Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Rozwiązany: Chcę kupić płytę główną, procesor i pamięć. Maks 1300 zł

Polecane posty

Chciałbym się Was poradzić co kupić. Oto moje oczekiwania

- zostaję przy AMD.

- płyta główna zapewniająca dobre OC (jakieś crosshair fomula od ASUSA odpadają - cena) oraz posiadająca układ gniazd pozwalający na montaż karty 8800 GT z chłodzeniem Accelero S1 (lub innych z rozbudowanym chłodzeniem) tak aby był możliwy montaż dwóch kart na PCI (tuner satelitarny oraz Audigy 2 ZS).

Opcja trubo core mile widziana (tak abyw przyszłości 6 rdzeniowe Phenomy mogły być automatycznie podkręcane)

może ASRock 870 EXTREME3 ceny od 347 zł

- Procesor Phenom X4 Black Edition, może być też X3 (może da się czwarty odblokować) i potem pogonić (chłodzenie mam Aerocool Dcc-C1200)

- pamięć 2x2 Gb - pewnie jakieś Goodramy

Budżet - do 1300 zł, zakupy będę chciał robić w sklepach interentowych posiadających oddział w Warszawie.

Tak ponieważ niższa cena w sklepach poza stolicą i tak jest podbijana przez cenę za dostawę. No chyba, że wszystko będzie w jednym sklepie i nawet z dostawą wyjdzie taniej.

Posiadane podzespoły

Zasilacz

Cooler Master I-Green 600 Watt

Karta Graficzna

8800 GT z Accelero S1

Obudowa (model ferrai od Tracera, w przyszłości kupię chyba Gladiusa 600)

Pozostałe

Audigy 2 ZS, Tuner Skystar 2 HD (od technisat), hdd 500 Gb Seagate (16 Mb cache), nagrywarka DVD sata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być w sklepie ze stolicy? Jeśli tak, to zaraz czegoś poszukam.

[edit]

OK, znalazłem coś w sklepie emarket.pl. Niestety nie mają GoodRamów. Możesz iść i się ich spytać, czy nie mogą sprowadzić. Możesz podpytać się też o OCZ ECO. Oto zestaw:

CPU: AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, Socket AM3, BOX 635,36 zł

MoBo: ASRock 880G EXTREME3, AMD 880G 420,96 zł

RAM: A-Data 2GB, 1333MHz DDR3, CL9 193,09 zł

Razem: 1 249,41 zł

Oczywiście zestaw do OC. Przyda się chłodzenie np. Zalman Flex + wentylator Zephyr. Za jakiś czas zainwestuj w lepszą kartę graficzną. Możesz też sprzedać co masz i za to złożymy pełnego kompa. Twój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta płyta ASRock 870 EXTREME3? Z tego co zauważyłem nie ma tylko układu graficznego.

Ram i procesor oddaję Tacie (dostanie moje Adaty 2x2 w miejsce 2x1 i zamiast X2 3800 dostanie X2 6400)

Ram, Cpu i płytę GIGABYTE GA-M57SLI-S5 sprezentować chcę komuś.

Kartę graficzną to później wymienię

Chłodzenie mam Aerocool Dcc-C1200 kupione właśnie pod kątem X4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU: AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, Socket AM3, BOX 635,36 zł

MoBo: ASRock 880G EXTREME3, AMD 880G 420,96 zł

RAM: A-Data 2GB, 1333MHz DDR3, CL9 193,09 zł

Razem: 1 249,41 zł

Popieram ten zestaw, nic lepszego nie znajdziemy. Goodramy możesz kupić w Gral.pl, zwróć uwagę oznaczenie procesora - byś nie trafił przypadkiem na starszą rewizję C2, szukaj na pudełku oznaczenia HDZ955FBGMBOX (GI - C2, GM - C3).

Dozbieraj szybko na kolejne 2GB RAM, to jest priorytet.

Asrock na chipsecie 870 jest słabszy niż ten na 880G. Turbo Core ma procesor, nie płyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock na chipsecie 870 jest słabszy niż ten na 880G. Turbo Core ma procesor, nie płyta.

Znaczy w czym słabszy - gorsze OC? Zauważyłem tylko brak karty graficznej w 870. Chyba że jak dokupię w przyszłości Ati 5850 to będę mógł do pracy biurowej wyłączać kartę na PciE i działać na integrze... A może zamiast X4 to X3 i odblokować ten czwarty rdzeń a zaoszczędzone pieniądze na 4 Gb ramu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w czym słabszy - gorsze OC? Zauważyłem tylko brak karty graficznej w 870.

Słabsza sekcja zasilania i mniejszy radiator, który ją chłodzi.

Chyba że jak dokupię w przyszłości Ati 5850 to będę mógł do pracy biurowej wyłączać kartę na PciE i działać na integrze...

Nie jest to takie proste, bo AMD nie wspiera tego w sterownikach. Nie zgłębiałem tematu, więc więcej nic nie napiszę...

A może zamiast X4 to X3 i odblokować ten czwarty rdzeń a zaoszczędzone pieniądze na 4 Gb ramu?

Nie, lepiej już wziąć Phenoma II X4 945 i słabszą płytę. Wszystkie X3 są oparte o rewizję C2 (czyli gorsze OC i większy pobór prądu), w dodatku ta niepewność 4 rdzenia...

Znalazłem inny sklep, dzięki czemu zmieścimy się w kwocie 1300 zł i z 4GB RAM.

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 569 zł

Płyta Główna : ASRock 870 Extreme3 - 354 zł

RAM : 2x Goodram 2GB 1333MHZ - 390 zł

Razem : 1313 (neo24.pl)

Co do procesora to samo - patrz na napis na pudełku (GM - C3). W opisie jest GM, ale ostrożność nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...