SATAII. Przy tym puki co zostanę. System narazie XP, ale potem myslę na W7. No i a`propos 32 czy 64bit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 64-bit. ASrocki kiedyś były takie sobie, ale teraz są na poziomie Asusa/Gigabyte/MSI. Bierz X4 955 i do tego Zalman CNPS10X FLEX + SilentiumPC Zephyr 120mm. X4 965 nie opłaca, dajesz kilkadziesiąt złotych więcej za 200MhZ, które sam sobie podkręcisz. Narazie zostaw obecny monitor, później dokup np. BenQ G2220HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli mnie ten wasz procesor. AMD Phenom II X4 965 jest dwa razy droższy od AMD Phenom II X2 550 - czyli jakieś 300zł. Pozatym planuję (jak się uda) odblokować dwa rdzenie w PII i mieć cztery za free.

Reszta porad w miarę mi pasuje - może za wyjątkiem Goodramów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli mnie ten wasz procesor. AMD Phenom II X4 965 jest dwa razy droższy od AMD Phenom II X2 550 - czyli jakieś 300zł. Pozatym planuję (jak się uda) odblokować dwa rdzenie w PII i mieć cztery za free.
Jeśli dajesz autorowi tematu gwarancję, że na 100% odblokuje się dodatkowe 2 rdzenie, to jestem za tym rozwiązaniem... To może się udać wtedy, gdy masz szczęście albo poprosisz, żeby w sklepie dali Ci konkretną sztukę z danej serii (nie wiem, czy w ram.net.pl i w innych sklepach jest to możliwe). Lepiej, tak jak już wspomniał yoyo2, kupić wersję II X4 955 C3. :)

Pozostaje jeszcze kwestia PSU - czy 500W to nie za mało? W kalkulatorze wyszło mi, że dla takiego zestawu (z zapasem) dobry będzie 550W.

Kalkulatory najczęściej trochę zawyżają wartości, możesz podać, z jakiego korzystałeś? Ten zasilacz jest ok, powinien wystarczyć.

Asrock bardzo żle mi się kojarzy, ale skoro wszyscy go polecają to trzeba to rozważyć.

Robią dobre i tanie płyty na AM3. :) Choć kiedyś płyty AsRocka nie były wychwalane, niedawno się to zmieniło :).

Co do pamięci to bardzie odpowiadałyby mi jakieś Geile, Patrioty itp. niż Goodramy.

GoodRamy są bardzo dobre (a z jakością Geilów można polemizować ;)). I tanie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...