Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LittlePony

Płyta główna AM3 + DDR3

Polecane posty

Składając swój komputer (nadal) zastała mi jeszcze sprawa płyty głównej. Widzę wszem wobec polecane ASRocki, z którymi jednak niewiele osób na forum miało styczność i reki sobie za ich jakość uciąć nie da. Generalnie chcę kupić płytę do AM3 z DDR3, no i nie chcę brać ASRrocka raczej. Czy ktoś jest w stanie polecić mi jakąś płytę główną do ~400zł (bez grafy zintegrowanej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, że jak kupuje coś droższego to 2 miesiące wcześniej siedzie i zdobywam masę informacji na ten temat i generalnie ASRocki jakoś wybitnie polecane nie są...

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz

PowerColor Radeon HD5770 PCS+ 1024MB

OCZ ModXStream Pro 500W

...

tak teraz myślę nad płytką Gigabyte MA770T-UD3, dobra będzie? : D

Przy okazji spytam czym sie różni w procesorze IBOX od MBOX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsRock to dobra marka. Kiedyś robiła dość słaby sprzęt, ale teraz jest dużo lepiej. A płytka Gigabyte dobra :)

Przy okazji spytam czym sie różni w procesorze IBOX od MBOX?

O co chodzi? IBox to taka marka, a to drugie to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem,

na esc.pl prcesor AMD Phenom II X4 955 Black Edit dostępny jest w 2 wersjach:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, IBOX/

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, MBOX/

w tym MBOX droższy jest o 20zł...

Jak mniemam to jakieś rozszerzenie BOX, czyli zanotowanego już chłodzenia na procesorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, IBOX/

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, MBOX/

Chodzi zapewne o rewizję procesora. Ten droższy będzie w C3, czyli powinien się lepiej podkręcać.

Możesz dać jakieś sensowne argumenty przeciwko AsRockowi? Oczywiście na siłę nic nie będziemy wciskać, ale od pewnego czasu ta firma robi coraz lepszy sprzęt.

Widzę wszem wobec polecane ASRocki, z którymi jednak niewiele osób na forum miało styczność i reki sobie za ich jakość uciąć nie da

Ja miałem styczność i nie było tak tragicznie, jak Ci się wydaje ;). A ręki uciąć sobie nie dam za żaden sprzęt, nawet najdroższy i najlepszy. Wszystko czasem zawodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego AsRocka (patrz sygnaturka) co prawda od 2 tygodni, własnie tutejsi forumowicze mi doradzali m.in luq92l(za co mu dziękuję), wczesniej tez mialem Asrcoka pod socket 939 i nie narzekam. Nie ma żadnych problemow. Naprawde możesz śmiało brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem styczności z żadnym ASRockiem, dlatego porady biorę z różnej maści for, na których zazwyczaj przekreśla się ASRocki na rzecz niewiele droższych produktów np. Gigabyte.

Tak porównując AsRock 870 Extreme3 i Gigabyte MA770T-UD3 to ASRock wygrywa i to mocno, nowszy chipset, usb 3.0, obsługa 1600 i 1800 MHz ram...

Gigabyte to znowuż bardziej rekomendowana marka, która daje też dłuższą gwarancje.

No i jak sie zdecydowałem na tego Gigabyte to znowu ktoś mi wyskoczył z tym 870 Extreme3 i znów mam dylematy : P

znaczy teraz to ASRock wygrywa : O

btw.

nie napisałem że ASRock to crap lecz że jest mało polecany : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...