Skocz do zawartości

Rozwiązany: Problem z uruchomieniem Windowsa


Major Domo

Polecane posty

No więc tak. Mam komputer, który chcę odpalić. Jest w nim dwurdzeniowy Athlon, a w moim kompie jest Pentium, więc przełożenie jest niemożliwe. Przekładam więc z mojego kompa 2x 512mb DDR2, dysk twardy ATA 250 GB WD2500, dysk sATA Maxtor 250 GB DiamondNax 10 i kartę grafiki Radeon HD 3450. Nie znam mocy zasilacza. Odpalam komputer, wszystko idzie gładko aż do momentu ładowania Windowsa. Ten paseczek przejeżdża może ze trzy razy, po czym następuje restart komputera. Podejrzewam zasilacz lub płytę główną. Doradźcie coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Rozumiem, że nie robiłeś reinstalki systemu? Być może te problemy są przez to. Dysk był podłączony do jakiej płyty głównej? Do jakiej jest podłączony teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna konfiguracja sprzętowa. Windows w 99% takich przypadków nie podniesie się po przełożeniu dysku twardego. Objawy bywają różne, ale najprawdopodobniej to jest to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Najprawdopodobniej jest tak jak myślałem. Ustaw bootowanie z płyty i zainstaluj od nowa system. Powinno działać dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych dyskach mam dość ważne dane, nie mogę reinstala zrobić. Zrobiłem naprawę systemu z płyty, również nie działa. Mam jeszcze trzeci dysk, ale nie jestem pewny czy on działa. Zrobię tam reinstala i napiszę wynik.

Rozumiem, że nie robiłeś reinstalki systemu? Być może te problemy są przez to. Dysk był podłączony do jakiej płyty głównej? Do jakiej jest podłączony teraz?

Masz rację, dysk był podłączony do płyty Della, teraz jest podłączony do VIA bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

W takim razie nie pozostaje nic innego niż reinstal. Możesz podłączyć jakiś niepotrzebny dysk i na nim postawić system, potem zgrać sobie dane z dysku, który masz podłączony teraz. Potem zainstaluj sobie system na dysku, na którym miałeś dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...