Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luk123

Wymiana chłodzenia na Phenom II x4 955 BE

Polecane posty

Witam jak w tytule tematu chciałbym zmienić głośne boxowe chłodzenie na coś lepszego jednak nie wiem czy coś zmieści się do mojej obudowy jej wymiary to 180 x 420 x 480 reszta kompa wygląda tak:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 BE

Płyta główna: Gigabyte 790XT-USB3

Ram: GodRam 2x2GB 1333 9cl

Karta Graficzna: Asus ENGT240 512 GDDR5

Zasilacz: ModeCom MC 400W

Na początku zastanawiałem się czy pasował by Scythe Mugen 2 lub Noctua NH-U9B SE2 ale mam wątpliwości są jakieś alternatywy w przedziale cenowym 150-220zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie powyższego chłodzenia czy przestrzeń pomiędzy płytom główną a bocznym panelem powinienem mierzyć od jej laminatu czy może od wysokości slotu pamięci a druga sprawa czy chłodnie to jest cichsze od boxowego ponieważ pytałem sprzedawce ze sklepu komputerowego i stwierdził że niema między generowanym przez nie hałasem dużej różnicy czy może posiadacz podobnego rozwiązania mógłby napisać jak to jest w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chłodnie to jest cichsze od boxowego ponieważ pytałem sprzedawce ze sklepu komputerowego i stwierdził że niema między generowanym przez nie hałasem dużej różnicy czy może posiadacz podobnego rozwiązania mógłby napisać jak to jest w praktyce.

Różnica jest gigantyczna, zwłaszcza, jak zmniejszysz obroty na chłodzeniu zakupionym oddzielnie.

Reszta jak wyżej. Zalman powinien Ci się zmieścić do obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...