Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Giimper

Zestaw komputerowy - czy dobry?

Polecane posty

Cześć,

jako że od 2 lat pracuję i gram na lipnym Samungu R700 w którym dodatkowo 2 tygodnie temu uszkodziła się karta graficzna i teraz mam ekran w zielono-różowe paski - postanowiłem sprawić sobie nowy sprzęt.

I wyszło jak to zawsze u mnie - z zestawu max za 2000 zrobił się sprzęcik za 2700zł (w cenę wliczony jest komputer+klawiatura+mysz+słuchawki)

Tak więc - komputer ma być do gier, ale także do obróbki filmów i grafiki, więc zdecydowałem się na 4-rdzeniowego proca z duża ilością cache by spełniał swoje zadanie we wszystkich dziedzinach... a zresztą - zobaczcie sami:

Płyta główna: AsRock M3A770

Procesor: AMD Phenom X4 955 4x3.2GHz 6mb cache

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB Dual Channel 1333MHz DDR3

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD 5770 PCS+ 1GB DDR5 (I mam DiRTa 2 gratis :D)

Dysk twardy: WD 1TB SATAII

Obudowa: I-BOX 2105

Zasilacz: Chieftec 500W

Mysz/Klawiatura: A4TECH GK-870D

Słuchawki: firmy 4World

Więc po kolei - płyta główna standardowa dla zestawów o podobnej cenie. O procku już pisałem. RAM chyba jest oczywistym wyborem. Karta graficzna - myślę że PowerColor to najlepsza możliwa wersja Radeona HD5770, poprawcie mnie jeżęli się mylę (Może tylko wersja HIS może mu zagrozić). Trochę nie podobało mi się to że ten Radek jest oparty na 128-bitowej szynie pamięci ale i tak osiąga wyższą przepustowość (ok. 76 Giga-czegośtam / sekundę) niż niektóre karty z szynami 256-bit więc myślę że jest dobrze. Dysk 1TB bardzo mi się przyda bo bawię się w Lets Playe - czyli nagrywanie filmów z gier z komentarzem głosowym i do tego potrzebuję dużo miejsca bo Fraps sobie nie żałuje.

Obudowa standardowa - wybrałem po wyglądzie a nie po "przewiewności" bo karta graficzna ma świetne chłodzenie (PowerColor osiąga temperatury ok. 17 stopni niższe od modeli referencyjnych). Na początku goście w serwisie w którym składam chcieli mi wcisnąć zasilacz WhiteEnergy ale dla mnie to noname więc dołożyłem i wezmę chyba Chiefteca. Mysz i klawiatura - sporo gram, ale nie potrzebuję Razerowych myszek za 3 stówy - zwykły bezprzewodowy komplecik wystarczy. Słuchawki zaproponował sprzedawca jak powiedziałem że chcę coś z mikrofonem ok. 50 zł i żeby dało radę w tym wytrzymać dłużej jak 4-5 godzin.

Łączna cena - ok. 2700 bo jeszcze nie przeliczałem u nich ceny z Chieftec'iem zamiast WhiteEnergy. Nie mogę na to przeznaczyć ani złotówki więcej niż 2700zł, i tak 7 stów za dużo mnie ten zestaw kosztuje ale wolę sobie odpuścić nowy deck do MtG i kilka innych rzeczy a zainwestować w komputer który starczy na dłużej.

Plany rozbudowy? Będę co roku po wakacjach coś dokupował:

Sierpień 2011 - Monitor Iiyama ProLite E2710HDS-B1 27 cali - bo obecnie będę pracował na 17-calowym CRT'ku. Myślicie że ten monitor nada się do gier? Jak dla mnie ma świetne parametry.

Sierpień 2012 - Lepsza karta graficzna, najlepiej jakiś Radek, choćby HD5870 i dodatkowe 2GB RAM

Grudzień 2012 - Koniec świata

Sierpień 2013 - Niezniechęcony końcem świata wymieniam procesor na 6- lub nawet 8-rdzeniowy - w zależności od cen. Powoduje to także wymianę płyty głównej.

Co sądzicie? Pytam się o to chyba na 20 różnych forach ale po tym jak 2 lata temu dałem sobie wcisnąć [beeep] jakim jest Samsung R700 chcę mieć wszystko tip-top :)

Pozdrawiam

P.S.Lol jaka ściana tekstu, jak dotrwałeś do końca posta to jesteś kimś :)

EDIT: Ups, trochę zły dział. Proszę o przeniesienie bo dopiero teraz się skapnąłem o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX 268,99zł

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1600 DUAL 2x2048 CL9 387,00zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 218,98zł

Asus Radeon HD5770 1GB DDR5/128b D/H PCI-E CuCore 598,54zł

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Centurion 534 sreb. 168,39zł

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA 115,88zł

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular 237,33zł

Arctic Silver 5 19,79zł

Razem: 2014,90

Ram.net.pl

I krec cepa ile wlezie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od początku:

Zestaw złożyłeś dobry ale małe poprawki muszą być - dysk zmień na Samsunga F3 500GB/1TB (w zależności od Twoich potrzeb), zasiłkę na OCZ ModxstreamPro 500W Modular, obudowę na CoolerMaster Elite 310 lub, jeśli Cię stać to na SilentiumPC Gladius 600 (1 wenty w Coolerze vs 10 wentylatorów w Gladiusie) + chłodzenie na procesor Zalman CNPS10X PERFORMA oraz pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5. Po tych renowacjach kręć ile wlezie. :)

Co do planu rozbudowy - uwierz, że na 99,99% się zmieni, wiem z doświadczenia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giimper, zacznę od tyłu - obudowa. Zaiste, kierować winieneś się raczej właśnie przewiewnością i obszernością wnętrza. Dobrych, w dobrej cenie obudów jest multum, jako przykład ten Gigabyte z fabrycznie zamontowanymi wiatrakami 12cm.

Klawiatura i mysz, sądzę, że zwykłe (przewodowe) lepiej się sprawdzą niż tanie - bezprzewodowe. Poza tym - tniemy koszty gdzie to możliwe. Płyta główna traktowana jako fundament komputera musi nam pozwolić na przynajmniej jeden poważny upgrade w przyszłości, powinna nie tylko wspierać procesory sześcio i więcej - rdzeniowe, mile widziane jest wsparcie SATA3 i USB3. Poniżej sugerowana płyta Asrocka ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jest to solidny i godny polecenia produkt. Procesor w zależności od potrzeb można podkręcić do wyższych wartości, co na wspomnianej płycie Asrocka jest bardzo proste. Karta graficzna - dobrą propozycją jest karta "zielonych" z uwagi na możliwości i cenę (wydajnościowo plasująca się między Radeonem HD5830 a HD5850 - cena porównywalna z tą pierwszą). Jeśli jednak preferujesz ATI, wówczas zamiast GF GTX460 proponowałbym Radeona HD5830 właśnie. Ostatecznie można zastosować słabszą i tańszą kartę (HD5770) oraz mocniejszy lecz droższy procesor (945 - 955), skoro jednak przykładowy zestaw mieści się w założonym budżecie, lepiej mieć od razu wydajniejszy zestaw.

Zestaw przykładowy (ram.net.pl):

Płyta główna: Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3 305,34zł

CPU: AMD Phenom II X4 925 Quad Core (AM3/95W) 483,99zł

Chłodzenie CPU: Cooler Master RR-B10-212P-GP 91,98zł

Pamięć: DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB 322,09zł

HDD: Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 244,99zł

GPU: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H 790,16zł

DVD/RW: Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk 68,59zł

Zasilacz: OCZ Stealthxstream 2 500W 211,98zł

Obudowa: Gigabyte Luxo M1000 (2x cooler 12cm) 114,42zł

Klawiatura A4Tech LCD-720 X-Slim PS/2 18,69zł

Mysz A4Tech X6-6AK Glaser USB 22,30zł

suma: 2674,53zł

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od początku:

Zestaw złożyłeś dobry ale małe poprawki muszą być - dysk zmień na Samsunga F3 500GB/1TB (w zależności od Twoich potrzeb), zasiłkę na OCZ ModxstreamPro 500W Modular

Zależy jakiego Chiefteca chciał wziąć. Część jest lepsza od MXS, więc ja poczekam na dokładniejszy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...