Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas013

Komputer + monitor za 5500 zł

Polecane posty

Za taką cenę OC to niemal obowiązek. Zróbmy sesję terapeutyczną - dlaczego nie chcesz podkręcać? W międzyczasie coś poskładam.

Jeżeli obowiązek to cóż, dostosuję się. A serio, jakoś nigdy nie przepadałem za tym. Na swoim starym kompie (stacjonarnym) nie podkręcałem, a spokojnie mogłem i tak jakoś mi zostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, jak sprzęt odpowiednio złożony, to i OC będzie proste i przyjemne :wink: . Zresztą OC Intela, którego Ci polecę, jest bardzo łatwe. Poczytaj mój poradnik, link w sygnaturze.

Proponuję:

Procesor : Intel Core i5 760 - 750 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + Revoltec RL039 120mm - 25 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D-E - 502 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1600MHZ ECO - 419 zł

Karta Graficzna : InnoVision GeForce GTX480 1536MB DDR5 - 1504 zł

Zasilacz: OCZ Z-Series 650W - 411 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 173 zł

Napęd : NEC AD-7240S SATA - 79 zł

Obudowa : CoolerMaster Dominator II 692 Advanced - 319 zł

Monitor : Dell U2311H - 1048 zł (Agito.pl)

RAZEM : 5365 zł (techplanet.pl)

Poleciłbym Xeona X3440, który jest w praktyce Core i7 860 z mniejszym taktowaniem, ale nie jest dostępny. Jeśli będzie, to bierz śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas zmienić nawyki :P Jak się Gi3r3k bierze za składnie zestawu to spadam bo nic tu po mnie ;)

Czyli mi się udało "dorwać" specjalistę. Dobrze, dobrze :).

A teraz pytanka do Gi3r3ka:

Karta graficzna, cena baaardzo zachęcająca, a firma? Ostatnio przeglądając sklepy na nią trafiłem i nie wiem "co to".

Monitor, a dokładniej matryca IPS. Mam nadzieję że do giercowania się nada, bo coś mi się w głowie kołacze, że IPS to średnio się do tego nadaje, ale oczywiście mogę się mylić.

I na koniec, poprosiłbym o polecenie dysku 1TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna, cena baaardzo zachęcająca, a firma? Ostatnio przeglądając sklepy na nią trafiłem i nie wiem "co to".

Cóż, jedna z wielu firm sprzedających karty. Sam mam GTXa 470 tej firmy (InnoVision=Inno3D) i nie narzekam, bo wszystkie GTXy 470/480 (prawie, Palit i Gainward miały swoją konstrukcję) to karty dostarczane przez NV i różniące się jedynie naklejką.

Monitor, a dokładniej matryca IPS. Mam nadzieję że do giercowania się nada, bo coś mi się w głowie kołacze, że IPS to średnio się do tego nadaje, ale oczywiście mogę się mylić.

To już jest mit :wink: . Monitor jest świetny i nie ma co oszczędzać. Najlepsze monitory to na pewno nie TN.

I na koniec, poprosiłbym o polecenie dysku 1TB.

Samsung wersja 1TB, czyli konkretnie HD103SJ (235 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gi3r3ku prosiłbym jeszcze o małą interwencję. W sklepie, w którym zamierzam złożyć sprzęt niestety nie posiadają RAMów i zasilacza, mógłbyś to czymś zastąpić?

Edit: Może coś od Chiefteca i Kingstona?

Może być Chieftec APS 650W i Kingston HyperX 1600MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Komp złożony i wyceniony (5865 zł). Wyszło troszkę drożej, ale dodałem sobie klawiaturę i lepsze chłodzenie na procka (Zalman CNPS10X Extreme), jutro udam się do sklepu i postaram się coś utargować. Jeszcze jedno dodatkowe pytanko, do tego chłodzenia nie jest potrzebny żaden dodatkowy wiatraczek, tak? Dziękuję za poświęconą wiedzę i czas :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...