Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChosenOne

Team Fortress 2, instalacja

Polecane posty

No cóż, zakupiłem TF2 i już mam realny powód żeby narzekać na steam.

Płyta nie odtwarza mi się sama. Muszę ręcznie włączać setup. Włączyłem, zrobiłem steamowe konto, wyczyściłem 7GB miejsca na TF2. Zainstalowałem(tak mi się wydawało?) szybciutko i caaaały czas wyskakuje mi "brak miejsca na dysku". No to dorzucam 1GB miejsca - kicha. Odinstalowałem. I teraz za każdym razem gra chce się ściągać, a nie instalować. O co w tym chodzi?!

EDIT:

Aha - przerywa mi też instalację, bo serwer steam jest zbyt zajęty.

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czy to normalne, że gra zamiast instalować się z płytki najpierw ściąga aktualizacje?

Napiszę po kolei co robię i co się dzieje:

Klikam instaluj - wyskakuje mi miejsce na dysku i wymagane miejsce, i prawdopodobny czas ściągania - wyskakuje mi, że całość gry się pobiera - "przygotowuje instalację" i foldery - przerywa, bo steam jest zajęty - ściąga się jakaś aktualizacja - przerywa bo nie ma miejsca na ściąganie aktualizacji(chociaż jest 1GB).

Coś jaśniej wytłumaczyłem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj odinstalować Steam a gdy będziesz mieć go zainstalowanego kliknij na zakładkę "Gry>Aktywacja Produktu w Steam" i postępuj zgodnie z instrukcją. Wtedy będziesz ściągać pliki potrzebne do gry, a później będzie to instalować. A tak przy okazji. Jeżeli masz internet 1mb. to TF2 będzie ci się aktualizować około 2 lub 3 godziny. Sam wiem bo niedawno kupiłem The Orange Box'a :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już(chyba) zrozumiałem dlaczego tak się działo(znaczy wyskakiwało za mało miejsca na dysku). Steam to na tyle sprytna bestyja, że wlicza w miejsce na dysku do instalacji wszystkie aktualizacje. Tyle, że wlicza ja w czasie instalacji więc na starcie nie jest napisane miejsce na dysku dla gry+aktualizacje, tylko dla gry bez aktualizacji.

Tak więc będę musiał się sprężyć i wywalić ten zapasowy system z dysku(11GB powinno na TF2 wystarczyć?).

PS

Half-Life 2 i Portal działają. Wooohoo. Tylko szkoda, że H-L2 ścina z AA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągam TF 2 z steam i z tego co widzę to jest 9,801 GB

lecz chce sciągnąć na następny dzień kolejne 3 GB (rozłożyłem pobieranie na 3 dni )

lecz dziś włączam steama idaje pobieraj. No i kicha.

Zauważyłem że powyżej transferu pisze ZAWIESZONO i nie chce pobierać.

Ale nie wiem czego pisze 0mb a powinno pisać 7,951 (tyle śćiągnąłem) no i nie wiem co to za problem

Pomozcie !!

PS. i nie wiem czego gdy patrze w elementy pobierane nie ma TF'a 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z innymi grami, np. COD MW2 lub Just Cause 2. Po wielu godzinach szperania, znalazłem rozwiązanie. Aby gra od Steam nie instalowała się z internetu tylko z płyty trzeba:

1. Skopiować całą zawartość płyty na dysk, do jakkolwiek nazwanego folderu.

2. Pobrać z tej strony *1 plik zwany steambackup.exe (klik na steambackup.exe)

3. Wkleić ten plik do folderu z grą skopiowaną na dysk.

4. Uruchomić go i kliknąć na "Restore -Tutaj nazwa gry-"

5. STEAM PODCZAS TEJ CZYNNOŚCI MUSI BYĆ WŁĄCZONY.

6. Zacznie się instalacja z płyty. Po instalacji skopiowane pliki gry z dysku możemy wyrzucić bo nie będą już nam potrzebne.

*1 - https://support.steampowered.com/kb_article...=8794-YPHV-2033

Mam nadzieję, że pomogłem. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.

@patryk307a

Klik prawym na Team Fortress 2 --> Właściwości --> Pliki lokalne --> Sprawdź spójność plików gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas12x proszę powiedz mi o co chodzi

ściągnąłem steambackup.exe i wkleiłem do folderu do którego wrzuciłem gierkę ( w tym wypadku Just Cause 2 ), po czym jak próbuję uruchomić backup wyskakuje mi error "że się nie otworzy bo musisz mieć wersję 64 bit" ?

Proszę pomóż :icon_frown:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Też mam JC 2, ale się normalnie u mnie zainstalowało. Mam parę domyśleń:

1. Masz system 32 bit, ale na 32 bit też powinno działać O_0

2. Jeśli masz inną gre steam na płycie to spróbuj zainstalować ją tak jak Just Cause. Jeśli znowu wyskoczy błąd, to będzie znaczyć, że wina albo kompa, albo steambackup. Spróbuj całkowicie od nowa wrzucić gre na kompa i całkowicie od nowa pobrać steambackup.exe. Steambackup jakby co - z tąd https://support.steampowered.com/downloads/...steambackup.exe

PRZYPOMINAM TEŻ, ŻE INSTALACJA JC2 NA XP NIE JEST NICZEGO WARTA, PONIEWAŻ TA GRA NA XP SIĘ NIE URUCHAMIA. MUSISZ MIEĆ VISTE LUB SE7EN.

Edit: Może to wina nazwy folderu? U niektórych to sprawia problem. Spróbuj nazwać folder w którym jest gra na taki bez polskich znaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...