Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wlosek

9800GTX+ SLI i procek

Polecane posty

Witam :D

Mam kartę graficzną Asus GF9800 GTX+ i od półtora roku grałem na max detalach i wszystko płynnie chodziło, ale ostatnio gry mi się trochę przycinają i tak ładnie to już nie wygląda (myślę, że to bardziej wina procka, ale o tym później). Więc mam zamiar kupić druga taką samą, by pracowały w technologii SLI. Ale problem jest taki, że nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie takiej samej karty (Asus GF9800GTX+ Dark Knight), więc się pytam: Czy do technologii SLI są potrzebne dokładnie takie same karty, czy mogą być od innego producenta (np: Gigabyte 9800GTX+)???

Podejrzewam też, że przydałby się lepsiejszy (wiem, że pisze się inaczej) procesor, najlepiej od Intela. Dlatego mam drugie pytanie: Jaki procesor (do 650 zł) do tych kart będzie najlepszy. Chodzi mi o to żeby nie było czegoś takiego, że karty pracują w pocie czoła, a procesor się nudzi (czyli nie używa 100% swojej mocy). Może jakiś i3?

I trzecia pytanie: Jaka płyta główna najlepiej pasuje do tego zestawu?

Wielkie dzięki za odpowiedzi, które, mam nadzieję niebawem nadejdą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sli będzie opłacalne, ponieważ możesz osiągnąć widocznego wzrostu mocy (mikro ścięcia, jak to Gi3r3k pisał wielokrotnie 40 klatek w sli będzie odczuwalne jak 30 na pojedynczej karcie). Poza tym napisz jaki masz zasilacz (jego moc i model bo nie masz tego w swoim profilu). Poza tym myślę, że nie warto się pakować w i3, lepiej jest teraz zainwestować w 4 rdzeniowy procesor (jeśli koniecznie intel to jakiś quad). Napisz ile mógłbyś przeznaczyć na płytę i procesor to może uda się coś sensownego złożyć. Poza tym zawsze mógłbyś pomyśleć nad zmianą całej platformy to co masz byś sprzedał i dołożył to co masz teraz przeznaczone.

No i tak czy owak możesz spróbować podkręcić swój aktualny procesor, trochę wydajności może to podnieść.

Przepraszam, że tak chaotycznie, ale coś ciężko mi się pisze dzisiaj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to podaj swoją konfigurację sprzętową z naciskiem na MARKĘ i moc zasilacza. Jak to ujął w swoim poradniku Gi3r3k:

Ostatni przykład to HD4870X2 i HD5870 - starszy Radeon co prawda w testach wypada ciut lepiej, ale jako że SLI/CrossFire rządzi się innymi prawami (np. 40kl/s na X2 w komforcie grania przypomina 30kl/s na pojedynczej karcie), to na tę chwilę lepsza jest jedna, mocna karta niż dwie słabsze w CF/SLI. Dlatego też aktualnie lepiej jest sprzedać starą kartę i kupić nową niż dokupywać drugą do SLI/CF.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 @2.20Ghz (2CPUs)

Pamięć/Ram: 2048MB

DirectX: DirectX 9.0c

Karta graficzna: Nvidia (Asus) Geforce 9800 GTX+ . 512Mb

Zrób tak jak Elesshar napisał bo kilku istotnych informacji brakuje.

@pawlosss1994- takie połączenie jest możliwe od niedawna (nvidia postanowiła odblokować tą możliwość) i polega to na tym, że Radeona wykorzystujesz do grafiki, a kartę GF do physX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy chyba jest Core i5 miesić sie w cenie 650zł

ja miałem Core 2 Duo E8400 3,0GHZ i Gigabyte 9800GTX + 1GB i mi bez problemu gry chodziły na full na 24 calowym monitorze teraz kupiłem nowego kompa za 6000zł

chyba mozna kartę innego wydawcy jak czytałem ze złanczali w SLI RADEONA z GeForcem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spire 500-W, taki mam zasilacz.

@wojtek2320 - Na płytę główną to wydać mam zamiar 300-400zł. A co do procków cztero-rdzeniowych to z tego co wiem, większość gier nie wykorzystuje wszystkich rdzeni tylko 2. Wiec jak kupię Intel Quad Q8300 2.5 to chyba będzie gorszy efekt niż w przypadku i3 540 3.06 ghz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach coraz więcej gier zaczyna wykorzystywać większą ilość rdzeni także ogólnie lepiej je mieć niż nie mieć. Na samo taktowanie nie patrz ponieważ zawsze możesz Quada podkręcić. Obawiam się też, że będziesz musiał zmienić zasilacz (tutaj mogę się mylić więc poczekaj aż ktoś bardziej obeznany z markami przyjdzie) bo nie wiem czy nie znajduje się na czarnej liście.

W sumie masz dwa wyjścia albo sprzedał byś to co masz i dołożysz do kwoty, którą posiadasz (chciałeś kupić kartę czyli ok 400 zł plus nowa płyta następne 400 zł i 650 zł na procesor czyli łącznie już masz 1400 zł, za swój sprzęt też trochę wyciągniesz i za 2000 zł można by coś złożyć na am3 z szybszymi pamięciami ddr3 i nową kartą (chyba żebyś obecną zostawił)

Drugie wyjście kupujesz tylko nowy procek i chłodzenie (np. Quada albo i3- ale istnieje opcja że do tego drugiego musiałbyś byś pamięci i tak dokupić).

No i zostaje sprawa zasilacza, który pewnie trzeba będzie wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w necie o tym zasilaczu nie ma, ale z tego co wyczytałem, to 500W ma on tylko na tabliczce. Jego moc szczytowa właśnie tyle wynosi. Normalnie ma moc około 400W. Tak czy owak jeśli chcesz SLI, to za mało. Do rozbudowy kompa również. Lepiej kupić Radka 5850, a tego 9800 sprzedać. Poza tym do SLI musiałbyś nieźle wykręcić procka. Jeśli koniecznie nie chcesz się przesiadać na inną platformę, to musiałbyś zainwestować najlepiej w Quada (jest bardziej przyszłościowy) oraz zasilacz jeśli chciałbyś koniecznie SLI. Do np. Radka 5850 i Quada starczy OCZ ModXStream 500W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Moim zdaniem to bezsens robić SLI. W niektórych grach w ogóle różnicy nie zauważysz. Lepiej kupić jedną, a mocniejszą kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzeżenia mamy też do obwodu +12V - pod obciążeniem napięcie spada aż o 0.52V (mieszcząc się w granicach normy), co jest zdecydowanie za dużym spadkiem, sygnalizującym, że nie wszystko zostało dopracowane tak, jak należy.

Podobna sytuacja następuje przy obciążeniu łącznym wszystkich obwodów - napięcie +5V spada poniżej normy, potwierdzając naszą wcześniejszą diagnozę o słabej jakości napięć tego PSU.

Benchmark.pl

Jeśli się upierasz przy Intelu to:

Intel Core i5 650 3.20GHz LGA1156 BOX 717 zł

OCZ ModxstreamPro 500W Modular -265 zł

DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB -382 zł

GA-H55N-USB3 H55 LGA1156 -391 zł

grafikę na razie sobie zostawisz, a zmienisz innym razem.

ram.net

chociaż pewnie można lepiej.

Edit: pierwszy złożony zestaw w życiu (poza własnym kompem kilka lat temu) więc nie bądźcie bardzo surowi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak proponuję coś na AMD. Tutaj fanboystwo nie przejdzie. AMD w tej cenie jest tańszy i niekoniecznie słabszy.

CPU: Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W) 633,99 zł

MoBo: Asrock Extreme3 AMD 770 Socket AM3 299,99 zł

RAM: Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB 381,85 zł

PSU: OCZ ModxstreamPro 500W Modular 265,16 zł

RAZEM: 1580,99 zł \ram.net\

Sprzedajesz 9800 i kupujesz sobie Radzia 5850 i masz bardzo mocny komputer. Phenom w wersji Black Ediotion kręci się bardzo łatwo, więc kupujesz za jakiś czas chłodzenie i wio :) Zestaw wojtka jest też dobry, ale ja proponuję coś na AMD. Jak zrobisz to już Twój wybór. Z obu kompów będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...