Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buzzyliszek

Komputer do 3350 zł

Polecane posty

1. Czy ten polecany w zestawie AsRock P55 Deluxe będzie obsługiwał USB 3.0?

2. Czy warto dopłacić do cichszego chłodzenia jesli grafa jest cicha, tak jak ten Sapphire?

3. Czy ma ktoś jakieś info a propos nadchodzących gier które wykorzystałyby więcej wątków niż tyle ile jest w i5 750?

1. Nie, trzeba będzie dokupić kartę na PCI-E x1. A dopłacać 100 zł do słabszej płyty tylko dla USB 3.0 nie ma sensu.

2. Nie.

3. Nie, nie ma takich informacji. Producenci zawsze dużo obiecują...

Ten Xeon będzie lepszy po OC od nie kręconego i5!

No wielkie odkrycie to to nie jest :wink: .

Bierz coś takiego:

Procesor : Intel Xeon X3430 - 699 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 130 zł

Płyta Główna : AsRock P55 Deluxe - 399 zł

RAM : Goodram 2GB 1333MHZ - 199 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 500W - 279 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 310 - 149 zł

RAZEM : 3292 zł (esc.pl)

Reszta kasy do skarbonki na kolejne 2GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :laugh: I niech tak zostanie, z tą drobną różnicą że wezmę obudowę Elite 334. Róznica w wymiarach to:

Elite334

Wysokość 421 mm

Szerokość 187 mm

Głębokość 485 mm

Elite 310

Wysokość 437 mm

Szerokość 191 mm

Głębokość 468 mm

To chyba nie zrobi wielkiej różnicy? :tongue:

Dziękuje wszystkim za pomoc. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię. :) Przy okazji: pamiętam jak jeszcze 4 lata temu polecano mi modecoma jako obudowę. :P Ja zdecyduje pomiędzy Thermaltake V3 a Elite 334. Jednak chyba wezmę V3 bo ma bardziej praktyczny (większy) przycisk "power" a perforowana góra lepiej odprowadzi ciepło.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. :wink:

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepszy. Gdyby nie ten niski mnożnik... Przez niego nie wydobędzie się z procesora maksimum OC (które wynosi 4-4,1GHz). Ale z drugiej strony to tylko 100-200MHz mniej, a 130 zł zostaje w kieszeni, no i HT jest... No chyba jednak Xeon jest lepszym wyborem mimo wszystko.

Oj Gi3r3k, Gi3r3k... Jak sobie człowiek sam nie sprawdzi to potem jest różnie. X3430 nie ma HT, ma 4 wątki a nie 8. To bije w zasadność kupna tego procka. ;/

Teraz nie wiem, wziąć ten zestaw z i5 750 i tańszym zasilaczem?

Wykombinowałem jeszcze taką konfigurację pod AMD:

MoBo: ASUS M4A89GTD PRO -469 zł

Proc: AMD Phenom II Quad Core X4 955 BE -615 zł

Grafa: Sapphire ATI Radeon HD5870 1GB -1380 zł

RAM: OCZ 2GB 1333Mzh CL9 Low Voltage -199 zł

Cooler: Zalman CNS10X Performa -130 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W -220 zł

HDD: Samsung 500 GB16MB Cache F3 -179 zł

Napęd: Samsung SH-S223C -79 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 334 -140 zł

Razem: - 3411 zł

Za miesiąc 2GB Ramu i OK.

Przypominam omawiany wcześniej zestaw pod intela:

MoBo: AsRock P55 Deluxe -399 zł

Proc: Intel Core i5-750 -815 zł

Grafa: Sapphire Radeon HD5850 1GB -1123 zł

RAM: OCZ 2GB 1333Mzh CL9 Low Voltage -199 zł

Cooler: Zalman CNS10X Performa -130 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W -220 zł

HDD: Samsung 500 GB16MB Cache F3 -179 zł

Napęd: Samsung SH-S223C -79 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 334 -140 zł

+ 2GB RAM'u potem.

Razem: - 3284 zł

Zestaw pod AMD wydajniejszy w grach i chyba stabilniejszy bo na lepszej płytce - mylę się? Różnica w cenie 127zł

Jak uważacie? Czy to będzie w ogóle ze sobą działać - zestaw pod AMD- (czy karta graficzna zmieści sie w obudowie i na płycie itd) ?

Czy płytka ma zbędne bajery których nie wykorzystam w tym configu? (opłacalność)

a może:

MoBo: ASUS M4A89GTD PRO -469 zł

Proc: AMD Phenom II Quad Core X4 955 BE -615 zł

Grafa: Sapphire Radeon HD5850 1GB -1123 zł

RAM: OCZ 2GB 1333Mzh CL9 Low Voltage -199 zł

Cooler: Zalman CNS10x FLEX + SilenthiumPC Zephyr(ile mm?) 170 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 500W -220 zł

HDD: Samsung 500 GB16MB Cache F3 -179 zł

Napęd: Samsung SH-S223C -79 zł

Obudowa: Thermaltake V3 -169 zł

Razem: 3223 zł

Czekam co Wy na to :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Gi3r3k, Gi3r3k... Jak sobie człowiek sam nie sprawdzi to potem jest różnie. X3430 nie ma HT, ma 4 wątki a nie 8. To bije w zasadność kupna tego procka. ;/

Cóż, biję się w pierś - nie sprawdzałem, czy X3430 ma HT, tylko przyjąłem to za pewnik. Nie polecałem nigdy tego procesora (ze względu na niski mnożnik), więc nie było potrzeby zgłębiania tematu. Pozostaje mi prosić o wybaczenie :wink: .

Zresztą nawet jakbyś kupił, nie zrobiłbyś fatalnego interesu - w końcu zaoszczędziłbyś 130 zł (no, teraz 115 zł), a Xeony mają to do siebie, że jest większa szansa na dobrą sztukę. Niski mnożnik sprawia, że nie wycisnąłbyś z procesora jego maksimum, ale miałbyś te 3,8GHz na niskim napięciu. To taka mała dygresja z mojej strony :wink: .

Zestaw pod AMD wydajniejszy w grach i chyba stabilniejszy bo na lepszej płytce - mylę się?

Mylisz się, bierz zestaw na Intelu (ten z i5 750). Po OC Phenom jest znacznie słabszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze Xeona X3440 - różnica w cenie 72zł. Ale w grach przy włączonym SMT (cokolwiek to jest) jest słabszy od i5, co więcej przy 4ghz Xeon jest bardzo łasy na prąd - 60W więcej. Już jest 2.53ghz, 8 wątków, HT, ale trzeba dopłacać za prąd. Biore i5 :)

Cóż, biję się w pierś - nie sprawdzałem, czy X3430 ma HT, tylko przyjąłem to za pewnik. Nie polecałem nigdy tego procesora (ze względu na niski mnożnik), więc nie było potrzeby zgłębiania tematu. Pozostaje mi prosić o wybaczenie :wink: .

Odpokutujesz jak sie będe męczył z OC :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... człowiek wyjedzie na kilka dni i a tu ceny strzelają w górę. Ale za to pojawiły się dwie nowe/stare karty.

Pozwólcie, że mam nadzieje po raz ostatni zawróce Wam głowy. :happy:

Mamy tak:

Sapphire HD5850 niereferent za 1135 zł i 2 lata gwarancji.

Asus ATI Radeon HD5850 referent za 1167 zł i 3 lata gwarancji.

Asus ATI Radeon HD5850 DirectCU niereferent za 1239 zł i 3 lata gwarancji ale karta cichsza i ma większy potencjał OC.

Teraz myśle o ostatnich dwóch jako tych w roli faworytów, głównie z racji gwarancji. Ale który, czyżby referent od Asusa?

Pomóżcie tylko tu i go kupuje zanim zdrożeje więcej. :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czekaj, właśnie czytam (LINK), że Asus DirectCu ma możliwość zmiany napięcia, więc argument przeciw niemu znika.

Wybacz, ale zazwyczaj większość niereferentów nie ma takiej możliwości, wyjątkiem są niektóre karty MSI i właśnie Asusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to specjalnie :tongue: Czyli będzie ten CU. A myślisz że skoro jest, lepszy w OC to potrzebuje lepszej płyty głównej niż ten Asrock Deluxe? Bo wspominałem jeszcze kiedyś o ASUS M4A89GTD PRO. Pytam tak z ciekawości bo nie dopłaciłbym chyba w tango tych dwóch Asus"ów.

EDIT: Link który dałeś zawiera info dot. wersji TOP DirectCu a to jeszcze inna zabawka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to specjalnie :tongue:

Masz pecha (szczęście?), rzadko się mylę, a w tym temacie zrobiłem rekordowe 2 błędy :wink: .

A myślisz że skoro jest, lepszy w OC to potrzebuje lepszej płyty głównej niż ten Asrock Deluxe? Bo wspominałem jeszcze kiedyś o ASUS M4A89GTD PRO.

Przecież ta płyta jest pod AMD...

Płyta główna nie ma nic wspólnego z OC karty graficznej. Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, starczy, nie musisz dopłacać do innej płyty.

Link który dałeś zawiera info dot. wersji TOP DirectCu a to jeszcze inna zabawka.

To tylko wersja OC, nie ma żadnych innych różnic niż inne taktowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...