Jump to content
EzioPL

100 % użycie procesora v2 by EzioPL

Recommended Posts

Witam . Ponownie piszę temat , w którym mam problem z procesorem . Od razu mówię , iż to nie może być problem zasilacza , gdyż przez 2 lata od zmiany kilku podzespołów nic się z nim nie stało . Użyłem programu Hijackthis , aby sprawdzić logi . Oto one : Logi . Chciałbym powiedzieć jeszcze , że coś nie podoba mi się plik svchost.exe . Mógłby mi ktoś wytłumaczyć , co ten plik wykonuje ?

Bardzo Proszę o pomoc ;)

PS : Od razu mówię , że zmiana procesora i zasilacza nie idzie w grę .

Procek : Intel Celeron 2.53 GHz

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś podać Swoją pełną konfigurację sprzętową + dokładniejszy opis problemu, ponieważ część osób (w tym ja :)) nie pamięta Twoich wojen z procesorem. ;)

Co do svchost (nazwa procesu hosta dla usług uruchamianych z bibliotek DLL) - włącz menadżera zadań oraz wybierz opcję Pokaż procesy wszystkich użytkowników. Wśród dużej liczby procesów znajdź svchost (będzie ich kilka, nie jeden!), wybierz jeden, naciśnij PPM i wybierz opcję Otwórz lokalizację pliku. Jeśli pokaże się taka: C:\WINDOWS\system32\svchost.exe - wszystko jest okej. Jeśli będzie inna - kasuj, ponieważ to zwykły trojan lub inne paskudztwo. Nie muszę dodawać, że sprawdź takim samym sposobem resztę procesów svchost.exe :)

Edited by Itachi1597
Link to post
Share on other sites

To, jaki masz procesor nie ma nic do rzeczy. Problem lezy w systemie (bledy, robaki, itd).

Wrzuc na forum wyniki z tasklist /svc (Start --> Uruchom --> cmd --> wpisac komende). Dodatkowo prosze wrzucic na forum logi z OTL. Skad to sciagnac - google prawde ci powie.

Dodatkowo wrzuc na forum log z Malwarebytes. Jakiego masz antywirusa i firewalla?

I podaj pelna konfiguracje sprzetowa lacznie z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Okej , najpierw mój sprzęt :

Karta Graficzna : GeForce Nvidia 8600 GTS

Pamięc : 2 GB

Procesor : Intel Celeron 2.53 GHz

Zasilacz : Logic LC-B350 ATX

Co do svchost.exe , to nie ma takiej opcji jak "Otwórz lokalizację pliku" . Są tylko : " Zakończ Protest ","Zamknij Drzewo Procesów" , " Debuguj " i "Ustaw Priorytet" .

Co do komendy z tasklistem to nic mi się nie pokazuje :?

Tutaj Logi :

OTL - czysto

Malwarebytes - czysto

HiJackThis - już podałem

A co do temperatury , to nie wiem gdzie mogę ją sprawdzić .

Link to post
Share on other sites

OTL nie wykrywa wirusów sam z siebie, więc poproszę o te logi. Zasilacz do bezwarunkowej wymiany.

Do odczytania temperatur możesz użyć programu HWMonitor.

Link to post
Share on other sites

Temperaturka .

Mam też pytanko co do OTL . Co mam ustawić , żeby zobaczyć logi bo po wcześniejszym sprawdzeniu nie widziałem notatnika z logami ...

Pytanie co do zasilacza : Sevardzie , Czy mógłbyś mi znaleźć odpowiedni zasilacz i podać cenę ? Prosiłbym o jak najniższą cenę ;)

Link to post
Share on other sites

Zamieść je na czymś normalnym. Rapid i podobne odpadają. Najlepiej daj logi jako załącznik do posta, albo wklej ich zawartość a wklej.org, czy coś podobnego.

Link to post
Share on other sites
Taniej sie nie da: Cooler Master Elite 400W BOX
Rzeczywiście tani, ale moim zdaniem niezbyt dobry. Oczywiście lepszy CM od FSP, niż to co autor tematu teraz ma :). Jeśli da się dołożyć do Fortrona 400GHN, to polecam. Jeśli nie, to można brać CoolerMastera, choć mocarzem to on nie jest i po sporym upgradzie może nie wystarczyć.
Link to post
Share on other sites

Tzn. co do ceny to myślałem nawet o 100-200 zł , bo zamierzam sprzedać Nintendo DS i zarobię na nim jakieś 300 zł , więc max 200 zł mogę przeznaczyć ;) . A może jakiś procesor wam się uda dobrać z zasilaczem ?

@Morfoneusz - co do obudowy to jak się sprawdza nazwę lub coś , bo tu nie ma żadnego opisu ani nic ;d . Po prostu jest szara xD

Edited by EzioPL
Link to post
Share on other sites

Wybierajac tego CM zakladalem, ze autor tematu nie bedzie robil upgradu o czym nie wspomnialem... Ja wiem, ze ten zasilacz to mocarzy nie nalezy i moze okazac sie niewystarczajacy do przyszlej rozbudowy, ale do tej konfiguracji w zupelnosci starczy.

Jesli cie stac, to jak najbardziej, doloz do Fortrona GHN 400W, ktory kosztuje 170zl (+/- 5zl) i jest zdecydowanie lepszy.

Link to post
Share on other sites
Wybierajac tego CM zakladalem, ze autor tematu nie bedzie robil upgradu o czym nie wspomnialem...
Wiadomo, gdybyś wspomniał, to nie byłoby tematu :).

doloz do Fortrona GHN 400W, ktory kosztuje 170zl (+/- 5zl) i jest zdecydowanie lepszy.

Popieram, ale... Znalazłem wersję 500-watową za 187.89 zł-KLIK KLIK. Ale autor musiałby sprawdzić sam opinie o sklepie.

Link to post
Share on other sites

Logi czyste. Widać jednak błędy powodowane usługami MS. Winna może być praktycznie każda usługa, ale na początek spróbuj wyłączyć aktualizacje automatyczne i zobacz jak to będzie wyglądało. Warto też wyłączyć usługi, z których nie korzystasz. Twój komp demonem wydajności nie jest, więc może to mu dać niezłego kopa.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie rzeczy niepotrzebne są powyłączane , ale ciągle jest wysoki poziom zużycia . Teraz np . to firefox strasznie obciąza procesor . A bez zmiany zasilacza nic sie nie da zrobić ? Bo jakoś przez długi czas było wszystko w porządku ;)

Link to post
Share on other sites

Trzeba by przeprowadzić testy procesora pod obciążeniem, ale przy tym zasilaczu byłoby to spore ryzyko. Możesz pożyczyć od kogoś coś solidniejszego?

Link to post
Share on other sites

Nie udało mi się jednak wykonać tych testów . A więc proszę o ostateczne podanie mi zasilacza którego muszę kupić ;) . Prosiłbym o taki , żeby mi starczyło na jakieś 6-8 miesięcy ;) . Najlepiej bez kupowania procesora do tego .

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie jeśli w niedalekiej przyszłości zamierzasz zrobiź ostrą modernizację komputera no to OCZ ModXstream 500W, a jak nie to w zupełności wystarczy na rok-dwa wyżej wymioniony przez kolegę Fortron (a jak chcesz ciąć koszty to CoolerMaster 400, albo 460W o 50zł tańszy)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...