Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shoy

PSX - temat ogólny o grach

Polecane posty

Dodałbym jeszcze:

Dino Crisis 2 (bardzo fajna gra akcji/survival horror firmy Capcom, bardzo ładna grafika, klimat, sporo konkretnych broni)

Oddworld Abe's Exodus (świetny klimat, fajny styl graficzny, ciekawe zagadki, specyficzny humor i pamiętne cut scenki)

Medal of Honor Underground (konkretny FPS, dość długi, ciekawe lokacje, pod koniec trochę humoru w postaci np. psów z karabinami, świetna muzyka)

Pandemonium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie też dorzucę kilka tytułów (mogą się powtarzać).

- Soul Blade/Soul Edge - najlepsza bijatyka jaka wyszła na PSX,

- Dead or Alive - jedna z moich "najulubieńszych" mordobijek (ahh ta Kasumi:)),

- Gran Turismo/Gran Turismo 2 - najlepsze i dające IMO najwięcej frajdy (można grzebać w ustawieniach wozu) wyścigi,

- Ridge/Rage Racer - dzika gra, tak niesamowicie dynamiczna że trudno się od niej oderwać,

- Crash Team Racing - takie Mario Kart/Diddy Kong Racig na PSX,

- Parasite Eve/Parasite Eve 2 - bardzo fajne survival horrory z walką w turach,

- Brave Fencer Musashi - super platformer 3D, osobiście stawiam go wyżej niż Crashe,

- Pandemonium/Pandemonium 2 - genialna platformówka,

- Overboard/Shipwreckers - normalnie powiedziałbym ze platformo-strzelanka, tyle że tu naginamy pirackim statkiem, w ogóle cała gra jest piracka:),

- Kula World - mega gierka logiczna, na pierwszy rzut oka prosta, ale to tylko złudzenie,

- Tenchu - skradanka w stylu ninja.

- Bust-A-Move - podstawa każdej imprezy, łupali w to wszyscy bez względu na płeć, wiek, poglądy polityczne i wyznanie.

- Front Mission 3 - mega gierka w stylu tactics, tym razem tematem są mechy.

Pytanie do kumatych w temacie. Czy pistolet (G-Con czy podobny) będzie "współżył" z telewizorem plazmowym? Mam okazję zakupienia kilku gierek po taniości. Jedna z nich to jakiś Crissis (Dino lub Time) i nie wiem czy jest sens brać jak "pistolec" nie będzie działał na plazmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ostatnie dnie spędzałem na wyszukiwaniu na ebayu i allegro, porównywaniu ze sobą gier na pierwsze Playstation. Zostałem prawdę mówiąc zainspirowany filmikami gier retro, ogromnymi amerykańskimi oraz brytyjskimi kolekcjami gier. Dzisiaj wyjąłem z szuflady zakurzonego PS2 Fat i odpaliłem pierwszą lepszą grę, sprawdzając jego kondycję. Test zaliczony pozytywnie. Jedyne co mi pozostaje, to czekać na gry, które już sobie zamówiłem. Są wśród nich takie perełki jak: MGS + Specjal Missions, Driver, Dino Crisis, Gran Turismo czy Soul Rieaver.

Jednak nie samo zbieractwo przyczyniło mnie do wszczęcia aktywności w sprawie kolekcjonowania. Przyczyniła się chyba znana wszystkim aukcja na ebayu, dotycząca oczywiście gier i konsol wartych miliona euro. Pomyślałem sobie: kurcze, może ja też za 20 alt sprzedam swoją pokaźną kolekcję na PSX i też się obłowię? Co wy o tym myślicie? Warto jest zbierać dla pewnej idei, że mam gier (powiedzmy) 500 na PSX i za jakieś parenaście lat je sprzedam, czy też wolicie patrzeć, jak rośnie wasza kolekcja i trzeba dokupywać dodatkowe regały, bo brakuje miejsca na kolejne tytuły? Powiedzcie mi, co byście zrobili na moim miejscu? Zbierali dla siebie, czy też z myślą o sprzedaży, gdy będzie wam się to opłacać?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć z perspektywy posiadacza X360 i ok. 40 gier na tę konsolę (nie jest to wiele, ale zawsze coś zwłaszcza, że studenci to nie górna półka zarobków :P).

Co do kolekcjonowania gier - oczywiście napawam się tym, że moja kolekcja z dnia na dzień rośnie i rozrasta się na coraz więcej miejsca na półce, ale oczywiście nie jest to zbieractwo dla samego zbieractwa - ot tak żeby gry leżały i tyle. Każdy nowy tytuł to przemyślany zakup (no prawie każdy ;)) i każdy jest ogrywany w te i wewte, aby wycisnąć z niego jak najwięcej contentu. I tak jeszcze przez kilka lat kolekcja będzie się rozrastać, a kiedy nadejdzie moment, że gry nie będą już tak ważne w moim życiu jak obecnie i nie będę w stanie poświęcać im tyle czasu co teraz, Xbox 360 wraz z tymi grami zostanie sprzedany, bo zawsze będzie to jakiś zysk, a po co ma to ma stać i zbierać niepotrzebny kurz. Ale na szczęście nie prędko to nadejdzie ;)

Co mogę Ci poradzić? Zbieraj gry, graj w nie, a za kilka lat sprzedaj to i coś z pewnością Ci się zwróci z wydanych pieniędzy na te gry, a może nawet zarobisz na tym :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam Xboxa360, lecz gier mam około 10 na niego (są to gry, które mnie interesują). Będę coś kupował na niego, ale najbardziej skupię się na PS1, bo to konsola z historią. Konsola, która kiedyś naprawdę będzie coś warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to chyba te kolekcje za takie góry kasy osiągały zwykle takie ceny, bo są w jakiś sposób kompletne. Nie wydaje mi się, źeby "same" gry były aż tak wiele warte z wyjądkiem tych bardziej rzadkich (choć w sumie, płyta CD chyba jest trochę mniej wytrzymała od carta porządnej w plastikowej obudowie - mogą się szybciej stawać rzadkie).

Inna sprawa, że osobiście nie rozumiem takiego kolekcjonowania "bo może coś na tym zarobię". Tzn. nie potępiam, ale to nie dla mnie - ja jestem z tych, co zbierają dla siebie...

(Damn, trochę późno piszę. Mam nadzieję, że post rano będzie jeszcze znośny... ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accoun doskonale Cię rozumiem, ale po prostu kiedyś, tak jak daveNWN pisał, chciałbym to sprzedać, bo pewnie też nie będę miał czasu na grę, ani pewnie też miejsca w pokoju, a może ktoś chciałbym mieć taką biblioteczkę gier w pokoju, a nie chce mu się tego wszystkiego zbierać, to będzie miał jak na tacy - wszystkie perełki w jednym miejscu. Oczywiście wejdę w posiadanie takich gier, których Amerykanie czy Europejczycy mogliby sobie pomarzyć. Takie jak np. Harmful Park, Zanac X Zanac czy Rakugaki Showtime. Nie są to jakieś wybitne gry, ale bardzo rzadkie, dostępne jedynie w Japonii. Co do sprzedaży płyt to chciałbym sprzedać ich (jeżeli tyle uzbieram) około tysiąca. Będzie bardzo trudno, ale może w 10 lat tyle mi się uda ;)

Moim głównym celem jest mieć największą kolekcję gier na Playstation w Polsce, ale musiałbym najpierw znaleźć dane o teraźniejszym "królu" takiej kolekcji w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiego roku zbieram zawzięcie różne ciekawe tytuły na ps2 i uzbierała mi się już spora kolekcja, ale przy okazji mam też coś z PSX. W zasadzie moja kolekcja póki co jest skromna, bo obejmuje Tekkena 1, Metal Gear Solida, demo Silent Hilla 1 oraz Final Fantasy od 7 do 9, które uwielbiam. Ale na dniach się powiększy o jeszcze lepsze perełki bo udało mi sie kupić na allegro 3 kolejne części Final Fantasy:4, 5 i 6. Akurat trafiłem że ktoś wystawił, a to są dość rzadkie tytuły jeśli chodzi o wersje PAL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...