Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Komputer za około 2000 zł

Polecane posty

Przepraszam za post pod postem, ale jak edytuję poprzedni to nikt nawet nie zauważy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy naprawdę warto kupować tego 4rdzeniowego AMD Athlona? Gadałem trochę ze znajomymi i mówią, że póki co lepszym wyborem będzie 2rdzeniowiec. Czy gry naprawdę wykorzystują te 4 rdzenie? Bo nie chciałbym kupić czterordzeniowca z czego każdy rdzeń ma mniej GHz, tylko dwa będą wykorzystywane, a reszta będzie się nudzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Powercolora z linku z ESC, który wcześniej podałeś.

Co do użycia rdzeni, ten temat był już tutaj wałkowany, więc nie zamierzam go znowu wywlekać i wyklinać tych, którzy powtarzają nieaktualne bzdury o grach używających tylko 2 rdzeni. Wklejam swojego posta, który to wyjaśnia:

Z ostatnich gier, korzystających z więcej niż 2 rdzeni:

Anno 1404

Dirt 2

Dragon Age: Origins

Left 4 Dead 2

Far Cry 2

Resident Evil 5

GTA IV

Prototype

ArmA 2

The Sims 3 (!)

Tom Clancy's HAWX

Ze starszych dochodzi jeszcze Lost Planet.

Do tego z najnowszych - Battlefield: Bad Company 2, Napoleon: Total War, Assassin's Creed II, Metro 2033 i Just Cause 2. Praktycznie większość najnowszych hitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzicie, że warto by było trochę dołożyć i zamiast AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3 kupić TEN procek? Być może udałoby mi się wykombinować jeszcze troszkę kasy (różnica w cenie nie jest gigantyczna), a jeżeli różnica w wydajności byłaby spora, to może bym się zdecydował.

No i jeszcze jedno pytanie. Czy na esc.pl ceny są dość podobne, do średnich cen w sklepach? Bo komputer najprawdopodobniej będę zamawiał w sklepie u mnie w mieście (tzn. podam co ma w nim być, a oni złożą) i żeby nie okazało się, że będę musiał zrezygnować z połowy rzeczy, bo ceny okażą się pięć razy wyższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy tym samym taktowaniu różnica może sięgnąć 20%, więc jeśli da radę - to tak, dołóż.

Ceny pewnie będą wyższe, więc targuj się (masz prawo), i nie daj sobie wcisnąć czegoś innego (będą próbowali, oj na pewno...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... bo jeżeli ceny będą dużo wyższe, to niestety będę musiał sobie ułożyć jakąś inną konfigurację. A orientuje się ktoś może jaka to może być różnica? Przypuszczając, że procek kosztuje na esc.pl 500 zł, to ile może kosztować w sklepie? Bo jeżeli ceny podskoczą o ok. 100 zł, to niestety zakup odpada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co myślę, że zdecyduje się na tą konfigurację (ceny z esc.pl):

Procesor:

AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

379 zł

lub

AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

515zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

249 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

195 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

599 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

Gigabyte Luxo M1000 Black

139 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

249 zł

(+ Windows 7)

Taka konfiguracja jest dobra? Podzespoły będą ze sobą, że tak powiem... dobrze kompatybilne i zmieszczą się do podanej obudowy? :).

Wczoraj zaniosłem tą konfigurację do sklepu z prośbą o wycenę. W poniedziałek dowiem się, czy starczy mi kasy na taki sprzęcik. Mam jednak jeszcze pytanie: Na tej konfiguracji da radę pograć płynnie na wysokich ustawieniach grafiki w przykładowo Assassins Creed 2, Call of Duty Modern Warfare 2, Splinter Cell Conviction, Call of Juarez Więzy Krwi, czy Brothers in Arms: Hell Highway? No i na jakich ustawieniach pogram w nieco bardziej wymagające gry - Crysis i Crysis Warhead, Far Cry 2 i GTA IV? Bo w tym wypadku na Very High nie liczę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 64 bity. System 32-bitowy obsługuje tylko do 3.25GB ram więc cienko. A 64bitowiec nie dość, że obsłuży więcej to odpali spokojnie programy pod 32 bity. w drugą stronę to niestety nie działa.

Także spokojnie bierz 64 bity ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję byście doradzali? OEM czy Box? W wersji OEM jeżeli za jakiś czas będę chciał zmienić płytę główną, czy kartę graficzną, albo dołożyć 2 GB Ramu, Windows przepada? Bo wersja Box kosztuje ok. 800 zł, a ze zdobyciem w najbliższym czasie takiej kasy może być problem... Czytałem o tych wersjach i opinie są różne. Niektórzy mówią, że na OEMie można wymieniać bebechy kompa, inni, że nie... sam już nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OEM można wymienić wszystko poza płytą główną. gdyż przy okazji pierwszej aktywacji klucz produktu jest wiązany właśnie z nią. Wszystko inne można wymieniać. Jeśli wymienisz płytę główną wskutek jej uszkodzenia, to będzie potrzebny telefon do MS z wyjaśnieniami, ale polski oddział MS nie robi w takich przypadkach problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem również, że przy zakupie OEM jestem pozbawiony pomocy technicznej MS. To prawda? Nie żebym z niej korzystał, ale wolę wiedzieć. A w samym zestawie czym się różni Box od OEMa? W wersji OEM również dostaję normalnie płytkę, czy np. sam klucz? Poza tymi różnicami w licencji sam system nie różni się niczym więcej? Rozumiem, że mam możliwość aktualizacji systemu? Jeżeli tak, to chyba zdecydowałbym się na wersję OEM, bo wątpię, żebym zmieniał płytę główną jeżeli nie wyzionie ona ducha i nie odejdzie do krainy wiecznego zasilania :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyzionie ona ducha, to będziesz mógł przenieść licencję.

Różnic jest kilka, poza tymi wynikającymi z zapisów licencji, to najistotniejszą jest to w przypadku OEM, że dostajesz tylko jedną wersję (x86, lub x64 w zależności od Twojego wyboru), a w przypadku BOX obydwie. Wygląda to jak normalny produkt, czyli masz pudełko, a wewnątrz niego płytę i klucz.

Jeśli chodzi o pomoc techniczną, to w teorii w przypadku OEM, dostarcza ją dostawca OEM, czyli w tym konkretnym przypadku sam jesteś dla siebie pomocą techniczną. Tak, czy owak pomoc MS swoje kosztuje, więc pomoc techniczna to jest akurat kiepski argument za wersją BOX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu gdzie mam kupić komputer. Problem polega na tym, że niestety nie wszystkie części przeze mnie wybrane są dostępne. Poniżej prezentuję konfigurację po pewnych zmianach wprowadzonych przez sprzedawcę:

Procesor

AMD Phenom II x4 945/3,0GHz, 2MB, L2, 95W, BOX, AM3/ - 656 zł

(Zastanawiałem się jeszcze nad Athlonem II x4 630, ale nie jest dostępny)

Płyta główna

AsRock M3A77ODE /AMD 770, DDR3 1333/ - 285 zł

(tutaj żadnych zmian nie było)

Pamięć RAM

GoodRam 2GB: 1600 MHz CL9 - 245 zł

(również bez zmian)

Dysk twardy

Miał być Samsung 500 GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3, ale póki co go nie ma i nie ma pewności, że będzie później. Zamiast tego sprzedawca zaproponował mi Seagate ST3500418 AS/16MB - 225 zł

(Warto brać ten dysk?)

Karta graficzna

Miała być Power Color Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit/DVI/HDMI, ale niestety takowej nie ma. Dostępna jest za to ta sama karta tyle, że od Gigabyte za 719 zł

(Warto ją brać? Różnica między Gigabyte a PowerColor jest duża?)

Nagrywarka DVD

Samsung SH-5223C SATA (black) - 99 zł

(bez żadnych zmian, ta sama była na podanej przeze mnie liście)

Obudowa

Gigabyte Luxo M1000 Black - 145 zł

(również bez zmian)

Zasilacz

Miał być OCZ ModXStream Pro 500W, ale nie jest dostępny. Zamiast tego sprzedawca zaproponował jakiś Chieftec 500W za (chyba) 279 zł. Ale powiedział, że lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie np. zasilacza 600W. Co o tym sądzicie?

Prosiłbym o jakieś komentarze dotyczące tej konfiguracji. Czy nadal jest dobra? Ewentualnie jakie zmiany należy wprowadzić w zmianach wprowadzonych przez sprzedawcę :)?.

Ogólnie cena tego sprzętu wacha się póki co w granicach 1970 - 2070 zł.

Do tego Windows 7 64bit OEM za 465 zł i złożenie komputera - 100 zł.

Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy

Miał być Samsung 500 GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3, ale póki co go nie ma i nie ma pewności, że będzie później. Zamiast tego sprzedawca zaproponował mi Seagate ST3500418 AS/16MB - 225 zł

(Warto brać ten dysk?)

Nie, jeśli nie ma Samsunga, to ewentualnie może być WD Caviar Blue. Ten Seagate jest wolniejszy od WD Blue i Samsunga F3.

Karta graficzna

Miała być Power Color Radeon HD5770 1024MB DDR5/128bit/DVI/HDMI, ale niestety takowej nie ma. Dostępna jest za to ta sama karta tyle, że od Gigabyte za 719 zł

(Warto ją brać? Różnica między Gigabyte a PowerColor jest duża?)

Cenę to mają z kosmosu. Różnica może być w hałasie i możliwościach OC. Nie jest to zła karta, ale spytaj się, czy nie ma karty Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB.

Zasilacz

Miał być OCZ ModXStream Pro 500W, ale nie jest dostępny. Zamiast tego sprzedawca zaproponował jakiś Chieftec 500W za (chyba) 279 zł. Ale powiedział, że lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie np. zasilacza 600W. Co o tym sądzicie?

Zmień sklep. Do tego zestawu starczy porządne 500W i to ze sporym zapasem. Dowolny Chieftec jest gorszy niż ten OCZ, ale może jeszcze napisz najpierw jaki to dokładnie jest Chieftec. Spytaj się, czy nie ma zasilaczy np. firm: BeQuiet, lub Fortron. Jeśli ma, to jakie modele.

Ogólnie cena tego sprzętu wacha się póki co w granicach 1970 - 2070 zł.

Do tego Windows 7 64bit OEM za 465 zł i złożenie komputera - 100 zł.

Co o tym myślicie?

Zaczynam się zastanawiać, czy oby Komputronik rzeczywiście jest drogi. Poszukaj innego sklepu. 100 zł za złożenie kompa, to trochę dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę marże na podzespołach.

[edit]

Pokusiłem się o złożenie czegoś podobnego w Komputroniku i wyszło mi niecałe 2600 zł i się zdziwiłem. Potem sprawdziłem i wychodzi mi na to, że gdzieś się pomyliłeś w swoich kalkulacjach. W Twoim przypadku wychodzi 2653zł. Dużo ponad 2000zł. Jeśli doliczyć do tego system, to wyjdzie ponad 3000zł. Chyba będzie trzeba kombinować od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście... Cena po policzeniu wychodzi inna, ale to nie ja liczyłem. Taką cenę podał mi sprzedawca. Wczoraj poszedłem tam jeszcze raz i zapytałem się o co tu właściwie chodzi. Okazało się, że zapomniał policzyć procka i machnął się o 656 zł...

W każdym razie dzisiaj udałem się do innego sklepu, żeby dowiedzieć się ile by taki zestaw kosztował.

Tutaj sprzedawca nie próbował mi wciskać innych części i (prawie) wszystkie z tych na mojej liście są dostępne. Jeżeli chciałbym kupić komputer tam, jego konfiguracja prezentowałaby się tak:

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

(I tylko tutaj jest różnica. Miał być PowerColor, a jest Asus)

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

Obudowa:

Gigabyte Luxo M1000 Black

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

249 zł

Cena:

2500 zł

Co o tym sądzicie? I tak wyszło całkiem sporo, ale może jakoś dałbym radę tyle kasy wykombinować. I tak taniej niż w tym poprzednim sklepie. Warto kupować ten zestaw za taką cenę?

EDIT. Porównuję sobie jeszcze karty HD5770 1gb od Asusa i Gigabyte. Czym one się właściwie różnią? Dlaczego lepsza będzie Asusa? TU mamy kartę od Asusa, a TU od Gigabyte. Na esc.pl karta Gigabyte ma wypisane jeszcze cechy dodatkowe: chłodzenie aktywne, CrossFireX, ATI Eyefinity, ATI Stream. W informacjach o Asusie tych rzeczy nie ma. Czy to znaczy, że Asus nie ma tych... cech dodatkowych? O karcie Gigabyte jest więcej informacji w sieci i łatwiej się na nią natknąć. Chciałbym żeby mi ktoś wytłumaczył dlaczego Asus jest cacy :). Wcześniej ktoś wspominał, że jest cichszy i niby lepszy do OC. To wszystko czym się różnią? Która się bardziej grzeje?

Ale rozumiem, że nie będzie żadnych problemów ze sterownikami i będą działać te ze strony ATI? Ostatnio się dowiedziałem, że na moim lapku nie można używać sterowników ze strony ATI, bo Toshiba wypuszcza swoje. Wiem, że to inna sytuacja, ale wolę się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę do tematu. Mam pytanie, na jak długo bez upgrade ( nie licząc tych 2gb ramu ) starczyłby taki zestaw? Do grania w najnowsze gry najmniej na średnich?

Nie podczepiaj się do cudzych tematów z własnymi problemami. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Tak na upartego to i co najmniej półtora roku na luzaczku. Później może brakować pamięci. Ale dokładnie nikt Ci tego nie powie.

Takie rzeczy się raportuje, a nie odpowiada, wprowadzając zamęt. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się miałem o to zapytać. Liczę na 2 latka bez modernizacji (nie licząc tego ramu). Odpowie ktoś na moje pytanie dotyczące kart graficznych? Te różnice między Gigabyte i Asus, czy Asus HD5770, ale nie CuCore dużo ujmuje jakości karty i jak wygląda sprawa ze sterownikami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...