Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafik787

Komputer do 700-800zł.

Polecane posty

Cześć. Pisałem kiedyś podobny temat, ale wtedy miałem 2500zł na komputer. Z różnych powodów nie zakupiłem go. Teraz sytuacja baaaardzo się pogorszyła. Mam ok. 800zł. Najlepiej żeby komputer był jak najtańszy. Ma być do grania, na średnich/wysokich detalach (Chcę zeby poszły: GTA IV, Dirt 2, GRID , BFBC2 i w szczególności - Mafia II). Chcę kupic: Procesor (AM2/AM2+ albo LGA755), MoBo (pewnie z integrą - wątpie żeby w tej cenie zmieściła się GPU...), zasilacz, dysk (samsung F3), RAM (2GB), jeśli się zmieści to jakaś w miarę grafika. Komputer może być z allegro, części mogą być używane. Na razie myślałem nad jakimś Athlonem 64 X2, 2GB DDR2, płytę dobrą do O/C, zasilacz - pewnie Seasonic 400W albo Fortron GHN, i jeśli by wystarczyło kasy - grafa (GT240, HD4670) Z góry dzięki! :]

@EDIT Budę i napęd mam. Obudowa ma 7 latek, ale myślę że wszystko się zmieści (ModeCom Feeling)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM: DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 143 zł

Dysk: Samsung 500GB HD502HJ 147 zł

PSU: Seasonic SS-400ET 400W OEM 115 zł

Mobo: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 219 zł

Procek: AMD Athlon II X2 245 BOX (AM3) (65W,45NM) 215 zł

Razem: 839 zł /ram.net.pl/

Nie da rady chyba sklecić nic lepszego. Sprzedaj swojego obecnego kompa. Dostaniesz za niego ze 3 stówki i kup grafę lepszą. Na razie przełóż starą grafę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przełóż starą grafę.

GPU : ASUS Radeon HD3650 512MB AGP 128bit DDR2

Jeśli jesteś taki magik to mi to zrób :P

Napisałem przecież, że zestaw może być na AM2/AM2+/LGA775 i że części (ew. cały komp) mogą być używane.

Proszę o wypowiedzenie się również innych ekspertów (luq92, org, Gi3r3k itp.).

PS. Myślę że cena ze sprzedaży kompa jest już wliczona w cenę nowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, mam teraz ciężką sytuacje finansową...

@EDIT KLIK ----> Udławiłem się :laugh:

@EDIT2

KLIK ----> Całkiem niezly zestaw... jak z płytą i prockiem? Dobre do O/C? Grafika na razie wystarczy, Ram OCZ, zasilacz Amacroxa... No i za 800zł... Co wy na to? (Wiem, że podstawka nie jest już rozwijana, ale mi na tym nie zależy... I tak komputer modernizuje raz na 2 lata...

@EDIT3 Proszę o wypowiedzenie się bardziej doświadczonych ekspertów.

@EDIT4 Jak by co to mogę zostawić narazie dysk twardy i dokupić później (Maxtor 6Y080P0 - o ile się podłączy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestawik jest dobry?

Zasilacz do obudowy Seasonic SS-400ET 400W OEM

114,97zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

142,99zł

Płyta główna Asrock N68C-S UCC Bulk Socket AM3

136,44zł

Procesor AMD Athlon II X3 435 BOX (AM3) (95W/45NM)/Procesor AMD Athlon II X2 240 BOX (AM3) (65W,45NM)

297,99zł/213,99zł

Razem: 692,39zł/608,39zł

Czy ta płyta jest dobra i czy pozwoli na dobre O/C i odblokowanie rdzeni? (w przyszłości jakiś zalman performa, tak do 3,8 GhZ)? Czy mój dysk (Maxtor 6Y080P0) podłączy się pod tą płytę? (O ile się nie myle to ATA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem różne rzeczy i postanowiłem. Komputer ma być używany. Najlepiej na LGA 775 albo AM2+. (AM2 nie bo nie można włożyć tam Quada. Cena nie zmieniła się, ew. mozna to 50 zł dołożyć (ale lepiej jak najtaniej.). Myślałem narazie nad używanymi (z allegro.pl) E5200, Gigabyte P35-DS3L (chyba tak to się pisze :P ), GoodRam DDR2 2GB 800 MhZ (nowe.), Seasoniciem 400W nowym i 9600GT używaną. Wychodzi ok. 830zł. Macie jakieś lepsze propozycje? (Gi3r3k, luq92,org i inni którzy się znają)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym polował na używany sprzęt z AM3, a nie s775. Chyba, że nie chcesz w przyszłości nic rozbudowywać. Co do procka, to dwóch rdzeni nie ma co szukać. Najlepiej rozejrzeć się za Quadem 6600 w rewizji G0. Co do płyty, to mam taką samą i szczerze polecam. Karcioszkę zmieniłbym na coś mocniejszego, choćby 9800 lub GTS250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Procesor : AMD Athlon II X3 445 - 284 zł (ram.net)

Płyta Główna : Asrock K10N78D - 179 zł (ram.net)

RAM : GoodRam 2GB 800MHz DDR2 - 146 zł (ram.net)

Karta Graficzna : X1950XT/PRO/8600GT - ~110 zł (kolejność nieprzypadkowa, allegro)

Zasilacz: Seasonic SS-400ET 400W - 115 zł (ram.net)

RAZEM : ~834 zł

Tak, postawiłbym bardziej na procesor i płytę (BTW można na niej odblokować rdzenie/cache L3), kartę zawsze można zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Gi3r3k ty zawsze coś wymyślisz :) Nie słyszałem tylko o tej płycie. Miałeś z nią styczność? Fajnie że ma funkcje odblokowania, na pewno spróbuje. Będzie ona dobra do O/C? (podkręci się procka do chociaż 3,8GhZ na np. Performie?) Poczytam jeszcze testy tej karty :happy: Dziękiii! :cool:

@EDIT

A jaka wersja? 256 czy 512MB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Gi3r3k ty zawsze coś wymyślisz :)

No ba :wink: . Tylko widzę, że popełniłem błąd - pamięć oczywiście DDR2 :smile: .

Nie słyszałem tylko o tej płycie. Miałeś z nią styczność? Fajnie że ma funkcje odblokowania, na pewno spróbuje. Będzie ona dobra do O/C? (podkręci się procka do chociaż 3,8GhZ na np. Performie?)

Cóż, wiele informacji nie ma. Ktoś na PCLabie podkręcił na tej Semprona 140 do 3,5GHz, ale screenów brak. Plus kilka tematów o odblokowanych na tej płycie procesorach. W każdym razie jestem pewien, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, nawet używki, która miała by ACC/NCC.

A jaka wersja? 256 czy 512MB?

Oczywiście poluj na 512MB (zwłaszcza jeśli chodzi o X1950XT), ale 256MB w ostateczności może być. Poluj na forach, sporo okazji się trafia, polecam forum PCLaba.

Tu masz ciekawą ofertę - Athlon X4 + GB GA-790X-UD3P za 400 zł, czyli w sumie 35 zł drożej. Możesz zagadać do gościa - LINK.

BTW mam do sprzedania X1950Pro 256MB (TAKĄ), leży na półce i kurzy się... Nie mogę się zebrać, żeby ją sprzedać. 100 zł włącznie z przesyłką, mała wada - jedno DVI nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... 220+280 to 500zł a nie 400 :P

Ups :icon_redface: . Tak to jest, jak się na szybko liczy i nie sprawdza...

Nad kartą się zastanowię, wejście DVI i tak nie jest mi potrzebne - w monitorze mam tylko VGA :P

Pewnie. Nie naciskam, bo i tak te karty po tyle chodzą, więc nie powinienem mieć problemów z jej sprzedażą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a ten chipset nForce 720 jest dobry? I czy za mój procek, MoBo, GPU, 2PSU (topower 350W i Modecom 300W) i ram dostanę 400zł? Użytkownik Adrian1911 powiedział że dostanę, ale chce wiedzieć to na 100%. Nic sensownego taniej już się nie da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A może jakiś Xbox 360 Arcade (Jasper)? Wyjdzie taniej... No i wystarczy na dłużej (nie trzeba modernizować). Jak myślicie - Taki komp:

Procesor : AMD Athlon II X3 445 - 284 zł (ram.net)

Płyta Główna : Asrock K10N78D - 179 zł (ram.net)

RAM : GoodRam 2GB 800MHz DDR2 - 146 zł (ram.net)

Karta Graficzna : X1950XT/PRO/8600GT - ~110 zł (kolejność nieprzypadkowa, allegro)

Zasilacz: Seasonic SS-400ET 400W - 115 zł (ram.net)

czy X360 Arcade Jasper + jakaś gra (np. Mafia 2, GTA 4 itp.)? PS3 nawet nie biorę pod uwagę ze względu na wysoką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wolał PCta, bo i grasz za darmo i sobie procka podręcisz :P Ja mam Xboxa, ale gram na nim tylko w FNR4, a nowego PieCa pewnie będę miał do końca października. IMO lepiej sobie kupić kompa. Spróbujesz odblokować 4 rdzeń, albo odblokować do Phenoma II. Jak dostaniesz kasę na święta, urodziny itp, to dokupisz RAM i nową grafę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz na nim tylko w FNR4 bo pewnie masz mocnego kompa :P Ale Xbox jest tańszy, na początku neta mam za darmo (a 120zł na rok to nie jest dużo, w porównaniu z częściami PCta (Ram ok 150zł, grafa 700, dysk 150...). Zresztą od dawna chciałbym mieć Xboxa... No i nie martwię się o wymagania... O cene gier też nie, bo przeważnie kupuje tańsze gry, ew. używki na allegro. Pożyjemy - zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbliżają się święta, więc postanowiłem zakupić komputer (a jednak :D). Cena... MAX 800zł. Chciałbym aby to było coś poniżej tej kwoty, a jednocześnie w miarę wydajne. Na razie mam coś takiego:

Goodram DDR3 2GB PC1333 CL9 110.00 zł

AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX 242.00 zł

Asrock 880GM-LE AMD 880G Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 219.00 zł

Corsair CMPSU-430CXEU 430W 161.00 zł

732.00zł /techplanet.pl/

lub

Procesor AMD Athlon II X3 445, socket AM3, 3,1 GHz, BOX (ADX445WFGMBOX) 248,00

Płyta główna ASRock 880GM-LE 228,00

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) 99,00

Zasilacz SeaSonic SS400ET80+OEM 141.00

Suma 716,00 /morele.net/

Wolał bym w morele.net, ponieważ mają punkt w Łodzi do której mam 50km. Karta zintegrowana, jak będzie kasa kupię nową. Pamięci dokupię 2GB, dysk również.Proszę o ocenę tego zestawu i ewentualne poprawki.

PS: Obudowę mam (ModeCom Feeling), napęd też (jakiś LG), dysk też (Maxtor 80GB + Samsung 32GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być na morelach, to możesz brać swój zestaw. Nic lepszego nie złożysz za tą cenę. Jeśli możesz dołożyć, to kup tego procka. Twój X3 zły nie jest, ale nikt nie zagwarantuje, że odblokujesz rdzeń.

[edit]

@up - Wrrr... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbyś dorzucić to tego jednego rdzenia, to byłoby fajnie. Coraz więcej gier korzysta z czterech jajek, więc miałbyś bardziej przyszłościowego procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...