Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dosier

Muzyka z sampli - a prawa autorskie :-)

Polecane posty

Wiem że za pewne nie jest to najlepszy dział na ten temat - ale niestety odpowiedniego nie doszukałem się - wiec metodą strzału napisałem tu :-)

Otóż - od pewnego czasu wraz z paroma przyjaciółmi sklecamy własną grę - ma to być taki projekt udowadniający nam że da się coś takiego zrobić jak się tylko chce :-)

Puki co jesteśmy na dobrej drodze - wszystko idzie do przodu i w ogóle jest super git - ale niestety roboty dużo.

Aktualnie natchnąłem się na problem z muzyką :-)

Otóż wiadomo - bez podkładu muzycznego to jak bez ręki - coś musi grać w tle.

Mam gitarę - ale przecież nie będę wszystkiego gitarą nagrywał - bo to będzie tragedia.

Z pomocą przychodzą Sample muzyczne i składanie czegoś na komputerze i wszystko było by łatwe, gdyby nie to że przecież na Sample też są jakieś prawa autorskie i kiedyś ktoś może się przyczepić że rozpoznaje swoja własność i będzie buba.

Pytanie moje - jak zrobić żeby było dobrze :-)

Czy są jakieś programy do tworzenia sampli muzycznych ? A może mogę używać tych sampli które znajdę w internecie ?

Bo po prostu nie widzi mi się zakup instrumentów muzycznych - tylko po to by próbki dźwiękowe ponagrywać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - wiem że oni robią taką muzykę -ale wydaje mi się że oni sami te sample tworzą ...

Już kiedyś się w to bawiłem z całkiem fajnym skutkiem -ale tylko tak dla siebie prywatnie.

Można znaleźć sporo free sampli w necie - ale nawet jak coś jest free - to tak do końca nie jest - bo jak będę chciał kiedyś gdzieś opublikować efekt końcowy mojej pracy to może znaleźć się jakiś wiecznie niezadowolony użytkownik internetu - który powie : " heeej - przecie ja zrobiłem ten bit - jakim prawem on go używa i chwali się że to jego ... "

Wtedy zaczną się problemy - a tego chcę uniknąć .

Jeżeli autorzy którzy umieścili swoje sample do pobrania za darmo - nie mogą rościć do nich żadnych praw - to super - chciał bym żeby tak było :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...