Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eggzor

Rozwiązany: Chłodzenie na I5 750

Polecane posty

Cześć, potrzebuje nowe chłodzenie, bo Zalman Flex + Zephyr wyladowal w komputerze ojca. Zalezy mi na tym, aby nie poodpadaly mi uszy pod obciazeniem. OC bede robil, jak tylko bede pewien, ze wszystko zrobie w porzadku. Cena? ~200 zł.

Nie wiem, czy potrzebna reszta komputera, ale jesli tak, to wszystko, co potrzebne jest w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman Flex + Enermax UCMA12 Magma/Enermax UCTB12 TB Silence/Noiseblocker BlackSilent XLP wszystkie 120mm Będziesz zadowolony na 100%. Ewentualnie jak Ci zależy na wyglądzie i nie dużej głośności to CNPS 10X Extreme. Będzie o około 2-3 stopnie wydajniejszy niż Flex + Noiseblocker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tyłu, który wyciąga ciepłe powietrze z kompa. Dwa z przodu, które wciągają chłodne powietrze do budy. IMHO więcej nie ma sensu wkładać bo się zaburzy przepływ powietrza.

Ewentualnie jak grafika ma wysokie temperatury to możesz jeden z boku. Jak nie to jak masz więcej niż 3 to daj je na górę, aby wyciągały ciepłe powietrze z kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak SilentiumPC Zephyr(u ciebie chyba 120mm) są bardzo dobre. Sam mam jeden z tyłu(reszta to z obudową były, a dwa to dokupione jakieś i ten zephyr 120mm) i dopiero na maks. obrotach trochę hałauje, ale na średnich jest. ok. Koszt to 20zł. Zapełnij nimi wszystkie luki w kompie, jeśli masz tyle kasy do wydania, ale przyda się jak najwięcej, bo upały są.Z przodu i lewego boku mają wciągać powietrze, a z tyłu i góry maja je wydmuchiwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO więcej nie ma sensu wkładać bo się zaburzy przepływ powietrza.

Czemu? Po dołożeniu do Swojej budy następnych 3 wentylatorów zauważyłem dużą różnicę w temperaturach. Średnio spadły o 10 - 15 C, a w GPU o 20 C więc to chyba ma sens? (wentylatory 2x 120mm + 1x230mm)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Sam nie wiem jak to sprawdzić, pokombinuję z tym jak wrócę (28-29 lipiec Mój powrót na forum, kilka dni na odespanie ;)). A, wentyl 230mm zmienia postać rzeczy, uwierz. :) Robię właśnie przymiarki do wycięcia w perforacji miejsca na następny wentyl 230mm. ;)

5 stopni ogólnie w obudowie, czy na karcie graficznej?

PS: Przy okazji, jeśli ładnie się poprosi w pewnym sklepie internetowym (nie podam jakim, nie chcę robić reklamy - najwyżej na PW) to mogą na zamówienie przywieźć wentylki o niestandardowych wymiarach ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dołożeniu takiej ilości wentylatorów do obudowy, w której wcześniej był jeden a może dwa wentyle powinien dać taki wzrost. Autor powinien zapełnić wszystkie luki najlepiej aby przepływ wdmuchiwany i wydmuchiwany jak najlepiej się równoważył, a także aby był jak największy. Ja po ustwawieniu wentyli z low na medium odczułem nawet spory skok jak na tak niewielki wysiłek, czyli jakieś 6-10 stopni mniej. A co jakbym ustawił na high wszystkie wentyle.Wtedy temp. może podszkoczyłaby nawet o kolejne 5-7 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli jest jeden wentylator w komplecie (tył) to tak:

Na przód daj 1 wentylator, który będzie wdmuchiwał zimne powietrze, następnie dodaj 1 wentylator na górę, który będzie wydmuchiwał ciepłe powietrze z PC. Ostatni daj na bok obudowy, i tutaj można pokombinować - albo on będzie wdmuchiwał zimne, albo wydmuchiwał ciepłe powietrze. Spróbuj tych 2 rozwiązań i zobacz, które jest wydajniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...