Skocz do zawartości

Little Fighter 2, błędy w wyświetlaniu grafiki


MapetPL

Polecane posty

Ehh, nie wiedziałem gdzie to wrzucić :) Ale dział bijatyki wydawał mi się najodpowiedniejszy z dostępnych. Liczę na waszą pomoc. Mam poważny problem z grą Little Fighter 2. Mianowicie problem tyczy się grafiki. Kiedy idzie lub leci (cokolwiek: pocisk, strzała, postać, przedmiot) w lewą stronę to zaczynają wyskakiwać krzaki. Podam obrazek jak to wygląda: http://w600.wrzuta.pl/obraz/9fRUsi5cp3P/bez_tytulu dodam że obie postacie idą w lewo (co na obrazku może być nie widoczne). Jeśli ktoś wie jak to naprawić proszę o odpowiedź. Dodam że mam Windows 7, choć problem zaczął się już na Viście... mimo reinstalacji systemu problem dalej się powtarza. Może to wina sterowników graficznych?? Nie mam pojęcia. Dodam, że tryb zgodności nie pomaga, problem występował także na win XP (ale już na innym kompie).

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Okazało się, że mam za nowe sterowniki do karty graficznej. Jak chcesz w to pograć, to musisz odinstalować sterowniki i zainstalować starsze. Powinno działać, ale ja z powrotem zainstalowałem najnowsze aktualizacje, bo nowsze gry kiepsko chodziły i się zacinały. Rób jak chcesz, może to pomoże, ale nic za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach (a nawet dniach!) szukania znalazłem inne rozwiązanie!! Mianowicie problem leży w DirectX. Racja, po zainstalowaniu starszych sterowników działało, ale mnie to nie satysfakcjonowało. Artefakty w King's Bounty czy lagi w Oblivionie bolały :P Sposób jest następujący: uruchamiamy DirectX control panel (nazwa pliku to directx.cpl), wchodzimy w zakładkę "Direct Draw" i odznaczamy "Use Hardware Acceleration" wtedy LF2 śmiga jak powinien :) oczywiście należy pamiętać, żeby po grze w LF'a z powrotem zaznaczyć tą opcję. Plik podany wyżej musiałem pobrać sam, dlatego podaje do niego link, jakby ktoś chciał skorzystać :)http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/4520.html (zajmuje ok 0.1 MB). Dzięki za zainteresowanie !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Dokładnie. Temat trochę stary ale problem pozostał. Niech ktoś pomoże, mam tak samo!

Problem rozwiązany. Wystarczyło uruchomić directx.cpl jako administrator.(xD) Nawet pisze po angielsku, ale jak ktoś za szybko naciska ok to nie zauważy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...