Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Frederiko

Nowy komputer do DX11

Polecane posty

Najpóźniej za tydzień będę kupował nowy komputer. Jak jest w temacie,mam zamiar korzystać z niego do gier z trybem DX 11 i żeby działał bez zarzutu przez w miarę długi czas.Konfigurację już wybrałem:

plan.bmp

Chcę wiedzieć czy to może być,jestem otwarty na sugestie.

Nie mam jednak pewności co do wyboru wentylatora i obudowy,ponieważ nie chciałbym mieć w pokoju lotniska.

Póki co gram na 19" Hundai 1440x900,ale w przyszłości jeszcze zaopatrzę się w większy.

Cena nie powinna przekraczać mocno tych 5000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze ci nie kupuj w komputroniku, ceny tam są za drofie, polecam esc.pl, dobre ceny i dobra obsługa.

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

949 zł

Płyta główna:

Asus P7P55D-E /intel P55/

560 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

440 zł

Dysk twardy:

Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12

290 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1599 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

320 zł

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit

399 zł

Dodajesz coller i jest ok.

PS. Chciałem ci wstwić SSD, ale by wyniosło za dużo.

PS2. W swoim zestawie zapomniałeś DVD, pisze tak jagby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz super sam mam taki.

Jeśli chodzi o płytę główną zastanów się czy masz duże pendraivy i czy dużo z nich korzystasz w skrócie czy jest ci potrzebne USB 3.0?

Jeśli nie to chyba da się coś lepszego wybrać. Ja uznałem, że USB 3.0 jest mi nie potrzebne i jestem b.zadowolony z MSI P55-GD65.

Od kingstonów lepsze chyba będą patrioty podobno kingstony zeszły trochę na psy ale poczekajmy na Gi3r3ka on prawdę ci powie :).

Na pewno potrzebny ci Win 7 Professional? Home Basic w zupełności wystarczy jakby podmienić nazwy i grafiki to mając HB nie skapnął byś się, że to nie Professional po prostu 90% ludzi nie skorzysta z dodatkowych opcji v.prof ale chcą mieć tą najlepszą wersję skoro już kupują ^^.

Grafika dobra ale nawiązując do poradnika Gi3r3k lepiej kupić trochę gorszą kartę a za 1-1,5 roku wymienić na coś nowego niż odrazu pakować w high end.

A do DX11 chyba lepiej się sprawdzi GTX 470/480 poeniważ ma więcej teselatorów a teselacją DX11 stoi (podobno u mnie jeszcze nie ma tej nowinki :tongue: ) z kolei w grach z DX9 ma mniejszą wydajność od Radeona ale przecież gry, które nie mają DX10/DX11 to raczej ogromnie wymagające nie są więc moim zdaniem w nich różnicy nie zobaczysz.

A chłodzenie wziąłbym te http://www.proline.pl/sklep.php?p=ZAL+CNPS+10X+EXTREME gdybym wcześniej zobaczył tą wersję a tak mam tylko Quieta :)

--------------

500W czy 600W różnica w cenie, żadna a jak chce podkręcać to czemu nie.

Jak masz jeszcze troche wolnej kasiorki możesz zamówić podkładki pod wentylatory i maty wygłuszające (to akurat lepiej aby ktoś ci założył) na dyski i cdrom masz plastikowe zatrzaski więc raczej nie będą hałasować. 150-250zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kamiladam ogólnie OK. Niepotrzebnie sugeruje dopłatę do Asusa HD5870, wystarczy Powercolor za 100 zł - to i tak te same karty, różnią się tylko długością gwrancji i naklejką. Jak Ci zależy na roku gwarancji więcej, to kup Gigabyte'a za 1549 zł.

Czy HD5870 czy GTX 470 - ta druga karta jest tańsza teraz o 130 zł. Będzie lepsza w DX11, ale i tak nie zapewni płynności w grach mocno wykorzystujących efekty DX11. Jak dla mnie najlepszym wyjściem byłoby kupno HD5850, a resztę kasy odłożyć na wymianę karty za rok.

Zasilacz niech zostanie 600W, HT w Xeonie swoje bierze. Dysk koniecznie Samsung F3, obudowa przydałaby się lepsza - sugeruję SilentiumPC Gladius 600.

Ach, jeszcze ten monitor... Do zmiany od razu, za mała rozdzielczość nawet jak na HD5850. Ehh.. Zaraz przedstawię swoją propozycję, tak będzie łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Procesor : Intel Core i5 750 - 830 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D-E - 560 zł

RAM : G-Skill 2x2GB 1600MHZ ECO - 469 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 279 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black - 215 zł

Monitor : Benq E2220HD - 599 zł

System : Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit - 399 zł

RAZEM : 4941 zł (esc.pl)

Zalman w wersji Extreme jest tylko (aż?) ładniejszy, wydajność jest ta sama.

Zasilacz zmieniony, tu te kilkadziesiąt wat więcej nie jest potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw podany przez Gi3r3ka jest dobry,tzn.gry w dx 11 będą chodził maks.

Tylko,że ja nie mam zamiaru później dokupywać nowszych części.Dlatego to co kupię chcę,żeby starczyło jak najdłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz. żeby np takie metro 2033 w max detalach DX11 miało w najcięższym miejscu 40-50 klatek trzeba by było SLI z GTX 480 albo crossfire z radeonów ale akurat teraz Metro 2033 to jak kiedyś Cryssis czyli zarzynacz pc więc nawet jak złożysz kompa za 7k to za 2-3 mc może się opjawić coś co na max DX11 przyprawi o ból głowy nawet najlepsze karty :)

---

Może i nie chcesz ale lepiej teraz kupić HD5850 a za rok czy półtorej kupić za 1200 jakiegoś nowego GTX czy Radeona. Ja tak zauważyłem, że na czas effektywnego użytkowania procka powinno się przynajmniej raz zmienić kartę graf (a starą sprzedać na używki). W praie wszystkich moich poprzednich piecach wymieniałem po jakimś czasie wymieniałem przynajmniej raz kartę graf (kiedyś z używek) i dopiero za jakiś dłuższy czas kupowałem nowego pieca

----

Nie napalaj, się że przez rok czy półtorej nie znajdzie się gra która nie pójdzie na max. To sprzęt goni gry co zostąło trochę spowolnione przez multiplatformowość twórców gier. Kiedyś 2 lata i nic nie chodzi teraz 3 i średnie detale ale jeśli chodzi o max max to to max to czasami więcej niż masz w skrzynce mimo, że na starszych kompach chodzi na małych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż komputer kupisz za 10000 zł, to on nie starczy Ci na granie na full detalach. Nigdy nie starcza na 5 lat. Komputer po jakimś czasie będzie słaby, bo powstanie nowa gra, dla której owa konfiguracja to mięczak.:) Części każdy zmienia... Ja np.: dołożyłem Ram i mam troszkę nowszą kartę, bo stara się spaliła.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się upierał przy SSD/RAID, skoro do rozdysponowania jest tyle kasy. Przecież to bardzo zwiększa komfort użytkowania z PC, panowie, zwłaszcza że do wydania jest blisko 6000zł. Szybki dysk SSD to lepszy wydatek niż dokładanie do 5870 czy 470, zestaw Gi3rka + SSD na system i masz cud, a nie komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...